Skocz do zawartości
Forum

Koszty utrzymania 5-osobowej rodziny? Czy warto mieć 3 dziecko?


Gość Irmina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Mam bardzo duży dylemat. Bardzo chcielibyśmy z mężem mieć 3 dziecko ale ja bardzo boje się,  że nas na nie zwyczajnie nie stać. Mamy dom, płacimy kredyt okolo 1300 zl, dochodzą wiadomo opłaty. Mąż zarabia 5500 zł ( plus 13 nastka, nagrody 3 razy w roku po okolo 2 tys) , ja zarabiam okolo 3200 zł. Wiadomo jest 500 + ale to wole dokładać na przyszłość,  np. na studia dzieci. Czy z takim zarobkami warto porywać się na 3 dziecko? Czy za takie pieniądze utrzymamy 5-osobowa rodzine. Jakie jest Wasze doświadczenie? Jak dajecie radę? 

Odnośnik do komentarza

Mam trójkę dzieci, o tylu marzyłam 🙂. Jak się chce to wszystko można, a życie tak się potem układa, że z wszystkim można dać sobie radę. Finansowo poradzicie sobie bez najmniejszego problemu, trzecie dziecko aż tak budżetu nie obciąża.
Mając rodzinę z 3 dzieci dostaje się kartę 3+ (tzw. Karta Dużej Rodziny), dzięki której można mieć różne zniżki w sklepach, teatrach, muzeach itd.
Powodzenia! 🙂

Odnośnik do komentarza

My też myśleliśmy, że musimy kupić dla 3 dziecka od nowa, bo poprzednikach nie zostawialiśmy rzeczy, bo były inne osoby w potrzebie. I nam się to zwróciło. Ciuchy, wózek, mebelki... nagle wysyp osób  które nam coś dawały. 

A z takim budżetem spokojnie dacie radę 😉 mówię to jako mama 3 dzieci i jako księgowa.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nam nie ma kto dac. Sami kupimy i już. Po 1 dziecku tez nie chciałam mieć 2 dziecka. Wszystko kupowaliśmy mimo, że w rodzinie mamy sporo dzieci i mogliśmy spokojnie od kogoś dostać. Mam nadzieję,  że damy rade bo nie chce żeby moim dzieciom czegos brakowało.

Odnośnik do komentarza

Tez troche się boje bo mam koleżankę której mąż  zarabia 11 tys, ona około 2,5 tysiąca i cały czas jęczy,  ze maja mało kasy, rodzice dali im dzialke, pomagają, daja czasami na meble bo on placze, ze jest zle, w kuchni meble za 30 tys ale klepie biedę jej zdaniem i nie stać jej zeby być na wychowawczym do 2 roku zycia dziecka. Caly czas jej zle i ja się przerazam, ze majac tyle mniej nie damy rady. A czasami myślę, że lubi tak gadać i użalać się jaka to jest biedna aby każdy jej pomagał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...