Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paulina

Rotawirus i zapalenie drug moczowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina

Moja córka 9 lat ma zakażenie rotawirusem od wtorku gorączkuje dostaje na przemian ibum Apap i przy silnym bólu brzucha nospe 2xlacidofil wczoraj miała biegunkę a dziś wieczorem narzeka na szczypanie przy sikaniu (jest podatna na zakażenie dróg moczowych) jutro zrobię badania moczu czy jeśli bakterie będą przekroczone mogę po tych wszystkich lekach podać jej furagine żeby zakażenie nie zakończyło się antybiotykiem czy tylko żurawit żeby nie obciążać tak lekami organizmu. Jeśli furagine to jaka dawka (61kg)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajka

Wypadałoby to skonsultować z lekarzem a nie z obcymi ludźmi na forum 🙈

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pediatrą nie jestem, ale dobrze by było najpierw zrobić badanie ogólne moczu i posiew, a następnie dać furaginę. Możliwe że sama furagina wytłucze paskuda, który daje zum (zakażenie układu moczowego), a jeśli nie pomoże to z posiewu będzie wiadomo jakim antybiotykiem zwalczyć bakterię odpowiedzialną za zum. Jednakże jeśli ogólny mocz w osadzie będzie miał mniej niż 10 leukocytow w polu widzenia, to posiew do kosza, a furagina nie zaszkodzi. Co do dawkowania nie pomogę, wszystko zależy od wagi córki, dawkowanie powinno być na opakowaniu preparatu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...