Skocz do zawartości
Forum

Rotawirus i zapalenie drug moczowych


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka 9 lat ma zakażenie rotawirusem od wtorku gorączkuje dostaje na przemian ibum Apap i przy silnym bólu brzucha nospe 2xlacidofil wczoraj miała biegunkę a dziś wieczorem narzeka na szczypanie przy sikaniu (jest podatna na zakażenie dróg moczowych) jutro zrobię badania moczu czy jeśli bakterie będą przekroczone mogę po tych wszystkich lekach podać jej furagine żeby zakażenie nie zakończyło się antybiotykiem czy tylko żurawit żeby nie obciążać tak lekami organizmu. Jeśli furagine to jaka dawka (61kg)

Odnośnik do komentarza

Pediatrą nie jestem, ale dobrze by było najpierw zrobić badanie ogólne moczu i posiew, a następnie dać furaginę. Możliwe że sama furagina wytłucze paskuda, który daje zum (zakażenie układu moczowego), a jeśli nie pomoże to z posiewu będzie wiadomo jakim antybiotykiem zwalczyć bakterię odpowiedzialną za zum. Jednakże jeśli ogólny mocz w osadzie będzie miał mniej niż 10 leukocytow w polu widzenia, to posiew do kosza, a furagina nie zaszkodzi. Co do dawkowania nie pomogę, wszystko zależy od wagi córki, dawkowanie powinno być na opakowaniu preparatu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...