Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole - wybór


Gość Lila

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Pytanie dla doświadczonych mam odnośnie wyboru przedszkola. Wiem już, że nie ma ideału. Mam wybór pomiedzy niepublicznymi jednostkami: jedna działa bardziej sensorycznie i więcej wychodzenia na dwór, bliżej domu, druga-bardziej rozwojowo intelektualnie, z różnymi atrakcjami, dziecko już jest zaaklimatyzowane i lubi chodzić. W tym pierwszym na pewno będzie w grupie podobnej wiekowo, ale wiem, że jeszcze działają mocno opiekuńczo, bez cyfer, liter, liczenia (co córa już opanowała, stąd wątpliwość czy nam się nie cofnie). Córka 3 lata, żłobkowana. 

Czy któraś z mam zna efekty takiego wprowadzania wiedzy/nauki przez zabawę od samego początku przedszkola? Możecie coś podpowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza

My postawiliśmy na naukę języka od najmłodszych lat. Dlatego zapisalismy córkę do prywatnego żłobak [reklama usunięta]. Teraz córcia kontynuuje naukę w ich przedszkolu. N początku miałam watpliwości, ze za mała, że od najmłodszych lat już ją obciązamy, itd. ale widzę, ze zadna krzywda jej sie nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Jak na czterolatke świetnie sobie radzi z językiem. i nigdy jakoś nam się nie skarżyła, że jej źle albo coś w tym stylu.  

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

ja wolę podjechać (choć na szczęście nie muszę już) i mieć spokój w  pracy, niż mieć blisko domu i się martwić cały dzień jak to było wcześniej... najważniejsze to zobaczyć jak działa przedszkole, można śmiało pójść, nawet pogadać z rodzicami na żywo i zobaczyć dzieci jak wychodzą lub przychodzą do przedszkola - to powie samo za siebie!
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

A co myślicie o przedszkolu, które działa w oparciu o zasady Marii Montessori? Czyli dopasowywanie toku nauczania do możliwości dziecka oraz jego zainteresowań i wychowywanie w duchu wartości uniwersalnych? [reklama usunięta]. Macie jakieś doświadczenia z tym związane?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Taretha

Tak jak wielu rodziców wspomniało, wszystko zależy od dziecka. Jeden 3-latek szybko zaaklimatyzuje się w przedszkolu inny nie. Moja najmłodsza córka poszła do przedszkola gdy miała prawie 3 lata i zaczął się koszmar. Nawet po kilku miesiącach ja jej nie zaprowadzałam do klasy,ja ją musiałam wlec po dywanie, o codziennym moczeniu się nie wspomnę. Wniosek był prosty-młoda nie była jeszcze gotowa na przedszkole. Dzisiaj ma prawie 5 lat i z pewnością pójdzie do przedszkola bo ewidentnie jest na to gotowa.

Może również dużę znaczenie w tym tego jakie przedszkole wybrałam? Zdecydowalam się na wysłanie do przedszkola prywatnego w Warszawie [reklama usunięta]

Mają tam świetne podejście do dzieci, poza tym córka z uwagi na kontakt z obcokrajowcami, bieglee posługuje się angielskim. Wiem, ze na pewno wybierze się potem do szkoły podstawowej w tym samym miejscu. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...