Skocz do zawartości
Forum

Owulacja


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie u lekarza. To jest mój 3 cykl stymulowany lamettą. Dziś jest 12 dzień cyklu, a na lewym jajniku jeden pęcherzyk 10mm. Lekkarz mówi, że na ten dzień cyklu jest zdecydowanie za mały i ten cykl mamy stracony, bo owulacja się nie pojawi. Dodam, że w ostatnich dwóch miesiącach moje cykle trwały 30 i 32 dni. Dostałam od 14 dnia duphaston i zwiększoną dawkę lamenty. Myślicie, że ma szansę jeszcze urosnąć?

Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu  jeszcze bym raz poszła do gin może i innego zobaczyć w okolicach 14 / 15 dnia cylku  czy faktycznie  nic nie uroslo. Bo jeśli uroslo A ty zaczniesz brać duphaston  to zablokuje to owulacje. 

Ja na monitoring  chodziłam w 9/10 dniu A potem 14/15  .  I gin był pewny wtedy czy owulacja była czy nie

Odnośnik do komentarza

Pęcherzyk rośnie max 2mm na dzień. Od ok 20 mm jest gotowy do pęknięcia. Czyli 5 dni potrzeba żeby urósł z 10 do 20mm. Czyli 12+5=17dc musiałaby być owulacja. Pytanie czy miewasz/ miałaś już tak późno owulację. Jak podczas monitoringu ( zakładam,że miałaś skoro masz cykle stymulowane) rosną pęcherzyki i czy w ogóle dorastają do takich rozmiarów.

Poza tym w 100proc. zgadzam się z Rio,przy cyklach powyżej 28 dni nie powinnaś brać progesteronu od 14 DC tylko później. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Rio napisał:

Na twoim miejscu  jeszcze bym raz poszła do gin może i innego zobaczyć w okolicach 14 / 15 dnia cylku  czy faktycznie  nic nie uroslo. Bo jeśli uroslo A ty zaczniesz brać duphaston  to zablokuje to owulacje. 

Ja na monitoring  chodziłam w 9/10 dniu A potem 14/15  .  I gin był pewny wtedy czy owulacja była czy nie

Będę robić testy owulacyjne, bo akurat 15 wypada w czwartek a raczej w piątek sie nie dostanę do gina. Pytałam się czy jeśli owulacja będzie później to duphaston jej nie zablokuje. Powiedział, że nie. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Bibs napisał:

Pęcherzyk rośnie max 2mm na dzień. Od ok 20 mm jest gotowy do pęknięcia. Czyli 5 dni potrzeba żeby urósł z 10 do 20mm. Czyli 12+5=17dc musiałaby być owulacja. Pytanie czy miewasz/ miałaś już tak późno owulację. Jak podczas monitoringu ( zakładam,że miałaś skoro masz cykle stymulowane) rosną pęcherzyki i czy w ogóle dorastają do takich rozmiarów.

Poza tym w 100proc. zgadzam się z Rio,przy cyklach powyżej 28 dni nie powinnaś brać progesteronu od 14 DC tylko później. 

Moje cykle są różne. Ale zawsze powyżej 30. Miesiąc temu owulacja wypadła 17. Myślisz, że powinnam się wstrzymać z duphastonem i zacząć do brać te trzy dni później?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kina95 napisał:

Moje cykle są różne. Ale zawsze powyżej 30. Miesiąc temu owulacja wypadła 17. Myślisz, że powinnam się wstrzymać z duphastonem i zacząć do brać te trzy dni później?

No to jest nadzieja. Ja brałam duphaston zawsze od 16 do 25 i takie było zalecenie lekarza przy cyklach 28/29 dni. Poczekała bym co najmniej do tego 16dc. Najlepiej by było jakbyś się jeszcze no w tym 26 DC umówiła na monitoring. Bo testy owulacyjne tylko pokazują pik lh więc nie będziesz miała pewności czy i kiedy owulacja wystąpiła. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...