Skocz do zawartości
Forum

2,5-latek budzi się co noc i nie chce zasnąć


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam pomóżcie. Nie wiem co się stało bo syn już ładnie spał w nocy i niedawno wszystko się popsuło. Idzie spać o 20-21 i śpi ładnie do północy. Później wybudza się strasznie płacząc i zwyczajnie siada na łóżku mówiąc "wstałem". Nie zaśnie później przez 3h. Nie mam już siły. Jak już uda się go uśpić po tych 3 h to śpi do 8:30-9:00. Dostaje teraz syropek na spanie który działał przez 3 dni a później znów wrócił do nocnych pobódek. Co mogę zrobić? Dodam że jak budzi się w nocy to nie daje się dotknąć bo odrzuca rękę. O spaniu z nami w łóżku nie ma mowy bo on chce tylko w swoim łóżku. Przepraszam że tak chaotycznie

Odnośnik do komentarza

Cześć Paulina!
W jakim wieku jest syn? Może to rozregulowanie po okresie świątecznym, w którym jednak sporo się dzieje? Jak wygląda Wasz wieczór przed zasypianiem i ogólny rytm dnia? Może coś go przeraża w trakcie snu, czy pytałaś syna co mu się śni? Wiele czynników może mieć na to wpływ. Zamiast syropku polecam solidne wywietrzenie pokoju przed spaniem. 🙂

Pozdrawiam, Paulina
Wykapana Niania

Odnośnik do komentarza

Paulino mieliśmy podobny problem - nasza pociecha budziła się w środku nocy z płaczem, niemalże histerią i podobnie jak u Ciebie nie było mowy o podejściu czy dotknięciu. Trwało to mniej więcej dwa tygodnie i jak się okazało winą były... bajki. Córka zafascynowała się Internetem i jego możliwościami i jak to dziecko w tym wieku ukochała sobie bajki z Peppą. Niestety niektóre odcinki choć wyglądały jak świnka Peppa, pełne były przemocy i dziwnych zachowań postaci. Nie wiem jak umknęło to naszej uwadze, tym bardziej ze restrykcyjnie podchodzimy do bajek kontrolując czas oglądania, ale po wyeliminowaniu złych wersji bajki wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...