Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Mariolazolsztyna

Imię dla dziecka Kain - wrażenia, skojarzenia i obawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja koleżanka w ciąży ma zamiar nadać chłopcu na imię tak oryginalnie, jak ja (nadałam dziecku Faust). Szkopuł w tym, że to imię budzi negatywne skojarzenia i odstrasza zarówno innych jak i mnie (w końcu biblijny Kain zabił swojego brata Abla). Ciekawe, czy ona nazwie następnego syna Abel no? Mi się nie podoba ta propozycja nadania imienia i nie chcę, aby potem przyjaciółce i jej brzdącowi dokuczali. Czy od roku 2022 ludzie w końcu będą tolerancyjni. Jak nie to jak mam wpłynąć na nią, aby tak nie postępowała. Sama mam syna z nietypowym imieniem i nic nam się nie dzieje, świat nie płonie. Na razie. Ale nazywanie dziecka Kainem to kiepski pomysł szczerze mówiąc. Za to moja przyjaciółka jest strasznie uparta... Ostatnio miałyśmy kłótnie i wrzeszczała na mnie że jak ja nadałam dziecku jakoś tam na imię, to ona też posiada takie prawa. Jej syn ma być Kainem i koniec kropka. 

Przecież wiem o tym, że ma prawo. Ale są granice. Czy chciałybyście, aby wasze dziecko miało imię skrajnie czarnego charakteru? W moim przypadku imię mojego maluszka ma związek z literaturą, gdzie występują motywy zawierania paktow z diabłem, lecz dowiadujemy się, iż Faust pomaga potem, aby nie pójść do piekła. Za to Kain nic nie zrobił dobrego. Zero! 😔

Czy to imię według was budzi spore kontrowersje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...