Skocz do zawartości
Forum

Wczesne objawy ciąży - Wasze doświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć moje drogie (być może) przyszłe mamy:) Jestem tutaj nowa więc nim do sedna, chciałam krótko coś o sobie powiedzieć. Mam 31 lat, jestem już mamą prawie 9letniego chłopca i obecnie z partnerem staramy się o dzidziusia. Ciężko tutaj powiedzieć o "wielkich" staraniach, mianowicie to dopiero Nasz pierwszy miesiąc i mówimy tutaj o testach owulacyjnych, zrobionych podstawowych badaniach i witaminach od 2-3 miesięcy. Ponieważ od mojej pierwszej ciąży minęło sporo czasu i szczerze mówiąc nie pamiętam praktycznie nic z pierwszych 3 miesięcy, chcialam Was zapytać o te charakterystyczne pierwsze objawy Waszych ciąż. Co zwróciło Waszą uwagę, co było inne niż zwykle etc? U mnie obecnie 5 dpo, stosunki regularne, 5 dni przed owulacja ( każdego dnia) i w dniu owulacji. Owulacja wypadła 16 dnia cyklu, co potwierdziły testy oraz moje obserwacje. Póki co powiększyły mi się piersi, co dość często miało miejsce po owulacji, ale z nowych rzeczy otoczka brodawek jest mega brązowa. Do tego od 2 dni codziennie po przebudzeniu boli mnie głowa, nie jakos mega mocno, ale muszę wziąć paracetamol. Z gory dziękuję za Wasze odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

5dpo nie ma opcji na jakiekolwiek objawy ciążowe. One pojawiają się wraz ze wzrostem beta HCG w krwi która jest obecna dopiero po implantacji - 6-12 dpo +48 godzin na wytworzenie hormonu. Zresztą testy owulacyjne mówią jedynie o piku lh, nie o tym czy owulacja tak naprawdę wystąpiła - to może potwierdzić tylko monitoring u ginekologa. 

Pierwszym objawem przeważnie jest brak miesiączki. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...