Skocz do zawartości
Forum

Pięciolatek moczy łóżko w nocy


Gość Zatia

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze przez chwile to normalne i może się zdarzać ja tak miałam tak z moim dzieckiem i z dnia na dzień to się sikanie w nocy skończyło 

. Oczywiscie jak mały miał 5,5 roku przeszedł standardowe badania usg nerek pęcherza w celu wykluczenia jakiś innych przyczyn ale generalnie nie ma co panikować po prostu niektóre maluchy potrzebuje trochę więcej czasu.  A i ważne często sikanie w nocy może być spowodowane np owsikami to tak na przyszłość bo nie sadze żeby było tak w tym przypadku ale warto mieć na uwadze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 20/11/2021 o 4:09 PM, Gość Zatia napisał:

Mamusie, liczę na Waszą pomoc. Czy to normalne, że pięcioletnie (niespełna) dziecko sika w nocy do łóżka? W dzień zero problemu, a w nocy nadal, kilka razy w miesiącu łóżko zasikane. 

Do 5 roku to jeszcze norma, ale powyżej powinno się to już leczyć, poczytaj na stronie https://suchyporanek.pl/

Na Twoim miejscu umówiłabym się już na jakieś konsultacje, a lekarz  podpowie co dalej robić.

Odnośnik do komentarza

No niestety czasami to samo nie mija, jak mój syn się moczył w nocy to dużo czytałam na ten temat i zdarzały się nawet nastolatki, a w tym wieku to już naprawdę wstydliwy problem. Więc dobrze jednak trzymać rękę na pulsie i w okolicy tych piątych urodzin, jeśli problem nie mija, udać się z dzieckiem do lekarza. U mojego syna sprawdził się alarm wybudzeniowy

Odnośnik do komentarza

Jak dziecko reaguje to akurat kwestia indywidualna. Dzieci są rózne, ale myśle, ze jak wytłumaczysz o co chodzi to łatwiej będzie się oswoić z tym sprzetem. Efekty u nas były widoczne już po 2-3 tygodniach, ale cała kuracja alarmem trwa nawet 3 miesiące, więc to nie takie hop siup.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, ale raczej są to sporadyczne przypadki, częściej to dotyczy dzieci, u których występuje moczenie wtórne. Kiedy dziecko zaczyna się moczyć nagle, po tym jak przez dłuższy czas nie miało takich problemów. Poczytaj o tym na suchym poranku, może te informacje ze strony rozwieją wątliwości

Odnośnik do komentarza
W dniu 23/11/2021 o 3:05 PM, Gość Kamila napisał:

Na Twoim miejscu umówiłabym się już na jakieś konsultacje, a lekarz  podpowie co dalej robić.

U nas też występuje problem moczenia się. Wspominasz o wizycie u lekarza, myślę że w naszym przypadku to już pora by udać się na wizytę. Czy mogła byś poradzić jak do takiej wizyty się przygotować?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Iwona napisał:

Dziękuję Ci, to bardzo pomocny link. Rzuciła mi się w oczy aplikacja, znasz ją? 

Polecam zainstalować sobie na telefon, jest darmowa. Zapisujesz w niej bieżące obserwacje, m.in częstość mikcji, a te informacje przydadzą się również na wizycie u lekarza .

Odnośnik do komentarza

Fantastycznie, nie spodziewałam się, że uzyskam takie wsparcie. Znalazłam tez na stronie bajki czytane przez Zborowskiego, już zaczęłam je puszczać. Córce się bardzo podobają.

Pobrałam również aplikacje, jest tam nawet opcja ile dziecko piło! Kilka prostych kliknięć i wszystko zapisane, to bardzo mi ułatwi życie. Zamiast na kartce to pach pach i w telefonie 🙂

Odnośnik do komentarza

Dziennik mikcji prowadzi się przez 48 godzin. Tutaj chodzi o zapisywanie godzin i ilości przyjmowanych płynów i oddawania moczu. Powinnaś też prowadzić kalendarz moczenia nocnego i tutaj robi się to zazwyczaj przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22/12/2021 o 1:57 PM, Gość Karina napisał:

Możecie napisać czy ten alarm wybudzeniowy można kupić na własną rękę czy czekać mam do wizyty u lekarza, która jest dopiero za 3 tygodnie? Może mogłabym coś sama zacząć już działać?

jak najbardziej możesz kupić samodzielnie, na allegro są dostępne bez problemu, ale pewnie i stacjonarnie w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym mozna kupić

Odnośnik do komentarza

Spotkałam się z taką sytuacją że chłopiec 4,5 roku siusiał w nocy, mama nie chcąc zakładać zwykłych pampersów jednorazowych, dając dziecku do zrozumienia że jest zabezpieczone w nocy, zakupiła pieluchomajtki które wyglądają wzorami i kolorem jak zwykłe majteczki. Dziecko myśląc że ma zwykłe majteczki bardziej pilnowało się żeby pójść siusiu przed spaniem, jak i podczas wybudzenia w nocy do siusiu nie było płaczu. W rzeczywistości pieluchomajtki które zakupiła miały nieprzemakalny wkład, tym samym mama była spokojna  że łóżko nie będzie zmoczone.

[reklama usunięta]

wzor28.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...