Skocz do zawartości
Forum

Ból podbrzusza, biegunka, złe samopoczucie w 16 dniu cyklu


Gość Katarzyna87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna87

Witam drogie Panie. 

Od grudnia 2020 staram się bezskutecznie o dziecko. 

Moje cykle wahają się 26-30 dni. 

Zazwyczaj mam bardzo obfite, bolesne miesiączki ze skrzepami, trwające tydzień. 

W tym miesiącu było inaczej. 5.11 lekko zauważalna krew na bieliźnie. 6.11 - 9.11 okres zdecydowanie mało obfity, choć bolesny. 

Współżyłam 11.11, 13.11, 16.11, 19.11.

Od dzisiaj 16 dzień cyklu boli mnie podbrzusze, mam biegunkę, złe samopoczucie, zawroty głowy  Temperatura utrzymuje się na poziomie 37.3 - nie spada. 

Od 5.11 zaczęłam stosować Ovarin 1 tabletka oraz kwas foliowy (który stosuje od momentu starań o dziecko 1 tabletka)

Co mogą oznaczać te specyficzne objawy w 16 dniu cyklu:

- ból podbrzusza, 

- biegunka, 

- złe samopoczucie, 

- temperatura na poziomie 37.3,

- zawroty głowy. 

Może któraś z Pań coś podpowie... 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Katarzyna87 napisał:

Witam drogie Panie. 

Od grudnia 2020 staram się bezskutecznie o dziecko. 

Moje cykle wahają się 26-30 dni. 

Zazwyczaj mam bardzo obfite, bolesne miesiączki ze skrzepami, trwające tydzień. 

W tym miesiącu było inaczej. 5.11 lekko zauważalna krew na bieliźnie. 6.11 - 9.11 okres zdecydowanie mało obfity, choć bolesny. 

Współżyłam 11.11, 13.11, 16.11, 19.11.

Od dzisiaj 16 dzień cyklu boli mnie podbrzusze, mam biegunkę, złe samopoczucie, zawroty głowy  Temperatura utrzymuje się na poziomie 37.3 - nie spada. 

Od 5.11 zaczęłam stosować Ovarin 1 tabletka oraz kwas foliowy (który stosuje od momentu starań o dziecko 1 tabletka)

Co mogą oznaczać te specyficzne objawy w 16 dniu cyklu:

- ból podbrzusza, 

- biegunka, 

- złe samopoczucie, 

- temperatura na poziomie 37.3,

- zawroty głowy. 

Może któraś z Pań coś podpowie... 

Witaj 🙂 Wszystkie objawy które opisujesz mogą świadczyć o ciąży ale wcale nie muszą. Wiesz może kiedy miałaś owulację? Opisz dokładniej te bóle brzucha 🤗

 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
Godzinę temu, Kitty82 napisał:

 

Witam. Dziękuję, że mi odpisałaś. 

Jeśli chodzi o ból brzucha to jest to takie kłucie, rozpieranie. Ból promieniujący do kręgosłupa lędźwiowego lub pachwiny. Raczej o średnim stopniu nasilenia. Chociaż dzisiaj w pewnym monecie aż mi się słabo zrobiło. 

Co do owulacji to nie wiem. Nie sprawdzałam w tym miesiącu. 

Mierzyłem temperaturę i utrzymuje się na stałym poziomie 37,3.

Dziś 16 dzień cyklu więc na okres to zdecydowanie za wcześnie, przy cyklach 26-30 dni. 

Może to przez ten Ovarin... 

Sama już nie wiem co jest nie tak. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Katarzyna87 napisał:

Witam. Dziękuję, że mi odpisałaś. 

Jeśli chodzi o ból brzucha to jest to takie kłucie, rozpieranie. Ból promieniujący do kręgosłupa lędźwiowego lub pachwiny. Raczej o średnim stopniu nasilenia. Chociaż dzisiaj w pewnym monecie aż mi się słabo zrobiło. 

Co do owulacji to nie wiem. Nie sprawdzałam w tym miesiącu. 

Mierzyłem temperaturę i utrzymuje się na stałym poziomie 37,3.

Dziś 16 dzień cyklu więc na okres to zdecydowanie za wcześnie, przy cyklach 26-30 dni. 

Może to przez ten Ovarin... 

Sama już nie wiem co jest nie tak. 

 

Pisałaś, że ta ostatnia miesiączka była trochę inna i dodatkowo bez skrzepów. Robiłaś test ciążowy aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
12 minut temu, Kitty82 napisał:

Pisałaś, że ta ostatnia miesiączka była trochę inna i dodatkowo bez skrzepów. Robiłaś test ciążowy aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży? 

 

 

Dokładnie. Była zupełnie inna. Która, mało obfita, bez skrzepów. Tylko ból był ten sam. Nie wiem czy Ovarin się do tego nie przyczynił. Zaczełam go brać 1dnia cyklu czyli 5.11. 

Test zrobiłam 10.11 był negatywny. 

Nie rozumiem tylko co dzieje się teraz... 

Owulacji nie monitorowałam. 

Stosunki 11.11, 13.11, 16.11, 18.11.

Cykle 26-30 dni. 

Nie rozumiem co się dzieje. 

Czuje jakbym miała zaraz dostać okres, ale w 16 dniu cyklu to jakby za wcześnie... 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
14 minut temu, Kitty82 napisał:

Bóle brzucha które opisujesz bardzo przypominają mi moje obecne. Jutro będę testować więc okaże się czy zwiastują ciążę, aczkolwiek to będzie mój 10 dzień po owulacji, więc test może jeszcze nie wyjść pozytywny. Jestem już po jednym poronieniu i zależy mi aby szybciej wykryć ciążę 🙂

Przykro mi z powodu Twojej straty. Wiem co to znaczy. 

Ja też jestem już po jednym poronieniu. W piątym tygodniu. Był to styczeń. Poszłam zrobić badanie, które miało być bezpieczne kolposkopie. Jak się okazało dzień później wcale tak nie było. Zaczęłam strasznie krwawić. A byłam już taka szczęśliwa, że udało się już w pierwszym cyklu. A do dziś nic. 

Długo już się starasz? 

Odnośnik do komentarza

Staram się od roku. Udało się w lipcu ale we wrześniu poroniłam. Nie poddaję się jednak ☺️. To mój pierwszy normalny cykl po poronieniu i czuję że się udało. Zaciekawił mnie Twój temat bo moje objawy są bardzo podobne, do Twoich. Może być tak, że miałaś wcześniej owulację a objawy które teraz odczuwasz, związane są z implantacją zarodka ☺️

Odnośnik do komentarza

Mnie na 6 dzień po owulacji czyli od 17 listopada, zaczął boleć brzuch podobnie jak na miesiączkę. Pierwszego dnia był dość mocny. Boli mnie cały czas, raz mocniej, raz słabiej. Ciągnie, kłuje, czasem nawet ciągnie do nogi. Zauważyłam że przechodzi jak się położę. W straconej ciąży miałam tak samo dlatego czuję że się udało. Temperaturę też mam pow 37. 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
9 minut temu, Kitty82 napisał:

Staram się od roku. Udało się w lipcu ale we wrześniu poroniłam. Nie poddaję się jednak ☺️. To mój pierwszy normalny cykl po poronieniu i czuję że się udało. Zaciekawił mnie Twój temat bo moje objawy są bardzo podobne, do Twoich. Może być tak, że miałaś wcześniej owulację a objawy które teraz odczuwasz, związane są z implantacją zarodka ☺️

Trzymam za Ciebie kciuki. Mam nadzieję, że Ci się udało. 

Ten cykl u mnie jest jakiś dziwny. Zobaczymy co tym razem los przyniesie... 

Mam nadzieję, że owulację faktycznie się przesunęła. 

W pierwsza ciążę 14 lat temu zaszłam w trakcie okresu. Wtedy stosunek był ostatniego dnia okresu, a potem nic. Dlatego wiem, że to był ten dzień. Wtedy owulacja się przesunęła 🙂

Na ten moment będę się obserwować, bo na test jest za wcześnie. Jeszcze minimum 10 dni do okresu. Najgorsze jest to czekanie... 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
18 minut temu, Kitty82 napisał:

Mnie na 6 dzień po owulacji czyli od 17 listopada, zaczął boleć brzuch podobnie jak na miesiączkę. Pierwszego dnia był dość mocny. Boli mnie cały czas, raz mocniej, raz słabiej. Ciągnie, kłuje, czasem nawet ciągnie do nogi. Zauważyłam że przechodzi jak się położę. W straconej ciąży miałam tak samo dlatego czuję że się udało. Temperaturę też mam pow 37. 

A poza bólem podbrzusza i temperaturą powyżej 37 stopni masz jeszcze inne objawy? 

Ja po za tym mam jeszcze biegunkę, ogólnie źle samopoczucie, zawroty głowy.

Czuje jakbym zaraz miała dostać okres. Ból podbrzusza, krzyża, biegunka i źle samopoczucie występują u mnie zazwyczaj cztery dni przed małpą  

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
13 minut temu, Kitty82 napisał:

To prawda, czekanie jest trudne. Mi również jest przykro z powodu Twojej straty, ale wierzę że i Tobie i mnie się uda/udało ☺️. Trzymam mocno kciuki . Proces implantacji może potrwać do kilku dni, więc te 10 dni które pozostało do miesiączki idealnie się tu wpasowywuje ☺️

Dokładnie trzymajmy kciuki.  

Daj jutro znać jak się przetestujesz. Co wyszło. A ile dni do małpy Ci zostało? Czy jesteś już po terminie? 

Odnośnik do komentarza

Dam znać na pewno ☺️. Jeśli chodzi o miesiączkę to trudno powiedzieć bo byłam na początku cyklu chora i owulacja znacznie mi się przesunęła. Wiem na pewno że była 11 listopada bo testy owulacyjne plus ból jajnika i śluz ewidentnie na to wskazywały. Wcześniej miałam cykle 27/28 dniowe. Po poronieniu miesiączka pojawiła się po 30 dniach, no a w obecnym cyklu aplikacja wyznaczyła mi termin miesiączki dopiero w 38 dniu cyklu ze względu na tą przesuniętą owulację. Tak więc jak widzisz pierwsze objawy pokazały mi się na 10 dni przed przewidywaną miesiączką 🙂

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Katarzyna87 napisał:

Witam drogie Panie. 

Od grudnia 2020 staram się bezskutecznie o dziecko. 

Moje cykle wahają się 26-30 dni. 

Zazwyczaj mam bardzo obfite, bolesne miesiączki ze skrzepami, trwające tydzień. 

W tym miesiącu było inaczej. 5.11 lekko zauważalna krew na bieliźnie. 6.11 - 9.11 okres zdecydowanie mało obfity, choć bolesny. 

Współżyłam 11.11, 13.11, 16.11, 19.11.

Od dzisiaj 16 dzień cyklu boli mnie podbrzusze, mam biegunkę, złe samopoczucie, zawroty głowy  Temperatura utrzymuje się na poziomie 37.3 - nie spada. 

Od 5.11 zaczęłam stosować Ovarin 1 tabletka oraz kwas foliowy (który stosuje od momentu starań o dziecko 1 tabletka)

Co mogą oznaczać te specyficzne objawy w 16 dniu cyklu:

- ból podbrzusza, 

- biegunka, 

- złe samopoczucie, 

- temperatura na poziomie 37.3,

- zawroty głowy. 

Może któraś z Pań coś podpowie... 

 

W 16 DC nie są możliwe żadne objawy ciążowe, może być co najwyżej chwilę po owulacji.  A temperaturę mierzysz od początku cyklu lub choćby po zakończeniu miesiączki ? Może robisz wykresy? Bo po owulacji temperatura powinna polecieć do góry i to 37,3 może być tego objawem a wszystko oczywiście na skutek wzrostu progesteronu, mdłości itp też. Dlatego jestem ciekawa od jakiej temp startuje twój cykl. Ovarin też pewnie "podkręca" owulację więc uważam,że też może wpływać na twój stan w tym czasie. Ponadto uważam,ze warto udać się do ginekologa na monitoring bo może masz wczesne owulacje. Współżycie było zaraz po okresie więc trzymam kciuki za powodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
7 godzin temu, Gość Bibs napisał:

W 16 DC nie są możliwe żadne objawy ciążowe, może być co najwyżej chwilę po owulacji.  A temperaturę mierzysz od początku cyklu lub choćby po zakończeniu miesiączki ? Może robisz wykresy? Bo po owulacji temperatura powinna polecieć do góry i to 37,3 może być tego objawem a wszystko oczywiście na skutek wzrostu progesteronu, mdłości itp też. Dlatego jestem ciekawa od jakiej temp startuje twój cykl. Ovarin też pewnie "podkręca" owulację więc uważam,że też może wpływać na twój stan w tym czasie. Ponadto uważam,ze warto udać się do ginekologa na monitoring bo może masz wczesne owulacje. Współżycie było zaraz po okresie więc trzymam kciuki za powodzenie. 

Witam. Dziękuję, że się odezwałaś.

Temperaturę mierzę. Na początku cyklu maksymalnie jest to 36.6. Później z czasem wzrasta i tak w tym cyklu zaczęła wzrastać w 7 dniu cyklu. Teraz od kilku dni przekracza 37.3. 

Z Ovarinem to mój początek, taka próba (jak to mówią tonący brzytwy się chwyta). 

Zastanawiałam się nad tym bólem podbrzusza i biegunka w 16 dc. 

Takie objawy mam zazwyczaj kilka dni przed miesiączka i w jej trakcie. 

 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Kitty82 napisał:

Dzień dobry 🙂. Na teście widoczna blada kreseczka 🙂

Odnośnie odpowiedzi koleżanki Bibs. Jeśli owulacja się przesunęła i była szybciej to jak najbardziej są możliwe dolegliwości bólowe związane z implantacją zarodka. Wiem co mówię bo doświadczyłam tego w lipcu i doświadczam aktualnie. 

Gratuluję kreseczki!

O przesunięciu owulacji o kilka  dni słyszałam,ale wg tego co pisze Katarzyna musiała by byc jeszcze w czasie trwania miesiączki ( wzrost temp. występuje po owulacji ) Może to możliwe, nie wiem ale to już pytanie do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
38 minut temu, Kitty82 napisał:

Dzień dobry 🙂. Na teście widoczna blada kreseczka 🙂

Odnośnie odpowiedzi koleżanki Bibs. Jeśli owulacja się przesunęła i była szybciej to jak najbardziej są możliwe dolegliwości bólowe związane z implantacją zarodka. Wiem co mówię bo doświadczyłam tego w lipcu i doświadczam aktualnie. 

Witam.

Widoczna blada kreska. Super. Za kilka dni będzie już ciemniejsza. Super. Cieszę się razem z Tobą. 

Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie dobrze. 🙂 

Uważaj na siebie. 

Gratulacje🎉🎊🎉🎊

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
16 minut temu, Gość Bibs napisał:

Gratuluję kreseczki!

O przesunięciu owulacji o kilka  dni słyszałam,ale wg tego co pisze Katarzyna musiała by byc jeszcze w czasie trwania miesiączki ( wzrost temp. występuje po owulacji ) Może to możliwe, nie wiem ale to już pytanie do ginekologa.

U mnie na bank już po owulacji. Sprawdziłam i dużo mlecznego, gęstego lepkiego śluzu. Ból jajników naprzemiennie. Ból kręgosłupa lędźwiowego. 

Teraz czekam co będzie dalej... 

17 dc przy cyklach 26-30 dni do okresu minimum 9 dni. Poczekamy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Gość Katarzyna87 napisał:

U mnie na bank już po owulacji. Sprawdziłam i dużo mlecznego, gęstego lepkiego śluzu. Ból jajników naprzemiennie. Ból kręgosłupa lędźwiowego. 

Teraz czekam co będzie dalej... 

17 dc przy cyklach 26-30 dni do okresu minimum 9 dni. Poczekamy zobaczymy. 

No to pozostało czekać. Ale jeżeli cykl  miałby się skrócić to może warto brać progesteron. Faza lutealna musi trwać minimum 12 dni aby była szansa na zagnieżdżenie. A przy nast. cyklu ( oby nie było już to potrzebne 😉 możesz także dodać testy owulacyjne. Zatem trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna87
15 minut temu, Gość Bibs napisał:

No to pozostało czekać. Ale jeżeli cykl  miałby się skrócić to może warto brać progesteron. Faza lutealna musi trwać minimum 12 dni aby była szansa na zagnieżdżenie. A przy nast. cyklu ( oby nie było już to potrzebne 😉 możesz także dodać testy owulacyjne. Zatem trzymam kciuki.

A te testy owulacyjne są skuteczne? Polecił abyś jakieś konkretne? 

Jeśli ostatnia miesiączka była od 5.11-9.11. Cykle 26-30 dni. Stosunki 11.11,13.11,16.11,18.11. Czyli według kalkulatorach dni płodne, ale w sumie teraz sama już nie wiem. 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Kitty82 napisał:

Mnie na 6 dzień po owulacji czyli od 17 listopada, zaczął boleć brzuch podobnie jak na miesiączkę. Pierwszego dnia był dość mocny. Boli mnie cały czas, raz mocniej, raz słabiej. Ciągnie, kłuje, czasem nawet ciągnie do nogi. Zauważyłam że przechodzi jak się położę. W straconej ciąży miałam tak samo dlatego czuję że się udało. Temperaturę też mam pow 37. 

Mam identycznie jak Ty. Od ponad roku staramy się o dziecko. Bezskutecznie. Od kilku dni boli mnie brzuch, jajniki. Jak się położę przechodzi. Co prawda temperatury nie mierzę. Miesiączkę powinnam dostać w piątek, ale do dziś jej brak. Idę jutro na betę. Jednak strasznie się, boję, że te bóle zwiastują okres. 

Odnośnik do komentarza

Kalkulator wyznacza owulację albo w połowie cyklu albo na podstawie tego kiedy sama podałaś jej termin w poprzednich cyklach. Jeżeli się przesunęła to wtedy wszystko może być rozjechane. Wg mnie stosunki były dość wcześnie i bardzo dobrze.

A testy owulacyjne to mi akurat nie pomogły ( nie pokazywały 2 kresek a owulacja była) ale też nie robiłam ich wieczorem a ponoć z doświadczenia dziewczyn tu na forum tak się je powinno robić. I pamiętaj test owulacyjny pokazuje tylko pik lh który występuje krótko przed owulacja,ale nie gwarantuje,że ona faktycznie wystąpi. Musisz kilka cykli to wszystko poobserwowac. Jak połączysz testy z obserwacją temp i śluzu ,bólu owulacyjnego itp to jesteś w stanie określić kiedy twoja owulacja tak właściwie występuje. 

A bol brzucha w 16 DC czy nawet przed bardziej przypominał okresowy, skurczowy czy taki jak podczas owulacji,rozpierający ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...