Skocz do zawartości
Forum

Bajki - tablet, smartfon


Gość Ala

Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej roku to jaki wiek? Może to być 2 lata i i 5 lat 😉
Jeśli dziecko ma dopiero tuż powyżej roku to za wcześnie na tablety/telefony, powstają złe nawyki. Maluszek nie jest jeszcze na tyle ukształtowany (chodzi o wzrok, mózg), by właściwie nadążać za obrazami, które widzi. Łatwo je przebodźcować.
Najlepiej puszczać samą muzykę, bez obrazu.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość Ala napisał:

 

Oczywiście nie siedzi cały dzień żeby ktoś źle nie odebrał tego dostanie czasem na 5 do 10 min czasem do jedzenia. Poprostu byłam ciekawa czy w dobie telefonów itd są mamy które dają dzieciom oglądać bajki czy za wszelką cenę tego unikaja. 

Odnośnik do komentarza

Cześć Ala!

Ja podobnie jak Dziubala jestem przeciwniczką oglądania bajek przez dzieci w tym wieku, ALE w sytuacji, gdy rodzic zdecyduje się puszczać bajki dzieciom między 1. a 2. rokiem życia myślę, że powinien korzystać z jednego nośnika. Najlepiej siadać z dzieckiem wspólnie na kanapie, w dobrej odległości od telewizora. Jednorazowo nie więcej niż 5-10 minut. Korzystanie z telefonu lub tabletu może sprawiać, że dziecko automatycznie widząc ten sprzęt zacznie się domagać bajek. A wiadomo, że rodzic telefon ma często przy sobie i może to prowokować niepotrzebne spięcia między Wami.

Dodatkowo, nie polecam oglądania bajek przy jedzeniu, ponieważ dziecko nie kontroluje ile i czego zjada, ponieważ jego uwaga jest rozpraszana.

Pozdrawiam, Paulina
Wykapana Niania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...