Skocz do zawartości
Forum

Pomocy


Gość werka

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego że przez rok brałam antykoncepcję (zła diagnostyka gin ) zaczęliśmy z mężem myśleć o dziecku zaraz po ślubie czyli 1.5roku temu. Nie udało się jak widać. Pierwsza diagnoza - niepękający pęcherzyk brak owulacji. Dostałam leki a raczej czopki. W końcu lekarz się dopatrzył że raz jest owulacja raz nie ma i to dobry znak. Zrobiliśmy badania krew nasienie TSH hcv przeciwciała przeciwplemnikowe hbs antygen różyczka toxoplazma cmv prolaktyna FSH Lh estradiol. problem wyszedł z przeciwciałami plem. Tarczyca i prolaktyna(na te dwie biorę leki) mój mąż ma słabe wyniki nasienia prawidłowych 0% ruch też mały mogę później wstawić zdj badań. USG moszny nic nie pokazał wszystko ok. Za dwa tygodnie jedzie na badanie nasienia bo miał brać leki witaminy (3miesiace) lekarz nie chce mi dać jeszcze leków tych na sterydach na te przeciwciała bo się boi jak ja zareaguje i teraz przez ten covid nie możemy się spotykac.gdzies wyczytałam żeby mąż zrobił posiew moczu bo może być tu problem ze jest jakaś bakteria czy coś... Lekarz sam się dziwił że mąż ma takie słabe wyniki a nie miał żadnego urazu USG ok wyniki inne jakie tam robił zawsze w normie tylko to nasienie 0% załamał się... Ktoś coś podpowie? Co jeszcze sprawdzić ? Z jakiego to powodu to 0%? Jakieś badania? Witaminy? I dla mnie coś ? Ktoś miał podobnie? Udało się komuś z takimi lub podobnymi objawami? 

 

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo nieregularne cykle, ale chcemy zaplanować dziecko właśnie poprzez NPR, tylko że w przypadku kiedy ja nie wiem, kiedy mam dni płodne, to jest ciężko cokolwiek zaplanować... Ostatnio używam pomocniczego monitora płodności afrodyta smart, z polecenia koleżanki. Na podstawie poziomu lh, danych o śluzie, diecie, lekach, chorobach, mam wyznaczane dni płdone. Obserwuję wszystko i powoli chyba udaje mi się samej rozpoznawać kiedy ma nadejść owulacja. Wydaje mi się, że nie w każdym miesiącu ją mam, ale cykle bezowulacyjne podobno czasem się zdarzają... Cóż mam nadzieję, że już niedługo przystąpimy do starań z powodzeniem

Odnośnik do komentarza

nie wyobrażam sobie na razie mieć dzieci, wolę poczekać, ale nie chcę zaprzepaścić szansy na dziecko w przyszłości to tabletek nie biorę, tylko używam mechanicznej antykoncepcji błony dopochwowej [reklama usunięta].

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...