Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Oliwka

Badania hormonalne - jakie i kiedy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Oliwka

Od kilku miesięcy mam ewidentnie hormonalny trądzik (mam 38 lat), w okresie owulacji się zaczyna i tak do miesiączki, wysyp pryszczy. Nie chcę iść po pewne od lekarza tabletki anty, bo to zadziała tylko na chwilę. Podejrzewam, iż coś jest nie tak, mimo regularnych obecnie miesiączek. Około roku temu mialam nieregularne, ale na 100 proc. związane ze stresem, wtedy też przez 3 cykle nie mialam objawów napięcia przedmiesiączkowego, a teraz mam i właściwie zawsze miałam, tj. bóle piersi prawie 2 tyg. przed okresem, no i teraz ten trądzik na brodzie. Równiez doszły wypryski a uszami i też we włosach, czyli jakby zwiększony łojotok. 
Czytałam, ze warto zbadać prolaktynę, ale co jeszcze i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajka
3 godziny temu, Gość Oliwka napisał:

Od kilku miesięcy mam ewidentnie hormonalny trądzik (mam 38 lat), w okresie owulacji się zaczyna i tak do miesiączki, wysyp pryszczy. Nie chcę iść po pewne od lekarza tabletki anty, bo to zadziała tylko na chwilę. Podejrzewam, iż coś jest nie tak, mimo regularnych obecnie miesiączek. Około roku temu mialam nieregularne, ale na 100 proc. związane ze stresem, wtedy też przez 3 cykle nie mialam objawów napięcia przedmiesiączkowego, a teraz mam i właściwie zawsze miałam, tj. bóle piersi prawie 2 tyg. przed okresem, no i teraz ten trądzik na brodzie. Równiez doszły wypryski a uszami i też we włosach, czyli jakby zwiększony łojotok. 
Czytałam, ze warto zbadać prolaktynę, ale co jeszcze i kiedy.

Ja bym zaczęła od dermatologa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nadia

Jeśli to na podłożu hormonalnym, to ja bym do endokrynologa poszła jednak. Ginekolog też wchodzi w grę, ale najpierw endo. I cykle to sobie kontroluj, proponuję na pomocniczym urządzeniu do zapisu, może termometr owulacyjny [reklama usunięta] by ci przypasował

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...