Skocz do zawartości
Forum

Niepłodność wtórna


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziecko z poprzedniego związku. Obecnie mam nowego partnera, z którym staramy się o dziecko już od dwóch lat. Partner zrobił badania nasienia - w normie. Czy możliwe, by coś było nie tak po mojej stronie, mimo że już mam jedno dziecko? Jakieś badania powinnam zrobić?

 

Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam, że podstawa to kontrola poziomu lh, w domu można wykonywać zapisy [reklama usunięta]. Badania wypadałoby zrobić laboratoryjne pod kontem reszty hormonów, być może coś jest z tarczycą, warto to zbadać.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość SandraKosmala

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale sądzę, że to jest też bardzo istotne. Niepłodność wtórna może mieć jeszcze wiele innych przyczyn.  Lekarz zaczyna leczenie niepłodności wtórnej od próby usunięcia przyczyn, jeśli są znane. W przypadku zaburzeń hormonalnych podejmowane jest leczenie farmakologiczne, które ma za zadanie przywrócić naturalny cykl. Jeśli zidentyfikowane zostały przyczyny mechaniczne m.in. w postaci polipów, niedrożnych jajowodów, zrostów około jajowodowych, powikłań po przebytej ciąży, podejmowane są próby usunięcia tych przyczyn za pomocą histeroskopii lub laparoskopii zabiegowej, w trakcie których można dokonać korekcji. Jeżeli te podstawowe metody nie przynoszą rezultatu można rozważyć metody wspomaganego rozrodu, czyli inseminacji, a w ostateczności, jeśli jest taka potrzeba, wykonując program pozaustrojowego zapłodnienia ‑ in vitro. Więcej możesz przeczytać w tym artykule, który znalazłam: https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/Nieplodnosc-wtorna-i-szanse-na-ciaze

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinniście zwrócić się do specjalisty od leczenia niepłodności. To czasochłonny proces, sami się leczyliśmy z mężem. U nas problem był po obu stronach... Przykra sprawa, ale trafiliśmy na klinikę leczenia niepłodności w Białymstoku.
[reklama usunięta]
My już w 6 miesiącu ciąży. Udało się po kilku miesiącach leczenia. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...