Skocz do zawartości
Forum

Mój synek ma na imię Faust


Rekomendowane odpowiedzi

Dziecko  urodziło się 4 dni temu. Oficjalnie wszystko już jest załatwione. Nadałam mu oryginalne imię, mi i mojemu mężowi bardzo przypadło do gustu, ale co będzie, jeśli moje dziecko nie będzie je lubiło? Będę się do niego pieszczotliwie zwracać np. "Fauście, Faustusiu, chodź na obiad" ale czy według was nie brzmi to śmiesznie czy dziwnie? Czy jak będzie syn chodził do przedszkola, czy szkoły, będzie obiektem drwin? Chciałabym, żeby synek został ochrzczony, ale pech chciał, że takie piękne imię jest ujęte w literaturze Goethego, gdzie budzą się antychrześcijańskie skojarzenia. Czy w przyszłości syn ma chodzić do prywatnego przedszkola, szkoły, czy tych publicznych? Co o tym sądzicie, jak mam postępować? 

Odnośnik do komentarza
Gość Klementyna

To twoje dziecko od Ciebie zależy jak będzie się czuło.Dzieci w przedszkolu nie czytają klasycznej literatury ani nie są znawcami gezenezy imion. Dzieci i tak mówią na siebie jak im wygodnie.Na Katarzynę-Kasia na Melanie-Mela a na Jakuba-Kubuś ważne ,że kolega jest fajny,a wszystko inne ma drugorzędne znaczenie. A w razie nieprzychylnych komentarzy dorosłych, jesteś Ty -osoba,która zawsze może utrzeć im nosa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...