Skocz do zawartości
Forum

Odpieluchowanie


Gość Kasix

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Czy ktoś ma lub miał podobny problem i znalazł sposób na uparte dziecko?

Syn ma 3.6 roku i nie wola na nocnik, zapytany zawsze odpowiada, że nie chce kupy czy siku a potem robi w majtki. 

Trzeba go ciągle pilnować, zadawać to samo pytanie 1000 razy, a i tak zdarza nam się przegapić moment. 

To już nie jest 2latek że można tłumaczyć to niegotowoscia, niedługo idzie do szkoły i musi zacząć sygnalizować swoje potrzeby. 

Nagrody, bicie brawa, prośby ani groźby nie działają. Nie przeszkadza mu też, że ma mokro lub kupę. 

 

Jak go nauczyć? 

To nie moje pierwsze dziecko, z żadnym nigdy nie miałam takiego problemu 

Odnośnik do komentarza

Hej Kasix!

A próbowałaś może nakładki na sedes? Synek może woli naśladować dorosłych zamiast korzystać z nocnika. 🙂 
Dodatkowo, czy synek wykazuje gotowość do odpieluchowania? Mówię tu na przykład o: naśladowaniu innych, samodzielnym ubieraniu/rozbieraniu się, wykonywaniu prostych poleceń? 

Myślę, że takim natarczywym dopytywaniem co chwila czy dziecko chce na nocnik, może on z biegu odpowiadać "nie". Próbuj go wysadzać, gdy wstanie a pielucha dalej jest sucha. To samo po posiłkach. Pieluchę zakładaj tylko na wyjścia. W domu pieluszek już być nie powinno. Trzeba czasem zacisnąć zęby i być cierpliwym. Nie pokazuj złych emocji przy dziecku, gdy zdarzy mu się wpadka. To też może negatywnie wpływać.

Powodzenia! Paulina
Wykapana Niania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...