Skocz do zawartości
Forum

Natłok myśli, pomysłów i Bóg wie czego jeszcze!


Gość Alex-Alfa

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu (tak naprawdę to chyba od zawsze) mam problem z ¿natłokiem? myśli. Jestem 18-sto letnią pisarką z wattpada, a im dłużej mam konto na aplikacji, tym częściej i dłużej zmagam się z problemem natłoku myśli. Przeszukałam już setki stron opisujacych jak sobie z tym radzić, ale żadne z nich nie opisują mojego problemu, a przynajmniej nie do końca i dlatego w końcu zaczęłam szukać pomocy pytając nawet wujka Google o takie rzeczy jak: 

• W jaki sposób poradzic sobie z gonitwą myśli?

• Jak się skoncentrować?

• Jak tagować pomysły?

• Jak segregować pomysły? 

Nawet teraz pisząc to, nie wiem od czego zacząć i czy mimo bałaganu w tym tekście, dacie radę mnie zrozumieć. 

Ale i tak spróbuję:

Tak więc jak wspomniałam wyżej jestem pisarką na wattpadzie. Amatorem, który kiedyś próbował wybić się na historiach fantasy i nadal w pewnym sensie robi to. Ale już nie naciskam na sławę tak jak kiedyś. Głównie chodzi mi o to, by ludziom się podobało. Teraz skupiona jestem na pisaniu opowiadań (fanfików) z anime Boku No Hero Academia, które jest barwne i często wywołuje u mnie bardzo dużo emocji. Jednak gdyby mój problem wynikał tylko z oglądania tego anime, pewnie nie byłoby go wcześniej. A on był i po prostu im więcej bodźców mnie atakowało, im więcej oglądałam, im więcej działo się w moim życiu tym bardziej szukałam inspiracji. Muzyka, obrazy, filmy, życie, książki... 

Jestem święcie przekonana, że nie uniknę tych ataków, ale czy można jakoś „odczulić się” na inspirację z ich powodów? 

Chciałabym zauważyć jeszcze dwie rzeczy:

1. Przez ten natłok bardzo często nie mogę spać. Czasami gdy natłok się pojawia, nie mogę jeść bądź jest mi niedobrze. Przez potrzebę napisania czegoś oryginalnego nie mogę przeczytać większości książek z empika, bo już pierwsze strony dają mi nowych inspiracji. Nie mogę również czytać książek na samym wattpadzie, bo czuję, że wtedy ocenię swoje prace jako gorsze. Zawsze, gdy chcę zabrać się do czytania czegoś, czuję ścisk w brzuchu i jest tylko gorzej. 

2. To prawdopodobnie będzie bardzo pomocne. Otóż od drugiej klasy podstawówki mam stwierdzone ADHD, a od paru lat (chyba od trzech lub czterech) Zespół Aspergera. Podejrzewam, że moje problemy mogą wynikać właśnie z tych dwóch chorób. Oczywiście regularnie biorę na to leki. I jeszcze... Nie jestem pewna, ale kiedyś, gdy robiony miałam rezonans magnetyczny, lekarz stwierdził, że mój mózg pracuje w bardzo dziwny sposób. Nawet gdy przysypiałam on działał na najwyższych obrotach. Nie jestem tej informacji pewna, ale może to w jakiś sposób pomoże. 

I co? To chyba wszystko co chiałam napisać. Jeśli wiecie jak mam sobie z tym poradzić, byłabym wdzięczna za odpowiedź, bo mam niekiedy dość swoich objawów „natłoku”.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...