Skocz do zawartości
Forum

Czy to alergia pokarmowa?


Gość Mimmi88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chciałabym zapytać czy któraś z was mam miała podobną sytuację. Mój synek (4 mies) waga urodzeniowa 3700 spadkowa 3490 wazy w 4 miesiącu 7050. Nie wydaje mi się żeby to był zły wynik jednak ważę go w domu na wadze dla niemowląt i w ciągu 2 tyg raz wynik był niższy w teraz jest taki sam- czyli albo nie przybrał nic albo stracił i przybrał znowu. Karmiłam go piersią 2 miesiące ale po 3 tygodniu bardzo mało przybierał (210 gramów na 19 dni) więc zaczęłam wprowadzać mu butelkę az ostatecznie odmówił piersi. Przy piersi od samego początku był bardzo nerwowy, ciężko się przystawiał i zaznaczę że od 4 doby nie robił kup (kupa raz na tydzień). 

 

Od jakiegoś czasu przy piciu mleka jest tzw cyrk. Mały po wypiciu np 60ml zaczyna się drzeć i nie chce więcej, w nocy je ładnie na wieczór zwykle też. Mleka zmieniane na inne. Kolki raczej to nie są, ponieważ taki cyrk jest tylko przy karmieniu. 

 

Dodam że starsza córka miała etap że między 1 a 3 miesiącem życia również nie chciała pić mleka, zmienialiśmy po kolei na różne mleka aż zaczęła pic humane jednak nigdy nie piła go w jakiś bardzo dużych ilościach. Wagowo była zawsze między 10 a 25 centylem. Nie miała robionych żadnych badań w kierunku alergii pokarmowej ponieważ dwóch pediatrów (mieszkamy w de) uznało że jesteśmy przewrażliwionym i rodzicami. Poza tym dziecko rozwijało się prawidłowo. 

 

Syn wypija na dobę między 800 a 1000 ml mleka więc myślę że w normie. Dlatego zastanawia mnie skąd te słabe przyrosty wagowe w ostatnim czasie. Czy to możliwe że alergia ujawniła się po kilku miesiącach i dlatego przestał przybierac? 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...