Skocz do zawartości
Forum

Oszczędzanie - sposoby


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Wtyczka LettyShop.

Na początek dodam ze nie nikt mnie nie sponsoruje, i tak - zarobię na tym ja i ty równo po 10 zl :) 

Dla osób które to znają- opisz swoje doświadczenia z tym związane, ale nie te w których zapomniałeś włączyć wtyczkę.

Jeśli robisz zakupy w necie załóż konto z tego reflinka i dostawaj częściowy zwrot kasy na swoje konto ( przetestowałem
– działa mam już około 190 zl w czasie 4 miesięcy ).

Jak to działa - rejestrujesz się tu - i przed każdym zakupem w necie uruchom wtyczkę która Ci przypomina w rogu ze o niej zapomniałeś.

Fakt ze trochę trwa zanim kasa Ci się „uprawomocni” na koncie ale i tak warto.

Nie, nikt mnie nie sponsoruje tylko myślę ze to spoko sposób na zaoszczędzenie trochę kasy w domowym budżecie.

Odnośnik do komentarza

Cześć, jestem Grzegorz Rówiński :)

 

Kilka lat temu nie radziłem sobie kompletnie z finansami, wydawałem każdą wypłatę i nie potrafiłem zapanować nad swoimi wydatkami.

 

Cały czas myślałem, że zarabiam za mało i myślałem nad zmianą pracy na lepszą, ale zacząłem się zastanawiać dlaczego niektórzy nie mają pieniędzy, mają pełno wydatków i ledwo wiążą koniec z końcem, a inni spełniają swoje marzenia, mają pieniądze na wakacje, przyjemności, mają super samochody i ładne domy…

 

Postanowiłem sobie, że zrobię wszystko żeby zmienić swoją sytuację i zacząłem zbierać wiedzę w temacie zarządzania pieniędzmi. Przejrzałem setki wywiadów z bogatymi ludźmi, setki publikacji i kilka fajnych książek o pieniądzach i zacząłem rozumieć, że robiłem ogromny błąd, ale nikt mi o tym wcześniej nie mówił…

 

Skupiałem się na swoich zarobkach, a powinienem skupiać się na wydatkach i na tym na co wydaję już zarobione pieniądze. Więc zacząłem pozbywać się wydatków które były zbędne, niektóre eliminowałem całkowicie, a niektóre tylko ograniczałem.

Poznałem sporo ważnych zasad np. że oszczędności odkładamy na początek miesiąca, a nie na koniec. Trzeba skupiać się na swoich wydatkach, oraz trzeba też pilnować, żeby nie wydawać już odłożonych oszczędności i wiele innych rad, które pomogły mi zapanować nad swoim budżetem.

 

Także, kiedyś myślałem, że w moim przypadku nie da się odkładać, a teraz dobrze wiem, że to były tylko moje złe przekonania i brak odpowiedniej wiedzy. Teraz jestem szczęśliwy i coraz lepiej panuje nad każdą złotówką. No i regularnie odkładam na swoje marzenia każdego miesiąca :)

 

Postanowiłem, że skoro mi się udało to mogę też nauczyć tego innych i uratować kiepską sytuację finansową.

Dlatego szukam kilku osób którym mógłbym spróbować pomóc. Jeśli chcesz to napisz do mnie na maila kontakt@grzegorzrowinski.pl i opisz mi z czym sobie nie radzisz i jak wygląda twoja sytuacja. Przeanalizuję to i spróbuję wskazać Ci drogę nad czym powinieneś się skupić i co robić.

Pozdrawiam i miłego dnia :)

PS. Jeśli jesteś zainteresowany panowaniem nad budżetem i zmniejszaniu zbędnych wydatków, żeby móc odkładać więcej każdego miesiąca to tutaj mam coś dla Ciebie https://grzegorzrowinski.pl/tripwire

Odnośnik do komentarza

w obecnych czasach ciężko jest coś zaoszczędzić. Ja staram się robić zakupy z listą. Najpierw też przeglądam gazetki promocyjne - póki co moim faworytem jest Carrefour i ich promocje czy też obecnie ich akcja zyskoteka. Dodatkowo mam aplikację która daje dodatkowy % rabatu. Jak sobie task przeliczę jakbym kupowała gdzie popadanie a tu to naprawdę wychodzi i nawet ze 150zł oszczędności w ciągu miesiąca 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...