Skocz do zawartości
Forum

Chcę nadać synu na imię Faust, czy to korzystne?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sytuacja. We wrześniu przyjdzie na świat moje pierwsze dziecko. Okazało się z badań, że będzie to chłopiec. Więc w związku z tym mój mąż zasugerował nadać dziecku jakieś oryginalne, nietuzinkowe imię. Najbardziej podobało nam się Faust. Już uczyłam się, że to imię zostało użyte w książce Goethego, nosił to imię główny bohater, lekarz niemiecki, który zawarł pakt z Lucyferem. Sama nie wiem, czy ksiądz pozwoli na chrzest. Co jeśli to imię sprowadzi na mojego syna nieszczęścia, podobnie jak ta postać zawrze pakt z diabłem, albo wśród kolegów będzie wyśmiany? Ale bardzo mi się to imię podoba i brzmi interesująco, no bo ja bym chętnie chciała poznać jakiegoś Fausta. Moja koleżanka uważa, iż to jest staroświeckie imię i mam zamienić mu na np. Piotr. Ale podobnie jak mąż uważam, że tych wszystkich Kub, Piotrusiów, Maciusiów, Karolów jest natłok, powinnam jakoś mojego syna wyróżnić wśród innych. Jak uważacie? Czy mam nadać mu na imię Faust czy jakoś inaczej? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość ewa napisał:

Nie polecam tego ''ORYGINALNEGO'' imienia.  Zgotuje pani  wraz z mężem  nieświadomie piekło synowi, szczególnie   w szkole. DZIECI  są BEZWZGLĘDNE  i będą  mu cały czas dokuczać. To jest pewne jak w Banku.

Myślisz, że dzieciaki gdzieś w 2026 roku będą tak nietolerancyjne? Co niby mogłyby mu zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dzieci są poprostu bezpośrednie i nie ma w tym nic dziwnego. Zawsze tak było. Kolega nazwał syna Dezydoriusz. Miało być dostojnie i niepospolicie. Dla dzieci przez całe przedszkole i podstawówkę był dezodorantem. I tyle. 
pomyślcie czy wymyślnie nie jest poprostu przekombinowane. 
do krótkiego nazwiska lepiej dobrać długie imię i odwrotnie. Zwłaszcza dla chłopca jest to ważny element bo u dziewczynki wiadomo nie ma się wpływu na przyszłe nazwisko. Ale zasada jest podobna 

Odnośnik do komentarza

Są piękne stare imiona które nie są często używane kwestia wyszukania w imiennikach. Amadeusz, arkadiusz , Miłosz ,  klaudiusz, aleksander , Florian .. jest ich mnóstwo nie są dziwne, ładnie brzmią a dzieci nie będą się śmiać. 
wszystko tez zależy jak brzmi wasze nazwisko. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...