Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość aga_kus

L-4 a wyjazd nad morze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aga_kus

Dzień dobry. Jestem w 4 miesiącu ciąży. Od paru dni jestem na L4 ze względu na ciężką pracę i złe samopoczucie. Przed ciażą opłacilismy z mężem wczasy nad polskim morzem. Czy ja mogę jechać nad te morze? Chodzi mi o kontrolę ZUS,może ktoraś z przyszlych mam miała taką sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

L-4 to zwolnienie lekarskie z powodów medycznych, a nie z samego faktu, że praca była ciężka. Na L-4 teoretycznie nigdzie nie można wyjeżdżać, bo w razie kontroli (pracodawcy albo ZUS) stracisz wszystkie uprawnienia. Natomiast w czasie L-4 możesz przebywać pod innym adresem niż zamieszkania, ale trzeba wtedy poinformować pracodawcę o zmianie miejsca pobytu podczas zwolnienia lekarskiego.
Istotne jest też to czy masz L-4 "leżące" czy "chodzące". Przy "leżącym" musisz być cały czas w domu.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga_kus

No niby tak, ale jesli ten wyjazd ma poprawwic moje samopoczucie to tez mam nie jechac? Nie bede tam pracowac ani sie przemeczac tylko plackiem lezec i odpoczywac.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...