Skocz do zawartości
Forum

Leczenie niepłodności


Gość Mar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od roku staramy się z mężem o dziecko. Kończymy w tym roku 27 lat. Prowadzimy w miarę zdrowy tryb życia.

Pierwszy raz w ciążę udało się zajść przy pierwszym podejściu. Niestety straciliśmy dzieciątko w 5. tygodniu. Kolejne maleństwo udało nam się począć pół roku później i znowu bardzo szybko je straciliśmy.

Mam niedoczynność tarczycy i problemy z prolaktyną, ale przyjmuję Letrox i Bromergon i wyniki są teraz w normie (w normie do zachodzenia w ciążę, a nie ogólnej).

Ostatnio ginekolog zasugerował mi jeszcze zbadanie się pod kątem zespołu antyfosfolipidowego, ale do tego ponoć trzeba wstrzymać się ze staraniami o ciążę na jakiś czas (swoją drogą, może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym tematem?).

Poza tym lekarzom brakuje już pomysłów na to, co może być przyczyną niepłodności i problemów z utrzymaniem ciąży.

Zaczynam się zastanawiać nad udaniem się do kliniki leczenia niepłodności (mieszkamy w Warszawie, więc wybór jest duży). Czy macie z takimi klinikami jakieś doświadczenie? A może Waszym zdaniem lepiej po prostu szukać lepszego lekarza, który da nam kolejne poszlaki? 

Będę wdzięczna za każdą radę!

Odnośnik do komentarza

Ach, zapomniałam jeszcze dodać, że mam uczulenie na kwas acetylosalicylowy (składnik aspiryny, która jest jednym z leków na zespół antyfosfolipidowy).

Czytałam też m.in. ciekawy wywiad z prof. Romualdem Dębskim [https://euroimmun.pl/blog/szanse-donoszenie-ciazy-kobieta-zespolem-aps/] o szansach na donoszenie ciąży kobiety z takim zespołem. Po pierwsze, mówi, że podejrzenie tego zespołu mogą mieć kobiety, u których poronienie występuje po 11. tygodniu ciąży. Po drugie, mówi o dodatkowych objawach, takich jak problemy z nerkami czy nadciśnieniem (u mnie ani jednego, ani drugiego nie ma, a wręcz przeciwnie - mam niskie ciśnienie).

W rodzinie też nie było poronień, o których bym słyszała. Mam 4 zdrowego rodzeństwa. 

Odnośnik do komentarza

Powinnaś znaleźć odpowiedniego lekarza, który prawidłowo Was poprowadzi.

Gdybyś była że Śląska poleciałbym Ci wspaniałą Panią doktor, która pomogła mi i moim 3 koleżanka w zostaniu rodzicami. 

Znajdź wątek na forum ciąża po poronieniu 2, dziewczyny które tam się udzielają, pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego lekarza oraz podpowiedzą co możecie zbadać aby sprawdzić w czym może być problem.

Trzym za Was kciuki! 

Odnośnik do komentarza

Cześć Magda,

bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź. Mogłabyś podesłać mi link do tego forum? Niestety w google wyświetla mi się tyle wyników, że nie wiem, o które forum chodzi.

A czy chcesz dodać dwa słowa o swojej historii? Co Wam pomogło?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...