Skocz do zawartości
Forum

Odpieluchowanie 4-latka


Gość MamaMar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaMar

Witam wszystkie Mamy. Piszę, bo już nie wiem co robić, być może, któraś z mam miała podobny problem i udzieli mi jakiejś rady. Mój 4 letni synek ( z zaburzeniami SI) pisze to, bo nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,  nadal nosi pampersy, tz w domu w ciągu dnia siada na nocnik, ale za nic w świecie nie chce nosić majtek, kiedy ma je na sobie to owszem siada a nocnik, ale ich nie zdejmuje, obsikuje całe majtki i nie komunikuje nawet tego, wraca do zabawy jak gdyby nigdy nic. Kiedy pokazuje Mu, że majtki zdejmuje się do kolan to On się denerwuje, zdejmuje je całkiem i lata z gołym tyłkiem, to samo dzieje się gdy jesteśmy na spacerze, kiedy chce Mu się siku zdejmuje całkowicie majtki, spodenki i najchętniej też chodził by z gołym tyłkiem. Problem jest też z robieniem kupy, nie ma opcji, że zrobi ja do toalety, albo do nocnika. Jak ma potrzebę, to przynosi mi pampersa i każe go sobie założyć, namawiam Go, aby usiadł  na nocnik lub prowadzę Go do łazienki, ale nie ma mowy męczy się dipoki nie założę Mu tego nieszczęsnego pampersa. Kupuje Mu różne majtki, z ulubionymi postaciami z bajek, są to i bokserki i slipki, pokazuje, pokazuje Mu w internecie, że wszystkie dzieci noszą majtki, ściągają je do sikania, a potem znów je zakładają,próbuje Go przekupywać, ale to nie pomaga. Nie wiem jak Mu wytłumaczyć, że nie wolno biegać z gola pupa i, że trzeba zakładać majtki. Na dwór jestem zmuszona zakładać Mu pampersa, bo przecież nie wezmę Go na golasa, a to znów mija się z celem, w domu pozwalam Mu chodzić bez majtek i wtedy bez problemu sika  do nocnika, ale też tak nie może być, żeby wiecznie biegał goly. Od września idzie do przedszkola musi wiedzieć co i jak ma być. Pomocy 

Odnośnik do komentarza

Z wielkim sercem czytam Pani post i rozumiem że jest to trudna i niekomfortowa sytuacja dla Pani jak i syna, momenty kiedy Pani zakłada pampersa jednorazowego, dziecko kojarzy, widzi że jest pampers co nie ułatwia sytuacji. Tu jedynie mogę zaproponować pieluchomajtki które się sprawdziły przy córce mojej koleżanki, która miała podobną sytuację. Pieluchomajtki wyglądają jak normalne majtki z tym że są nieprzemakalne i posiadają dodatkowy wymienny wkład, który można prać. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, a z drugiej strony dziecko nie widzi zwykłego jednorazowego pampersa.

[reklama usunięta] l

wzor26.jpg

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...