Skocz do zawartości
Forum

Plamienie


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, okres spóźnia mi się od 6 dni. Dwa testy pozytywne. Wczoraj byłam u ginekologa który powiedział że wszystko jest okey Ale nie widać jeszcze pęcherzyka( według jego obliczeń 5 tydzien i może być za wcześnie). Następna wizytę mam za tydzień. Dzisiaj od południa widzę na wkladce śluz który jest brazowy?różowy? Dodam że od dni w których powinnam dostać miesiączka tj. 5.06.2021 boli mnie brzuch raz mocniej raz słabiej. Nie wiem czy już swiruje czy sobie coś wkrecam Ale mam dziwne przeczucia że to fałszywy alarm.

Odnośnik do komentarza

Masz szansę to zadzwoń do ginekologa, powinien wystawić receptę na progesteron typu duphaston albo luteina. 

Jeżeli miałby to być np ciąża biochemiczna to krwawienie byłoby już dawno temu. 

Nie martw się, często na początku ciąży występują plamienia, będzie dobrze. 

Ja w pierwszej ciąży miałam, dostałam duphaston i aktualnie syn ma 6 lat 🙂

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Elciaaaa90 napisał:

Masz szansę to zadzwoń do ginekologa, powinien wystawić receptę na progesteron typu duphaston albo luteina. 

Jeżeli miałby to być np ciąża biochemiczna to krwawienie byłoby już dawno temu. 

Nie martw się, często na początku ciąży występują plamienia, będzie dobrze. 

Ja w pierwszej ciąży miałam, dostałam duphaston i aktualnie syn ma 6 lat 🙂

Kurczę nie mam szans. Byłam tylko na jednej wizycie i mam tylko numer do gabinetu który jest otwarty tylko do 12 🤷‍♀️. Dodam może że mieszkam w Niemczech. Martwię się bo brzuch teraz wcale nie boli przy tym "plamieniu" Ale bolał mnie wcześniej. Też mam syna ma 7 lat i nigdy w poprzedniej ciąży takich objawów 😓

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Elciaaaa90 napisał:

Masz szansę to zadzwoń do ginekologa, powinien wystawić receptę na progesteron typu duphaston albo luteina. 

Jeżeli miałby to być np ciąża biochemiczna to krwawienie byłoby już dawno temu. 

Nie martw się, często na początku ciąży występują plamienia, będzie dobrze. 

Ja w pierwszej ciąży miałam, dostałam duphaston i aktualnie syn ma 6 lat 🙂

Może też się źle okreslilam to nie jest typowe plamienie tylko śluz zmienił kolor na lekko brązowy. Kiedy robię siku jest normalny kolor jednak przy podcieraniu widzę ten zmieniony kolor 🤷‍♀️

Odnośnik do komentarza

Plamienia na początku ciąży często się zdarzają,szczególnie w terminie kiedy byłaby miesiączka. Organizm tak jakby "pamiętał" jak funkcjonował do tej pory,część śluzówki po prostu się złuszcza. Ból jak miesiączkowy też się zdarza. Ja plamilam właśnie tak jak piszesz przez 3 miesiące. Ale brałam zapobiegawczo też luteinę. Najważniejsze,że nie ma czerwonej krwi. Miej rękę na pulsie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli możesz to zrób jutro badanie laboratoryjne bhcg, po 48h czyli w poniedziałek zrób jeszcze raz by sprawdzić czy beta prawidłowo wzrasta. Wiem że czasami po badaniu ginekologicznym zdażaja się delikatne plamienia. Jeśli twoje plamienia się nasila to dzwon do ginekologa lub idź do jakiegoś innego lub do szpitala na cito kontrolę. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Gość Ogvh napisał:

Jeśli możesz to zrób jutro badanie laboratoryjne bhcg, po 48h czyli w poniedziałek zrób jeszcze raz by sprawdzić czy beta prawidłowo wzrasta. Wiem że czasami po badaniu ginekologicznym zdażaja się delikatne plamienia. Jeśli twoje plamienia się nasila to dzwon do ginekologa lub idź do jakiegoś innego lub do szpitala na cito kontrolę. 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie Ale do czasu "plamienia" ból brzucha był dosyć uwierajacy teraz od paru godzin kiedy śluz zmienił kolor nie czuje bólu brzucha. Chętnie bym poszła zrobić to już dzisiaj Ale przez weekend nie ma szans żebym zrobiła takie badanie. Działa tylko SOR A oni nie bardzo chca pomóc. Jeżeli plamienie się nasili jutro spróbuje się tam dostać i uzyskać pomoc 

Odnośnik do komentarza

Dobrze. To zrób to badanie w poniedziałek i środę. A jeśli pojawisz się na SORZE to nie martw się że nie masz jeszcze potwierdzonej ciąży. Oni zrobią Ci badanie bhcg które ją  potwierdzi. Pewnie przepisza profilaktycznie luteine lub duphaston, każą się obserwować, wypuszcza i skieruja do lekarza prowadzącego. Ale mam nadzieję że będzie wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza

A więc tak. Dzisiaj brzuch nie boli jednak plamienie się nasililo. Śluz jest brazowy, kiedy idę na siku jest też ciemne i przy podcieraniu widzę na papierze brązowe. Niestety musiałam iść na 2 godziny do pracy i około 13 Będę na SOR. Martwię się że to już koniec 😓

Odnośnik do komentarza

Niestety na tak wczesnym etapie ciężko jest co kolwiek zobaczyć i powiedzieć. Jedynie beta będzie wskazówka, bo jeśli będzie mało przyrastac, zatrzyma się lub będzie spadać po tych 48h tzn.ze najlepiej nie jest.

Plamienie podczas naturalnego P...trwa parę dni, potem pojawiają się brudne skrzepy A potem śluz robi sie czerwony no A potem jest już sama krew. 

 

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie ma co teraz o tym myśleć. Jedź o tej 13 na SOR, na usg nic nie zobaczą ale tak jak napisała koleżanka wyżej na pewno zrobią Ci badanie beta hcg. Takie plamienia naprawdę się zdarzają, macica może się czyścić bo to jest ten moment kiedy powinna wystąpić miesiączka. Dopóki nie ma żywej krwi, nie zamartwiaj się na zapas. 

Moja kuzynka plamiła tak do prawie połowy ciąży, a teraz jej córka ma 2 lata. Profilaktycznie dostaniesz progesteron i pewnie w poniedziałek wyślą znowu do labo. 

Daj koniecznie znać co Ci powiedzą. 

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

zaczynam tracić jakiekolwiek nadzieję. Wczoraj przewertowalam cały Internet i ludzilam się że te plamienie może być spowodowane zagniezdzeniem się pęcherzyka którego nie było widać jeszcze w czwartek. Siedzę w pracy nie moge się skupić i czytam dalej ze poronieniu naturalnemu towarzyszy też nagle odejście tkliwosci piersi i tak jest właśnie u mnie 😭. Dziękuję wam za wszystkie rady, myślę że nie mam prawa mieć już żadnych nadziei 😞

Odnośnik do komentarza
Gość Ola z przedszkola

Natalia, plamienia naprawdę się zdarzają. Ja do ok 10 tyg plamiłam, raz nawet na czerwono ze skrzepami i było wszystko dobrze. Teraz staramy się o dziecko i już dwa cykle spóźniał mi się okres o tydzień, testy wychodziły pozytywnie, a potem wielkie rozczarowanie, bo następuje spóźniony okres i to była ciąża biochemiczna.  Tak niestety też jest i nic się na to nie poradzi 😞 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wam wszystkim za informację. Niestety jedyne co mogę teraz zrobić to czekać. Byłam na SOR(powtórzę że mieszkam w Niemczech). Nie przyjęli mnie bo jest sobota i nie ma nikogo kompetentnego. Zadzwoniłam do mojej Pani położnej która prowadziła moją poprzednią ciążę. Kazała się uspokoic i dac działać naturze. Mówi że takie plamienie się zdarzają i że w ogóle 5 tydzien to jeszcze nic. Czekać czekać i w poniedziałek iść do ginekologa prowadzącego jeżeli plamienie się nasili. 😞

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Ola z przedszkola napisał:

A nasila? 

Nie nasila. Nie jest to plamienie tylko brazowy śluz. Raz więcej raz mniej zależy od ilości śluzu. Nieraz minimalnie A jak jest więcej śluzu to troszkę więcej Ale tak to się nic nie zmienia. Już nie robię sobie nadziei, pogodzilam się z tym że raczej nic z tego nie będzie...

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Gość Ola z przedszkola napisał:

I jak tam dzisiaj? Lepiej? 

Wydaje mi się że trochę lepiej Ale nie chce się nakręcac. Mocz zmienil kolor na normalny taki typowy. Sluz dalej jest brazowy ani ma to mniej Ale też nie więcej. Dzisiaj mam bardziej nabzmiale piersi i lekko gorące. Żadnych nowych dolegliwości i brzuch też nic A nic nie boli. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Ola z przedszkola napisał:

To wspaniale 🙂 też dużo plamiłam w pierwszej ciąży i było wszystko w porządku 🙂  Nie martw się na zapas, dużo odpoczywaj. A może trochę urlopu weź, lub zwolnienie i odpocznij. 

Zaczęłam nową pracę niedawno... odpocząć i tak nie odpocznę mam synka w wieku 7 lat 🤗 pracuje i tak Max 3 godzinki dziennie dwa razy w tygodniu 

Odnośnik do komentarza

Spokojnie nie denerwuj się ja w 1 ciazy mialam normaly mozna powdziec okres 3 4 dni bylo go oczywiście mniej niż zawsze ale byl jak okres czerwony krwisty. Ale moje wachania nastroju i bolące cycki nie dawały spokoju i zrobiłam test i wyszyl 2 kreski . 

Zrób bete hcg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...