Skocz do zawartości
Forum

Problemy z zajściem w ciążę


Gość Klaudia.CDL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia.CDL

Myśl o drugim dziecku przyszła powoli, ostatni poród za sobą mam 7 lat temu. Zdrowa, piękna córeczka. Obecnie marzy mi się kolejne dzieciątko. Tu zaczynają się schody. Cykle 26 dniowe, czasami wyskoczy okres dzień wcześniej lub dzień później (czy to coś strasznego?) Za sobą problem sprzed 3 lat, straszne krwawienia miesięczne, przedłużające się - powiększone endometrium, torbiel 2 cm na 2 cm na prawym jajniku- przeprowadzony zabieg łyżeczkowania jamy macicy, od tamtej pory jest ok. Za mną i ukochanym piąty cykl starań i cóż... Wciąż brak dwóch kresek. Jeden lekarz proponuje antykoncepcję (na wchłonięcie torbielą), udając się do innego zaleciła lapatoskopie. Tu kolejny problem, obawiam się laparoskopii, chciałabym zajść w ciążę, są tu kobiety którym się udało przy torbieli zajsc w ciążę? Jak leczyć, jak sobie pomóc, co zalecacie?. Jakie badania warto wykonać, przed zajściem w ciążę by sprawdzić czy wszystko ok?. Może któraś z was brała jakieś leki, które pomogły zajść w ciążę?. Za odpowiedzi z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza

ja był usunęła tę torbiel. Cykle możesz sprawdzać i zapisywać poprzez kontrolę na monitorze płodności. Co do antykoncepcji, to nie polecam, co to ma dać? Wchłonięcie torbieli, hm no ja bym wybrała laparoskopię.

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Na pewno bym nie bagatelizowała problemu. Brać tabletki antykoncepcyjne starając się o dziecko trochę mija się z celem.  Poproś o skierowanie swojego lekarza nawet na podstawowe badania, nie zwlekaj i nie odkladaj decyzji na później. 
 

Odnośnik do komentarza
Gość KrainaLodu

Jeżeli starasz się już ponad półroku to najwyższy czas skonsultować ten problem w klinice leczenia niepłodności, przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz. Nasza droga do bycia rodzicami była ciernista, najpierw starania naturalne, potem 3 próby inseminacji aż w końcu in vitro- udało się za drugim razem.

Odnośnik do komentarza

Wspólnie z mężem staraliśmy się o dziecko, ale nie udawało się to i musieliśmy wykonać badania, by dowiedzieć się po której stronie leży problem. Jak otrzymaliśmy wyniki badań, to u męża wyszło bardzo mało plemników i słaba ruchliwość, dlatego od razu umówiliśmy się na wizytę w klinice https://klinika-artemida.pl/ z wynikami badań męża i już na pierwszej konsultacji po wywiadzie i dodatkowym badaniu andrologicznym zdiagnozowano u męża żylaki powózka nasiennego. Po dwóch miesiącach od operacyjnego leczenia mąż wykonał ponownie badanie nasienia i ilość plemników się zwiększyła, dlatego niedługo zaczniemy starać się o dziecko - oby się udało. Jeżeli macie problem z zajściem w ciążę, to przebadajcie się oboje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...