Skocz do zawartości
Forum

Wykluczenie ciąży


Gość Niki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Mam do was pytanie. Od zawsze ciekawi mnie genetyka, nie starałam się o dziecko, a wiem sporo jakbym planowała ciąże od lat 😂. Przypadkowo wyszło ze 30.04br.odbyłam stosunek nieprzerywany, data ostaniej miesiączki to 18.04, najprawdopodobniej właśnie 30ego była owulacja, (praktycznie nigdy nie mierze temperatury, nie mam nawet termometru nie było takiej potrzeby). Mówię najprawdopodobniej ponieważ najczęściej  mam cykle 26 dniowe, jednak od 8 lat wahania są między 24-30 dni z naciskiem co 26/27 . Miałam wtedy śluz płodny. Staram się wykluczyć ciąże, jednak ciężko mi to w pełni stwierdzić dlatego liczę na wasze doświadczenia. Nie widzę sensu kupna testu ciążowego, mam dużo koleżanek którym pierwszy test wyszedł negatywny mimo ciąży bo robiły go w dniu planowanej miesiączki bądź chwile przed, (nie dopytywałam czy porannym moczem, ale to chyba logiczne)  Ja okres powinnam dostać za 2 dni . W sumie czuje, ze go dostanę, nie ma nic nietypowego/innego . Tylko u mnie jest różnie z objawami przed miesiączka. Piersi raz bolą i urosną raz nie, pryszcza raz dostanę kilka dni przed, a raz nie (na codzień mam bardzo dobra cerę) Teraz piersi mnie nie bolą wgl a 2 dni temu dostałam pryszcza, tak jak czasami  się dzieje, ale tylko przed miesiączka. Myślicie ze to w dużym stopniu wyklucza ciąże ? No zerowy ból piersi, a już 12 dni po stosunku.Nic częściej nie korzystam z toalety, żadnych zmian preferencji żywieniowych, zachcianek czy wrażliwości na zapachy. Od wczoraj lekko pobolewa mnie podbrzusze, prawie niezauważalnie, tak jest tylko przed okresem. Nie będę szła na hcg, bo jestem mocno zapracowana, a na tym etapie negatywny wynik testu mnie nie uspokoi chciałabym już spać spokojnie.  Szczerze to najbardziej uspokoił mnie ten pryszcz😂😂 tylko raczej nikt o cerze na początku ciąży nie pisze tak samo żadna dziewczyna nie pisała żeby wgl nie bolały jej piersi wręcz na odwrót ze jeszcze przed planowana ciąża podejrzewały bo piersi były jeszcze bardziej wrażliwe, albo bolały tak jak nieraz na okres 

Odnośnik do komentarza

Jeśli stosunek był w dni płodne To jest bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży. Jeśli @ ma się pojawić za 2 dni to cierpliwie czekaj, A jeśli się niecierpliwisz i chcesz wiedzieć to zrób badanie bhcg. Po 6h będziesz miała pewność.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli po owulacji bolą piersi to mają prawo 😉 bo powoduje to wzrost progesteronu. To samo może być z pryszczami,organizm pracuje na tak jakby podwyższonych obrotach,dlatego też pewnie wzrasta temperatura ciała. Przed miesiączką progesteron spada i w teorii piersi przestają boleć. Tak samo następuje spadek temperatury. Może tak być zaraz przed okresem lub w pierwszym dniu. Ale to wszystko teoria a powtarzam się odczucia każdej kobiety mogą być inne. Mnie piersi bolały w drugiej fazie cyklu i dla mnie to był objaw odczuwalny wyraźnie. W pierwszej ciąży bolały mnie piersi od samego początku i mocniej niż w normalnych cyklach. Po 6 TC ból ale ustał- niestety wtedy poroniłam. Więc coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...