Skocz do zawartości
Forum

Drżenie (?) u 4 miesięcznego dziecka?


Gość Ankaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ankaaaa

 Moje pierwsze dziecko i nie wiem co jest normalne, a co nie.

 

Moja mama mówi, że jestem przewrażliwiona i się doszukuje problemów tam, gdzie ich nie ma.

 

Syn ma 4 miesiące i od jakiegoś tygodnia zauważyłam,że mu drżą (?) Rączki i nóżki. Wydaje mi się, że to objaw ekscytujacji, bo robi tak, jak do niego coś mówię, pokazuje grzechotkę.

Bylam na szczepieniach, lekarka to zauważyła i się pyta, czy często mu się tak dzieje, powiedziałam, że czasem, ale ze mi się wydaje, że to ekscytacja, albo dreszcz ( akurat syn był rozebrany). Lekarka odpowiedziała :"aha okej".

Dostałam tylko od niej skierowanie na fizjoterapię bo wg niej syn ma wzmożone napięcie mięśniowe.

 

Ale wiecie, ja sobie coś wkręcam, a jak już zwróciła na to uwagę to w ogóle mam schizy, że dziecko ma padaczkę.

 

Moja mama mówi,że ja i moje rodzeństwo  robiliśmy tak samo.

 

Wrzucam link z filmikiem jak syn się zachowuje.

 

https://youtu.be/j4wcKih94Eg

Odnośnik do komentarza

Co prawda nie bardzo widzę na filmiku tych drżen, ale proszę się nie martwić bo mój syn miał drżenia rak i nóg do 5 miesiąca życia, a podobno do 6 mogą się pojawiać. 

Byłam u neurologa i fizjoterapeuty. 

Uznano to za niedojrzałość układu nerwowego. 

U nas faktycznie był problem z wzmożonym napięciem w barkach ale nie miało to nic wspólnego z drżeniem rak i nóg

Martwiłabym się gdyby nie ustały po 6 miesiącu. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Co prawda nie bardzo widzę na filmiku tych drżen, ale proszę się nie martwić bo mój syn miał drżenia rak i nóg do 5 miesiąca życia, a podobno do 6 mogą się pojawiać. 

Byłam u neurologa i fizjoterapeuty. 

Uznano to za niedojrzałość układu nerwowego. 

U nas faktycznie był problem z wzmożonym napięciem w barkach ale nie miało to nic wspólnego z drżeniem rak i nóg

Martwiłabym się gdyby nie ustały po 6 miesiącu. 

Idę w piątek do fizjoterapeuty, może mi coś powie.

 

Nagrałam jeszcze jeden film, może tutaj bardziej będzie widać o co chodzi https://youtu.be/iWTybGBpGCM

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...