Skocz do zawartości
Forum

L4 - wyrzuty sumienia


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam taka chora sytuacje w głowie....jestem w 3 msc ciazy.... W obecnej pracy przepracowalam 2.5r. Bedac na kazde zawolanie...wykonywalam prace jak najlepiej, przychodziłam chora, nie mialam nawet zadnego l4...ostatnio W pracy zwolnili 3 os w moim oddziale plus 7 w drugim...jestem rok po ślubie, a w pracy nie przedluzyli mi umowy bo bali sie ze zajde w ciaze, tak po prostu. Na umowe czekalam ze wzgledu na kredyt...ciaza miala byc pozniej...ale ze wzgledu na sytuacje, ze nie dostalam umowy na stale, a na kilka msc to stwierdzilam ze nie bede czekac z dzieckiem...a kredyt no trudno...kto wie czy nie bede następną zwolniona...no i od 5.5 tyg poszlam na l4...straszne bole plecow...plus 2 tyg pozniej mdłości...schudlam z 4 kg..oslabienie plus przypaletaly sie przeziębienia....ale w pracy chyba nie sa szczesliwi ze odeszlam tak szybko..albo ze wgl poszlam...mam teraz wyrzuty sumienia...powiedzcie czy powinnam? Zawsze tylko praca praca praca...no i chyba w glowie to mialam i tak mi zostalo ze powinnam byc na kazde zawolanie..do pracy juz nie wroce...ale tam pewnie mysla ze siedze w domu dla kasy...A u mnie.ze zdrowiem jest tak ze dzien ok...3 dni zle...i tak w kolko...:/ doradzcie...?:( ogolnie mam nieciekawa sytuacje...w rodzinie chore dziecko od porodu, rak piersi...u mnie moze byc konflikt serologiczny i mam co 3 tyg wizyty...i po prostu chcialam dmuchac tez na zimne..:/ 

Odnośnik do komentarza

Droga założycielko watku uważam,że nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia. W życiu niestety nie wszystko jest czarne i białe,są różne okoliczności które musimy brać pod uwagę i tak też jest w Twoim przypadku. Pracowałaś sumiennie przez ten czas i nie powinnaś mieć sobie nic do zarzucenia. Czasem jedne sprawy muszą wziąć górę przed innymi,po prostu inaczej się nie da. Ja mam bardzo fajnego pracodawcę i nie było problemu z dogadaniem się, poczekali jak po 2 ciążach (oczywiście pracowałam przez jakiś czas w miarę możliwości) i macierzyńskich wrócę do firmy,bez żadnego ale. W poprzedniej pracy jednak ze wzgl na różne okoliczności zrobiłabym tak jak ty. Tym niemniej uważam i nie zgodzę się z wypowiedzią,że l4 ciężarnej po prostu przysługuje...tzn w każdym przypadku. Zdrowej ciąży Ci życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...