Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna J

Gabi tak różnie, ale coraz lepiej.

Często pyta kogo będę bardziej kochać i czy kto jest fajniejszy, brat czy siostra. 

Tłumacze że wszystkie dzieci kocha się tak samo, i że i brata i siostrą są super. 

Moja teściowa nie ułatwia, bo ona tylko uważa synów, więc jak ona na okrągło wychwala chłopców to Gabi cały czas boi się że ten brat będzie ważniejszy. 

Więc chcąc nie chcąc cały czas podkreślam że jestem moja wymarzoną córeczką i że będzie wspaniałą siostrą. Też może niedobrze, bo podkreślam że ona jestem wyjątkowa i taka już duża i samodzielna itd. ale ciężko mi patrzeć jak po kolejnej wizycie babci ona jest smutna bo jest dziewczyną. Eh. Trudno zachować równowagę. Ale staram się jak mogę żeby Gabi nie czuła się odtrącona, a za razem nie chcę żeby miała poczucie że jest lepsza i ważniejsza od brata.

I co tu począć. Myślę że dla tego na początku się zawiodłam że to chłopak, właśnie że względu na Gabrysię i czasem jak tak słyszę jak pyta o to kto jest lepszy, nachodzą mnie myśli, że brat będzie dla niej okropną traumą. 

Mam nadzieję że uda mi się wychować dzieci w równości i poczucie sprawiedliwości i miłości.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Czytaliśmy już różne książeczki o byciu starszą siostrą, właśnie kicie kocie, pucia i Basię, czy Zuzię i Gabi dużo rozumie, ale ta babcia nam nie ułatwia a za żadne skarby nie mogę jej nic przetłumaczyć że robi krzywdę dziecku, zresztą swoją córkę też tak traktowała i skończyło się to tragicznie. 

Eh po prostu musimy ograniczyć kontakty z babcią.

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Czekając na cud - powodzenia z pracą ! 😁 Czasami trzeba podjąć tak radykalne kroki, żeby było nam lepiej ☺️ 

Martyna J - współczuje Ci sytuacji 😔 Nawet nie chce wiedzieć co takie malutkie dziecko ma w głowie po takich wizytach u babci i jej wychwalaniu chłopców. Macie twardy orzech do zgryzienia. Myślę, ze Gabi będzie wspaniałą starszą siostrą dla swojego braciszka ☺️ Tylko później jak już synek pojawi się na świecie to dla was nie będzie lepszy, czy gorszy niż Gabi, a jednak dla babci będzie lepszy i na pewno będzie małej ciężko 😔😔 

Ja czekam na wyniki amniopunkcji, jeszcze 1,5 tygodnia przede mną 🙈 Byłam jednak na wizycie kontrolnej u swojego ginekologa i według niego wszystkie narządy i dziecko wyglądają na zdrowe. Miejmy zatem nadzieje, ze faktycznie tak będzie. 
Ps. Będzie chłopak 🥰🥰

Odnośnik do komentarza

Martyna współczuje Ci sytuacji. Mój Dominik tez pytał ciagle kogo kocham bardziej, czy jego czy Olgę. Nie potrafił zrozumieć, ze kocham ich tak samo, wiec powiedziałam mu, ze kocham go tak mocno jak jest duży, a Olgę kocham tak mocno jaka ona jest duża. Może zle zrobiłam mu tak mówiąc, ale dzieki temu mam spokój, nie ma zazdrości o siostrę. Nawet pomaga mi ja kapac i włoży smoczek do buźki jak wypluje i ogolnie dużo buziaków jej daje i mówi, ze kocham ja najmocniej na świecie. 
 

Milciaczek gratuluje 🥰 i cały czas trzymam kciuki ✊🏻💪🏻
 

My jutro jedziemy na usg przezciemiaczkowe sprawdzić czy torbiel się wchłonęła, a syn jutro urodziny 
 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Milciaczek cały czas trzymam kciuki i czekam na wyniki waszej amniopunkcji. Oby mały był zdrów jak rybka.

A powiedz mi bo gdzieś mi uleciało to twoje pierwsze dziecko? Macie już jakiś typ imienia? 

Anna.a ja mówię Gabi że będę kochała ich tak samo mocno tylko ją po prostu dłużej. Może też źle, ale chcę ją jakoś uspokoić. Twój pomysł też wydaje mi się całkiem niezły. Jak już Michał się urodzi i Gabi nadal będzie się pytała odpowiem jak ty.

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Gabi dzisiaj zachwycała się jak dzidziuś wierci się w brzuchu. Coraz częściej zaczyna mówić o małym jak o swoim bracie i używa jego imienia więc chyba powoli zaczyna godzić się z tym że będzie miała brata.

Chociaż czasem pyta czy spróbujmy mieć jeszcze siostrę 😉

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wpadam na chwile zobaczyć co u was😍Czekając na cud bardzo ci kibicuje i trzymam kciuki napewno się uda ,życzę z całego ❤️Milciaczek tez trzymam kciuki za badaniaNapewno będzie dobrze❤️Leonek piękne imię tez chciałam ale ostatecznie dzieci wybrały Bruna .Nadzieja jakie masz śliczne dziewczynki ❤️U mnie czas pędzi jak szalony ,Bruno juz 2,5 roku.Teraz taki fajny bo zaczyna mówić tyle śmiechu z niego.Jest kochany i tyle daje szczęścia ❤️Za 3tyg jedziemy na wczasy nad nasze morze,juz nie mogę się doczekać to będą pierwsze nad morzem Bruna.Pozdrawiam was dziewczyny ,co u starej gwardii??Fiolka,Jusia,Okropny ból jak się czujesz ?Sandawilla,Pikey

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,

podczytuję Was od czas do czasu na nowym forum, natomiast stare forum przeczytałam całe w formie terapii. Jestem po 4 poronieniach ale w marcu ubiegłego roku urodziłam syna. Wczoraj zobaczyłam na teście 2 kreski co uznaję za cud bo staraliśmy się 8 miesięcy o kolejna ciążę. Jednak wiadomo po moich doświadczeniach nie cieszę sie przedwcześnie. Mam prośbę czy może , którerejś z Was został Douphaston albo luteina podjęzykowa, to chciałąbym odkupić, pokryję koszt wysyłi i leków. Nie mam jak zdobyć tych leków a poprzednia ciąża utrzymałą się, bo od początku byłam na Douphastonie. POzdrawiam i trzymam kciuki za starania

Odnośnik do komentarza
Gość Okropny ból
38 minut temu, rena.40 napisał:

Dziewczyny,

podczytuję Was od czas do czasu na nowym forum, natomiast stare forum przeczytałam całe w formie terapii. Jestem po 4 poronieniach ale w marcu ubiegłego roku urodziłam syna. Wczoraj zobaczyłam na teście 2 kreski co uznaję za cud bo staraliśmy się 8 miesięcy o kolejna ciążę. Jednak wiadomo po moich doświadczeniach nie cieszę sie przedwcześnie. Mam prośbę czy może , którerejś z Was został Douphaston albo luteina podjęzykowa, to chciałąbym odkupić, pokryję koszt wysyłi i leków. Nie mam jak zdobyć tych leków a poprzednia ciąża utrzymałą się, bo od początku byłam na Douphastonie. POzdrawiam i trzymam kciuki za starania

Mam luteine. Napisz wiad prywatna

Odnośnik do komentarza

Okropny bol- wlasnie ostatnio o Tobie myslalam ze Ty z naszej trojki ( Ty Mario i ja) co zesmy w tym samym czasie rodzily za chwile znowu bedziesz mama 😁

 

Straszne szybko zlecialo 😁

 

Jak Maksiu?

Cieszy sie na brata?

 

U nas ok, Krysiunia tez coraz wieksza, chodzi 2 razy w tyg do przedszkola na pol dnia, gada jak najeta tylko trzeba rozszyfrowywac czy po polsku czy po angielsku 🤦

 

Spi dobrze, je jak smok a i tak drobinka 🤣

 

Ja zaczelam prace jako freelancer (w rekrutacji pracuje) jakos wychodzi ok, robie to w tak zwanym miedzy czasie. Na etacie nie dalabym rady napewno.

 

Mario- Bruno jak zwykle jak z obrazka 😁

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Martyna J to widać, ze Gabi zaczyna godzić się z tym, ze będzie to braciszek ☺️ Wierze, ze będzie super siostra jak już maluch się urodzi. 

Okropny ból ale ten czas ucieka 🙈 trzymam kciuki za szczęśliwe i jak najmniej kłopotliwe rozwiązanie 🤞🤞 a mogę zapytać, dlaczego będziesz miała poród wywoływany w 39 tc? 

Rena.40 trzymam kciuki żeby Twoja ciąża przebiegła spokojnie, nudno i bez komplikacji 🤞🤞♥️ 

Ja dalej czekam na wyniki amnio i zaczyna mi się bardziej dłużyć. 3 tygodnie miną w poniedziałek, a ja po cichu liczę na to, że może jutro mi te wyniki udostępnią. Coraz bardziej zaczynam się tez martwić, ze może jednak bobas nie będzie zdrowy 😔 im bliżej wyników tym gorzej po prostu. Bo jednak cały czas mam nadzieje, ze będzie zdrowy 🤞🤞

Odnośnik do komentarza

Okropny ból ale to zleciało ,trzymam kciuki za was .Pierwsze dwie ciaze tez miałam latem 🙈wiec wiem co to jest w gorączki ,lipiec i sierpien rodziłam .Bruno fajnie bo w lutym .Ale są plusy i minusy zima.Niedługo będziecie juz wszyscy razem❤️A dopiero co chodziłyśmy wszystkie razem z brzuszkami a tu juz ty z następnym maleństwem ❤️Czas pędzi jak szalony .Rena trzymam kciuki żeby było Ok wszystko

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Odnośnik do komentarza
Gość Okropny ból
17 godzin temu, Gość Milciaczek napisał:

Martyna J to widać, ze Gabi zaczyna godzić się z tym, ze będzie to braciszek ☺️ Wierze, ze będzie super siostra jak już maluch się urodzi. 

Okropny ból ale ten czas ucieka 🙈 trzymam kciuki za szczęśliwe i jak najmniej kłopotliwe rozwiązanie 🤞🤞 a mogę zapytać, dlaczego będziesz miała poród wywoływany w 39 tc? 

Rena.40 trzymam kciuki żeby Twoja ciąża przebiegła spokojnie, nudno i bez komplikacji 🤞🤞♥️ 

Ja dalej czekam na wyniki amnio i zaczyna mi się bardziej dłużyć. 3 tygodnie miną w poniedziałek, a ja po cichu liczę na to, że może jutro mi te wyniki udostępnią. Coraz bardziej zaczynam się tez martwić, ze może jednak bobas nie będzie zdrowy 😔 im bliżej wyników tym gorzej po prostu. Bo jednak cały czas mam nadzieje, ze będzie zdrowy 🤞🤞

Na pewno wyniki beda ok, ale wiem jak to czekanie w niepewności denerwuje...

Mam cukrzyce ciazowa i dlatego tydz wcześniej, ale mam nadzieję ze samo ruszy jak z synkiem wczesniej 🙂

Pikey, mowie ze jest tam dzidzius ale chyba nie bardzo kuma 😄

Super ze sie odrewalas trochę do pracy 🙂

Mario, w sumie chyba lepsza ciaza zimowa jak mam porównywać 🙂 Bruno to piekny chlopczyk, jak malowany

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek
8 godzin temu, Gość Okropny ból napisał:

Na pewno wyniki beda ok, ale wiem jak to czekanie w niepewności denerwuje...

Mam cukrzyce ciazowa i dlatego tydz wcześniej, ale mam nadzieję ze samo ruszy jak z synkiem wczesniej 🙂

Pikey, mowie ze jest tam dzidzius ale chyba nie bardzo kuma 😄

Super ze sie odrewalas trochę do pracy 🙂

Mario, w sumie chyba lepsza ciaza zimowa jak mam porównywać 🙂 Bruno to piekny chlopczyk, jak malowany

A to nawet nie wiedziałam, ze przy cukrzycy ciążowej wywołuje się poród szybciej. Natomiast prawda jest taka, ze jeszcze wielu rzeczy o porodach nie wiem 🙈 

No to mocno trzymam kciuki za to, żeby poród zaczął się sam tak jak tego chcesz 🤞🤞☺️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...