Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna J
4 godziny temu, Gość Anna.a napisał:

Mario, Mako mako, Nadzieja dziękuje 😘

Martyna jak u Was sytuacja? Gabi już przetrawiła temat brata? 

Jeszcze nie☹️. Cały czas mówi że ona woli siostrę.

Chociaż ostatnio pomogła mi wybrać kilka ubranek dla małego więc powoli robimy postępy.

A pomogła też wybrać imię, będzie Michał

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Cześć dziewczyny! Bardzo dawno mnie tu nie było, nie wiem czy któraś mnie pamieta 🙈 natomiast postanowiłam na chwile do was wrócić ☺️ 

Anna.a moje gratulacje, dużo zdrówka dla całej waszej rodzinki 🥰🥰 

Czekając na cud bardzo mi przykro 😔 moim zdaniem dobrze robisz, ze chcesz znaleźć dobrego lekarza i skonsultować wszystko. Trzymam kciuki mocno zaciśnięte 🤞🤞🤞 

Martyna J cudowne wieści, ze wszystko rozwija się prawidłowo. Oby tylko tak dalej 🤞🤞🤞

Martynaa czy u Ciebie wszystko ok? Mam nadzieje, ze tak 🥰  

Pochwale się, ze nasze odłożenie starań nie zadziałało tak jak miało. Mianowicie dzisiaj rozpoczęłam 2 trymestr ciąży. Dalej nie mogę w to trochę uwierzyć. 
Niestety na badaniach prenatalnych wyszło podwyższone ryzyko zespołu downa u maleństwa, wiec czeka mnie amniopunkcja. 

Trzymajcie proszę kciuki, żeby wszystko było ok 😔 

Pozdrawiam was wszystkie i ściskam mocno 🥰🥰

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Milciaczek pewnie że pamiętam😘

Dziękuję, bardzo się cieszę że maluszek zdrowy, i wszystko tym razem idzie dobrze. Mam nadzieję że Gabrsia szybko pogodzi się z wizją brata. 

Będę trzymałam kciuki za dobre wyniki amniopunkcji.

Ja rok temu miałam biopsję kosmówki. Był to zabiegi nieprzyjemny, ale spokojnie dałam radę. Dostaniesz znieczulenie miejscowe brzucha, ale niestety momentu nakłucia macicy poczujesz, z tym że jest to naprawdę do wytrzymania. Ja całą procedurę skupiałam się na tym by się nie ruszyć. 

Powiedz mi czy nieprawidłowości wyszły przy USG czy może miałaś robiony też test pappa? 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Martynko myśle, ze Gabrysia pogodzi się z wizja brata, tylko trzeba dać jej troszkę czasu ☺️ Na pewno będzie cudowna starsza siostra. 
Jesli chodzi o wyniki to miałam robione i USG i test PAPPA z wolnym beta HCG. Białko PAPPA w wyniku wyszło nisko, co zwiększa ryzyko zespołu downa i dodatkowo przeziernosc karkowa na USG wyszła zbyt wysoka. Także złożyły się 2 czynniki na kiepski wynik 😐

Dodatkowo przez wzgląd na niskie PAPPA i historie chorób rodziny jest zwiększone ryzyko stanu przedrzucawkowego, wiec biorę acard. 

Co do samego badania już się go nie boje aż tak i wiem, ze wytrzymam. Czytałam, ze jest to uczucie bólowe trochę większe niż pobieranie krwi. No zobaczymy 🙈 

Najgorsze będzie oczekiwanie na wynik 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Najgorszego to oczekiwanie na wyniki, człowiek czeka jak na szpilkach. 

Mam nadzieję że będzie dobrze i mocno trzymam kciuki.

Czekam na wiadomość po badaniu. 

Ja też biorę acard ale to że względu na niewiadomą przyczynę pierwszego poronienia. Do tego doszedł mi magnez bo strasznie mnie w nocy łapią skurcze.

Ogólnej ta ciąża mnie bardziej męczy, tzn. mam mniej energii niż z Gabi, mam zadyszkę i jakoś tak czuję się ociężała, a na razie wcale dużo nie przytyłam. 

Jeszcze raz kochana trzymam kciuki za ciebie i maleństwo 😚

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J
20 minut temu, Gość Milciaczek napisał:

Dziękuje Ci bardzo Martyna ♥️♥️ Będę dawała znać po badaniach ☺️ 

Ogólnie wiadomo każda ciąża jest inna. Kiepsko, ze Ciebie tak meczy, ale na szczęście nie będzie to trwać wiecznie 😁

Do 3 października już bliżej niż dalej 😉 

Trzymaj się kochana 😙

Odnośnik do komentarza

Martyna imię śliczne dla synusia😍 a Gabi oswoi się z mysla, ze będzie brat. Dobrze, ze ja tak we wszystko angażujesz. 
Co do samopoczucia to ja w pierwszej ciąży z której mam syna to tez czulam się gorzej, niż przy tej trzeciej ciąży z której mamy mała Olgę. Mówią, ze w ciąży z córka wyglada się gorzej, bo zabiera matce urodę 😅 a w moim przypadku było odwrotnie. W ciąży z synem to wyglądałam i czułam się jak z krzyża zdjęta, a teraz w ciąży czułam się i wyglądałam znacznie lepiej. Każdy mówił, ze wyglądam bardzo ładnie, nie jak na dziewczynkę. Oczywiście to było po okresie dluuugich wymiotów 😂

Milciaczek pewnie, ze Cię pamietam! 😘 Dziękuje bardzo za gratulacje. Jestem teraz bardzo szczęśliwa, gdy mam moja dwójkę dzieci❤️ A zdrówko się przyda, zwłaszcza przy takiej pogodzie. Mój dwutygodniowy bąbelek zaraził się od 6-latka i mała ma katar. Powiem szczerze, ze bardzo się zmartwiłam tym faktem, ale dowiedziałam się jak ja leczyć i już jest poprawa. 
 

Co do Twojego stanu to ogromne gratulacje! 💜 życzę Ci z całego serca, żeby amniopunkcja wyszła prawidolo, żeby maluszek był cały i zdrowy 🍀 daj koniecznie znać jak będziesz miała wyniki. I życzę Ci również malo stresu podczas oczekiwania na wynik. 😘 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Milciaczek napisał:

Cześć dziewczyny! Bardzo dawno mnie tu nie było, nie wiem czy któraś mnie pamieta 🙈 natomiast postanowiłam na chwile do was wrócić ☺️ 

Anna.a moje gratulacje, dużo zdrówka dla całej waszej rodzinki 🥰🥰 

Czekając na cud bardzo mi przykro 😔 moim zdaniem dobrze robisz, ze chcesz znaleźć dobrego lekarza i skonsultować wszystko. Trzymam kciuki mocno zaciśnięte 🤞🤞🤞 

Martyna J cudowne wieści, ze wszystko rozwija się prawidłowo. Oby tylko tak dalej 🤞🤞🤞

Martynaa czy u Ciebie wszystko ok? Mam nadzieje, ze tak 🥰  

Pochwale się, ze nasze odłożenie starań nie zadziałało tak jak miało. Mianowicie dzisiaj rozpoczęłam 2 trymestr ciąży. Dalej nie mogę w to trochę uwierzyć. 
Niestety na badaniach prenatalnych wyszło podwyższone ryzyko zespołu downa u maleństwa, wiec czeka mnie amniopunkcja. 

Trzymajcie proszę kciuki, żeby wszystko było ok 😔 

Pozdrawiam was wszystkie i ściskam mocno 🥰🥰

Życie czasami pisze samo za nas scenariusze, tak miałam też ja. Nie planowałam kolejnego dziecka, uwazalismy z mężem i tak jestem teraz w 19tc 🤦‍♀️ Co zrobić, dziecko samo nas wybrało. O drugiego synka staralismy się ponad 1,5 roku, w międzyczasie 2 poronienia, brałam zastrzyki z heparyny, acard, metyle, progesteron itd. Teraz nie brałam nic... I dalej biorę jedynie kwas foliowy i podstawowe witaminy ciążowe. Początek ciąży również nie wyglądał ciekawie - zbyt wysoka beta na ten tydzień ciąży, podejrzenie zaśniadu częściowego, krwiak, nieprawidłowe echo serca i jeszcze jakiej owrzodzenie przy zarodku. Byłam przygotowana na to, że pójdę na następną wizytę w zasadzie po skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie,a tu zaskoczenie... Serce się rozkręciło, owdzenie i krwiak zniknęły, dziecko rośnie i walczy.... I tak jest dalej, dziecko rośnie, walczy, chce być z nami. Tak nam było pisane, chociaż długo nie moglam zaakceptować tego, że znowu jestem w ciąży.

Za Ciebie trzymam bardzo mocno kciuki żeby dalsze badania wyszły prawidłowe. Będę Ci bardzo kibicować ❤️❤️❤️ pisz koniecznie i dawaj znać jak rośniecie 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Ami

Gratulacje Anna, za resztę trzymam kciuki. Właśnie mnie lekarz uświadomił,ze juz po 2 poronieniach należy sie genetyk na nfz, szkoda ze w szpitalu nie powiedzieli jak byłam pół roku temu tym bardziej ze u nich tez jest. Inna sprawa sie tam dostać wiadomo,ale przykre że mnie nie poinformowali,bo może za te pół roku to bym sie juz dostała 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Ami czasami oni maja w nosie, nic nie powiedzą, bo po co 🤷‍♀️ Przecież po co mamy sobie dokładać pracy, po co przyjmować pacjentów i im pomagać 😐 

Ja na szczęście dostałam się do genetyka bardzo szybko, bo po 2 tygodniach od mojego telefonu do nich. Jestem już po wizycie, mam umówioną amniopunkcję na przyszły tydzień. Także trzymajcie kciuki kochane ♥️♥️🤞🤞

Odnośnik do komentarza

Ami co jak co, ale większość lekarzy ma nas centralnie w dup** , mało jest takich prawdziwych z powołania i dlatego jest tak, a nie inaczej 😕 

Milciaczek kciuki zacisniete ✊🏻😊

Martyna ja tez miałam badania prenatalne na NFZ i echo serca dziecka również. 
Ale ten czas leci, ze już tak daleko jesteś z ciąża 😌

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Hej dziewczyny 🙂

ja już jestem po amniopunkcji, teraz nie pozostaje nic innego jak czekać 3 tygodnie na wyniki 🙈 

Samo pobranie materiału było bezbolesne dla mnie, jedynie dziwne uczucie podczas wyciągania igły 😅 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Milciaczek cały czasem trzymam za Was zaciśnięte kcuki. Teraz życzę ci dużo cierpliwości, bo wiem jak oczekiwanie na takie wyniki się dłuży. 

Dziś byłam wizycie. Mały ma się dobrze. Szyjka macicy długa 4,23cm, twarda i zamknięta także oby tak dalej. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J
4 minuty temu, Gość Anna.a napisał:

Milciaczek ja również caly czas trzymam za Was kciuki 😘

Martyna a ile już bąbelek wazy ? 🙂

Hej no powiem co że według dzisiejszego pomiaru to warzy już 700g, także szykuje się duży bobas 🤦 dziś równo 24+0

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Martyna J napisał:

Hej no powiem co że według dzisiejszego pomiaru to warzy już 700g, także szykuje się duży bobas 🤦 dziś równo 24+0

Moja w 36+4 wazyla 2900g. A urodziła się w 38+3 z waga 2950g także na sam koniec kiepsko przybierała na wadze, ale myśle ze u mnie zrobiła to duża dawka stresu. 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny wpadłam na chwilkę zobaczyć co u was😍Nadzieja Bruno juz 2 konkursy wygrał i dostał sesje darmowe i ciuchy do reklamowania ,ma buźkę urodziwą to fakt.Martyna gratulacje na chłopca 😍będzie parka ,super.Miciaczek witaj,pamietam cię .Gratulacje i trzymam mocno będzie dobrze❤️Przesyłamy z Brunem buziaki😘

812A5EC5-2B7C-441F-8396-C179594E12CF.jpeg

FEF8CAAA-91FC-4509-B23D-13D4DECA9A54.jpeg

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Odnośnik do komentarza

Mario, Bruno jak zawsze cudowny 🙂 

Nadzieja, jakie śliczne te Twoje dziewczyny 😍 Zuzka jaka dama ☺️ 
 

U nas dziś Olga ma miesiąc. Ja nie wiem kiedy to zleciało 🙈 Syn dość szybko oswoił się z tym, ze ma siostrę i jest ok 😊 

Odnośnik do komentarza
Gość Czekajac na cud

Hej dziewczyny 😃 musiałam zrobić przerwe, żeby pozbierać myśli.. Przeanalizowałam wszystko i doszłam do wniosku, że wracam do pracy i składam wypowiedzenie - pora coś zmienić.. Zawieszamy starania na 2-3 miesiące, bo ostatnie 5 lat było podporządkowane jednemu..

Za radą Martyny sprawdzę immunologię  i zapisze nas do kliniki może oni pokierują nas na właściwe tory..

Milciaczek- kciuki zaciśnięte mocno🤞🍀🍀

Martyna J -Gratulacje, jak Gabi? Lepiej już?

Mario 1, Nadzieja666 śliczne dzieciaczki😀😁

Anna.a - jak ten czas szybko leci...🤗

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...