Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Gość Martyna J napisał:

Asia, dziękuję. 

Ja za ciebie trzymamy kciuki i czekam tylko na dobre wieści, starają się jak najmniej stresować, wiem że łatwo się mówi ale chociaż się staraj, szklanka melisy nie zaszkodzi😉

Najtrudniejszy czas jest do pierwszego USG prenatalnego. Późnej już z górki. 

 

No właśnie. Ja mam pierwsze USG 13.12, na pierwszej wizycie. Wcześniej nie idę. To będzie 8+6. Wierzę, że niebawem Wam się uda🥰

 

 

Odnośnik do komentarza

Martyna ja również bardzo Ci kibicuje. Życzę Ci z całego serca abyś jak najszybciej zaszła w ta zdrowa, upragniona ciąże. 
 

Asia za was tez trzymam kciuki 🙂 i podziwiam, ze tak długo czekasz z USG, ja bym nie wytrzymała 😅 ale to tylko dlatego, ze jestem w gorącej wodzie kąpana. 
 

A ja dziewczyny mam jutro prenatalne. Tak bardzo się boje. Już dwie noce mam zarwane, bo stres jest. A jutro to będzie dramat. Obym tylko dobrze się czuła i nie wymiotowała co chwile. 

Odnośnik do komentarza

Anna czekamy na wieści. Trzymam kciuki 😘 ja teraz jak udam mi się zajść w ciążę skorzystam z prenatalnych na NFZ po ostatnim poronieniu mi się należą, mój maluszek miał wadę genetyczną, a to przesłanka do tego refundowanego USG i testu pappa. 

Ale najpierw muszę zajść w ciążę, późnej będę się zastanawiała nad badaniami.

Teraz w pracy mam stresujący okres więc nie nastawiam że się uda od razu. 

Tym razem podchodzimy do tematu na spokojnie, jeśli się uda to super jeśli nie będziemy próbować dalej. 

Dobrze chociaż że starania o dzidzię są takie przyjemne 😋

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja i mąż mamy wady serca. Moja niestety gorsza, wiec nawet z tego względu należą mi się badania prenatalne, ale poprzednia ciąża poroniona to tez u mojego dziecka była stwierdzona wada genetyczna. Ech ta biologia 😞 

A co do starań to masz racje 😋 dobrze, ze chociaż one są przyjemne 😅

Odnośnik do komentarza

Martyna skoro tak czujesz to działajcie, trzymam kciuki  

Ja 2 lata temu czekałam na zielone światło (po drugiej stracie w lipcu) od lekarza. Planował, że musimy się dobrze przygotować i celuje na wiosnę. W listopadzie mnie zaskoczył na wizycie bo okazało się że tak z mężem spięliśmy tyłki, że wyniki poprawiliśmy idealnie, więc dostaliśmy zielone światło, na dodatek na usg wyszło, że lada dzień będzie owulacja. Zaprosił mnie na monitoring owulacji żeby trafić idealnie. Spanikowałam i nie zdecydowałam się na starania, ominęłam ten cykl.  Stwierdziłam, że zaczniemy w kolejnym miesiącu bo przecież i tak od razu się nie udaje. Owulacja wypadła w święta, konkretnie 24.12. postaraliśmy się o ciążę. Ten jeden raz♥️ a 31.12 w sylwestra zrobiłam betę i test ciążowy. Był pozytywny, no i mamy teraz Witka ♥️♥️♥️

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Odnośnik do komentarza

Fiolka87, no to macie cela🤪 U nas też syn Witek, w grudniu 2latek.

Ania, najchętniej pognałabym na USG na jutro, ale chce poczekać na serce i wiadomość, ze wiek ciąży jest zgodny z OM. Po dwóch stratach muszę być cierpliwa.

Ja też prenatalne za free, bo jestem rocznik 86.

Odnośnik do komentarza

Fiolka takie niespodzianki są najlepsze. 

My córkę też stworzyliśmy w święta, i byliśmy w szoku że się udało się tak szybko.

W drugą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań, radości była ogromna, lecz szybko się skończyła.

O trzecią ciążę staraliśmy się długo. 8 miesięcy. Też mega radość i znów porażka.

Mam ogromną nadzieję, że teraz uda się szybciej, ale najwazneisze żeby tym razem dziecko było zdrowe i ciąża przebiegała nudno i spokojnie.

Takich ciąży życzę wszystkim nam tutaj zgromadzonych.

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniach. Dziś 12+3. Z usg wszystko w jak najlepszym porządku 🙂 serduszko bije, kość nosowa prawidłowa, przeziernosc karkowa 1,2. Ryzyko jakiejkolwiek trisomii znikome. Za tydzień w pon wizyta u genetyka żeby poznać wyniki z krwi. Na dzień dzisiejszy pani genetyk powiedziała, ze wszystko wyglada bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić, ale ze względu na to, ze poprzednia ciąża z zespołem Turnera to dlatego badania z krwi. Co ciekawe zespół Turnera dotyczy tylko płci żeńskiej, a na usg dowiedziałam się, ze na 60 procent będzie chłopiec, ale poki co z mężem nie mamy przywiązywać do tego wagi 😁😁 . Jedyne co mnie trochę zmartwiło to mam zrost od przedniej to tylnej ściany macicy i nie wiadomo od dlaczego się zrobił. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gość Anna.a napisał:

Jestem po badaniach. Dziś 12+3. Z usg wszystko w jak najlepszym porządku 🙂 serduszko bije, kość nosowa prawidłowa, przeziernosc karkowa 1,2. Ryzyko jakiejkolwiek trisomii znikome. Za tydzień w pon wizyta u genetyka żeby poznać wyniki z krwi. Na dzień dzisiejszy pani genetyk powiedziała, ze wszystko wyglada bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić, ale ze względu na to, ze poprzednia ciąża z zespołem Turnera to dlatego badania z krwi. Co ciekawe zespół Turnera dotyczy tylko płci żeńskiej, a na usg dowiedziałam się, ze na 60 procent będzie chłopiec, ale poki co z mężem nie mamy przywiązywać do tego wagi 😁😁 . Jedyne co mnie trochę zmartwiło to mam zrost od przedniej to tylnej ściany macicy i nie wiadomo od dlaczego się zrobił. 

Cudowne wieści 😚😚😚😚 gratuluję.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Anna.a napisał:

Jestem po badaniach. Dziś 12+3. Z usg wszystko w jak najlepszym porządku 🙂 serduszko bije, kość nosowa prawidłowa, przeziernosc karkowa 1,2. Ryzyko jakiejkolwiek trisomii znikome. Za tydzień w pon wizyta u genetyka żeby poznać wyniki z krwi. Na dzień dzisiejszy pani genetyk powiedziała, ze wszystko wyglada bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić, ale ze względu na to, ze poprzednia ciąża z zespołem Turnera to dlatego badania z krwi. Co ciekawe zespół Turnera dotyczy tylko płci żeńskiej, a na usg dowiedziałam się, ze na 60 procent będzie chłopiec, ale poki co z mężem nie mamy przywiązywać do tego wagi 😁😁 . Jedyne co mnie trochę zmartwiło to mam zrost od przedniej to tylnej ściany macicy i nie wiadomo od dlaczego się zrobił. 

Super🥰

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Gość Anna.a napisał:

Jestem po badaniach. Dziś 12+3. Z usg wszystko w jak najlepszym porządku 🙂 serduszko bije, kość nosowa prawidłowa, przeziernosc karkowa 1,2. Ryzyko jakiejkolwiek trisomii znikome. Za tydzień w pon wizyta u genetyka żeby poznać wyniki z krwi. Na dzień dzisiejszy pani genetyk powiedziała, ze wszystko wyglada bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić, ale ze względu na to, ze poprzednia ciąża z zespołem Turnera to dlatego badania z krwi. Co ciekawe zespół Turnera dotyczy tylko płci żeńskiej, a na usg dowiedziałam się, ze na 60 procent będzie chłopiec, ale poki co z mężem nie mamy przywiązywać do tego wagi 😁😁 . Jedyne co mnie trochę zmartwiło to mam zrost od przedniej to tylnej ściany macicy i nie wiadomo od dlaczego się zrobił. 

Cudownie ❤️ Gratuluję i nudnej ciazy życzę 😍

Odnośnik do komentarza
Gość Serce z kamienia

Anna.a gratulacje bardzo się cieszę że wszystko u was ok.

Martyna trzymam mocno kciuki za owocne starania ;) 

Mi niestety testy genetyczne się nie należały i musiałabym zapłacić około tysiaka, do tego wokół mnie sporo jakoś osób którym wyszedł wynik w granicach ryzyka i musiały robić aminopunkcję ( a to już nie do końca bezinwazyjne badanie) dlatego zdecydowałam się na testy z krwi, kosztowały niecałe 2 tysiące więc sporo ale powiem wam że nie żałuję bo teraz mam 99,9 % pewności że mam pod serduchem zdrową genetycznie córeczkę ;) na prenatalnych ledwo nam się udało zmieścić w rozmiarach bo młoda ma już 8,4 cm ale przyzierność karkowa 1,28 pomimo ze dzidzia już duża do tego serduszko prawidłowo zbudowane uwidoczniony krzyż serca itp tak więc rośniemy zdrowe (w sumie to młoda rośnie bo mi wciąż dokuczają nudności ;) 

Odnośnik do komentarza

Serce z kamienia mi tez nadal dokuczają nudności i niestety wymioty. Ale jak to stwierdził mój mąż… on się cieszy, ze wymiotuje, bo wie, ze z dzieckiem będzie wszystko dobrze 🙂 on się cieszy, a ja się okropnie mecze, ale jeżeli to ma być cena za zdrowe dziecko urodzone w terminie to da się przeżyć 🙂 

A Twoja córcia faktycznie duża dziewczynka 😄 ale najważniejsze, ze zdrowa i rośnie prawidłowo 🙂 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Dziewczyny Anna.a i Serce z kamienia to wspaniałe wieści 🥰🥰 życzę Wam wspaniałych miesięcy oczekiwania na bobaski ☺️☺️ 
 

Martyna J trzymam kciuki za owocne starania i późniejszą spokojną i zdrową ciążę ❣️

Odnośnik do komentarza
Gość Okropny ból

Wczoraj test i dwie kreski. Beta dzisiaj 108, progesteron 26. Troche sie obawiam ze wysoka beta, miesiączka miala byc w niedzielę, dzis 27dc. W zdrowej jak i w poronionej ciazy beta w 27dc wynosiła 25... w pon.pojade sprawdzić czy dobrze przyrasta 

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Martyna J dziękuje za pytanie 🥰 

 

U mnie na razie zmiany w pracy, nadzieja na awans i 32 dzień cyklu, a miesiączki brak 🤷‍♀️ 
 

Kupiłam dziś test i jutro będę robić. Mam jednak przeczucie, że to nie to, a dodatkowo jedyny test w aptece ma czułość 20 mlU/ml, co trochę mnie martwi. Zobaczymy co będzie dalej 🙈

Odnośnik do komentarza
Gość Milciaczek

Okropny ból trzymam kciuki , wszystko musi być dobrze ❣️❣️❣️ Mam nadzieje, ze już niedługo jak Anna.a oraz Serce z kamienia będziesz nam się chwalić pierwszymi badaniami, na których wszystko wyszło wspaniale 🥰🥰 

Gratulacje i zdrowego, spokojnego czasu 😍

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...