Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Gość mako_mako napisał:

Eve,pisałaś ostatnio, że jesteś w 5tc, kiedy miałaś ostatnią miesiączkę?

Żeby wstawić zdjęcie trzeba być zalogowanym 

Jestem zalogowana ale chyba wielkość za duza. 

Ostatnio miesięczke miałam 11maja. Zaczął się 6 tydz. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mako_mako napisał:

Hmm, moze po prostu jest jeszcze za wcześnie?

U mnie w pierwszej ciąży w 7tc5d był taki obraz usg. Ciałko żółte za duże w stosunku do pęcherzyka. A u Ciebie zupełnie inaczej to wygląda. 

Screenshot_2021-06-22-14-39-50-169_com.miui.gallery.jpg

I z tą ciąża wszystko ok u Ciebie? Jest z niej dzieciątko?

U mnie twierdzi że za mało urosło od poprzedniego tygodnia. Nie wiem może ja  się nie znam ale na  moje to urosło. Nie wiem czy konsultować to z innym lekarzem czy czekać na bete czy co robić. 

Odnośnik do komentarza

Martyna J - bardzo Cię wspieram i jestem z Tobą myślami! Przykro mi strasznie, że Cię to spotyka! 😞 przytulam mocno! 
Kasik - Twój Tata na pewno czuje Wasze wsparcie i wie, że może na Was liczyć. Na pewno obecność Twoja i Twojego dziecka daje mu radość i wytchnienie. Wierzę, że jakoś to się wszystko ułoży.
Eve - wierzę, że będzie dobrze!!!

 

Dziękuję serdecznie za wszystkie gratulacje! Napiszę więcej jak się ogarnę! ❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J
9 godzin temu, Gość Eve napisał:

Wyszłam. Krwiaki się wchlonely, nie ma śladu. Ale nie podoba mu się jak rosnie zarodek. Mówi że powinien być większy. Jutro mam iść na bete i cały pakiet tarczycy bo mówi że Hashimoto pewnie robi bałagan. Mówił o encortonie. W poniedziałek kolejna wizyta. 

Trzymam kciuki, żeby okazało się że wszystko jest dobrze. 

Daj znać w poniedziałek ci lekarza powiedział.

 

Ja jutro wyruszam do szpitala na biopsję kosmówki. Mam nadzieję że szybki pójdzie i w piątek mnie wypiszą. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Martyna J napisał:

Trzymam kciuki, żeby okazało się że wszystko jest dobrze. 

Daj znać w poniedziałek ci lekarza powiedział.

 

Ja jutro wyruszam do szpitala na biopsję kosmówki. Mam nadzieję że szybki pójdzie i w piątek mnie wypiszą. 

Dam znać, Ty też się trzymaj:* 

Odnośnik do komentarza

Soniamalutka, ja zaglądam i czytam co u "starej gwardii". Karolinka super! Z Oliwiera też już kawał chłopa, 8 miesięcy. 

Ewelina, jestem cały czas i wyczekuje wiadomości od Ciebie. Tym razem tylko tych pozytywnych! 

Nurkowanie, znalazłaś nas? 

Martvna J, trudna droga przed Tobą ale mocno wierzę, że i dla Ciebie jeszcze zaświeci słońce. 

Odnośnik do komentarza

Jestem już na sali w szpitalu. Na razie leżę i patrzę w sufit. Na przyjęcie czekałam prawie 3 godziny. 

Mam nadzieję, że wszystko gładko pójdzie i w piątek wracam do domu. 

Eve nie znam się na wynikach bety. Mam nadzieję że będzie dobrze. 

Ja dziś doczytałam że poza podejrzeniem zespołu Edwardsa fasolka ma też bardziej wysokie ryzyko wad ośrodkowego układu nerwowego oraz nieprawidłową geometrię serca

Ogólnej mam już wszystkiego dość, chciałabym usłyszeć że serduszko przestało bić. Może to brzmi strasznie ale nie mam już za bardzo siły na co kolwiek.

Staram się jakoś trzymać dla córki o męża, ale chwilami jestem ciężko.

 

Odnośnik do komentarza
Gość mako_mako

Eve, ważny jest przyrost 🤞

Martyna życzę Ci dużo siły i mocno przytulam 💕

Ja dziś byłam u lekarki na NFZ, poczatkowo nie chciała mnie brać na fotel ale ostatecznie sprawdziła co i jak w szyjce, zapisała globulki i luteinę pod język. USG w piątek.

Dostałam też skierowanie na USG połówkowe i zapisałam się ale nie wiem czy nie za wcześnie, co prawda lekarz ma urlop wtedy kiedy chciałam, ale zastanawiam się czy dokładnie 20tc to nie za wcześnie, bo przedział jest dość długi od 18tc do 23t6d. No i mam dylemat czy nie przełożyć na późniejszy termin 🤷🏻‍♀️

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Eve ja też się tak nie znam ale tak jak pisze mako ważny jest przyrost. 

Mako mako a dlaczego luteinę? Ja tes jestem umówiona na pólowkowe i będzie to 20 tydzień i 6 dzien gdzieś no chyba że się coś przesunie... Bo mi tak skacze raz do przodu raz do tyłu te dni... Na każdym usg inaczej pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Gość mako_mako

Biorę luteinę od pocztaku ciąży. Dopochwowo ale po tym plamieniu/krwawieniu w poniedziałek mam już jej nie wkładać, żeby nie podrażniać i zmienić na tą pod język.

Lekarz w szpitalu powiedział że mam odstawić całkiem, a później po USG i krwi na głowicy kazał jednak brac, ale dał tylko tak, że starczy na 10 dni, a moja lekarka nic nie mówi żeby odstawiać 🤷🏻‍♀️

Zastanawiam się też nad długością szyjki, bo ma 3-3,2cm niby norma ale już dolna granica. Ciekawe czy bez luteiny też by miała taką długość? 

Odnośnik do komentarza

Mako mako według mnie USG połówkowe w 20 TC to dobry moment. Ja tak miałam z córką dokładnie 20+1 i wszystko było super widać i wtedy poznałam płeć dzieciątka.

Z tą luteina to dobrze że ci zmienił na tą podjęzykową, ja swoją dopochwową nie raz się podrażniłam i były plamienia. 

Co do szyjki to po prostu się oszczędzaj nie dziwgaj, dużo odpoczywaj. 

W piątek u lekarza dopytaj to w razie czego powiem ci co robić, ale musi być dobrze, nie może nic inaczej, zobaczysz że ciąża szybko Ci minie i będziesz tuliła maleństwo do serca.

Dobrze policzyłam że masz termin na grudzień? 

 

Odnośnik do komentarza

Martyna przytulam😔 placz ile potrzebujesz, nie trzymaj tego w sobie.

Mako mako luteina nie wydluzy Ci szyjki. Jesli lekarz nie chce odstawiac to i lepiej.

Eve ta beta nie oznacza nic zlego. Kiedy robisz ponownie??? Wazny jest przyrost a i to przy tak wysokiej juz nir musi przyrastac tak szybko

Odnośnik do komentarza

Aga398 Ponownie robię bete w piątek. 

No tak przyrost bety jest od poprzedniego badania, zobaczymy jeszcze  w piątek. 

Ale wyszło u mnie wysokie anty tpo ,  normy są do 5,6 A ja mam 301. Czyli to może namieszać, jak podejrzewa ginekolog. Ale chodzę prywatnie do endokrynologa i nigdy nie kazała mi robić tych badań, zawsze tylko tsh i ft4. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
22 minuty temu, Martyna J napisał:

Hej dziewczyny. 

Stało się, natura sama zdecydowała i serduszko fasolki przestało bić. 

Dziś i tak będę miała biopsję żeby upewnić się co tak naprawdę dolegało mojemu maleństwu. 

Eve trzymam kciuki żeby przyrost bety był prawidłowy. 

 

Czyli tak jak chciałaś.... W takiej sytuacji... Bardzo mi przykro ze się nie udało tym razem.... Trzymam kciuki abyś dowiedziała się co było przyczyną i następnym razme się udało 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...