Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cudak88

Cześć Dziewczyny! My ciągle w dwupaku.

Niecierpliwa91 - wczoraj miałam szkołę rodzenia, dodatkowo pisałam do jednej super fajnej położnej na IG i rozmawiałam z koleżankami, a także moją gin - i bóle okresowe na tym etapie to skurcze przepowiadające. Również je mam i są naprawdę silne, czasami trwają kilka godzin. Szczerze mówiąc wyobrażałam sobie, że to będzie nieregularne i, że brzuch będzie skamieniały i potem będzie puszczało, a tutaj ciągły ból. A brzuch też bywa skamieniały i nie puszcza, więc co kobieta to inaczej. Ruchy czuję. Dzisiaj może uda mi się spotkać z moją położną i sprawdzimy co tam się dzieje, a jak nie to w poniedziałek mam gin. Jestem aktywna, biorę tabletki z wisiołkiem, piję herbatę z liści malin, skaczę na piłce. Ta końcówka się strasznie ciągnie, ale nie śmiem narzekać. Tyle czasu o to walczyliśmy. Co jest pewne, zbliżamy się do końcówki... Ja marzę, aby jeszcze w maju zobaczyć naszego synka. Dzisiaj pewnie też dowiem się więcej o koktajlu położnych, jeśli oczywiście okaże się, że wszystko tam jest gotowe. 🙂

Nadzieja666 - ja w 9 tygodniu ciąży (już tej po stracie) zobaczyłam w toalecie krew i skrzep. Myślałam, że zemdleję, dobrze, że mój Mężczyzna był w domu, bo wpadłam w taką panikę i ryk, że nie wiem co bym zrobiła, gdybym była sama. Pojechaliśmy od razu na IP i okazało się, że to krwiak, który nie zagrażał życiu dziecka, po prostu "wyleciał". Może u Ciebie też coś takiego jest i wylatuje, ale wolniej?!

Monia_franiu - ale byłoby super, jakby ruszyło! Ale by było wesoło, jakbyśmy się tam spotkały! 🙂 trochę przeraża mnie ten szpital i nie był w moich planach, ale jeśli się uda i będę mieć tą swoją położną to nie mam wyboru. Dla mnie to skandal jak lekarza czasami traktują pacjentki, które po prostu się obawiają o swoje Maleństwo. Ale tak czuję z Twojego posta, że nastawienie pozytywne! Ja jestem taka, że jak ktoś ma jakieś żale do mnie, a jestem w trudnej sytuacji to od razu chce mi się płakać. Mocno, mocno trzymam kciuki!!!!!! ❤️

Odnośnik do komentarza
W dniu 21/5/2021 o 9:58 AM, Gość Nadzieja666 napisał:

Mako Mako jak sie czujesz 

Blanchee robiłaś betę??? 

Tak wynik 230 wiec nie jest jakoś super dużo.... 😞 także na razie się nie nastawiam, nie cieszę, wizytę mam dopiero 15 czerwca 😕 a poza tym u mnie tez co jakiś czas plamienia, dzisiaj się uspokoiło. Zobaczymy. 

20.12.2018 Aniołek 7/11tc

Odnośnik do komentarza

Cudak88- właśnie miałam się Cb pytać jak sytuacja. Bo na kiedy masz termin? Mega zazdroszczę, że u Cb już tuż tuż. 🥰 Sama chciałabym tulić swojego Synka w ramionach a tu jeszcze 2 miesiące bo obecnie 32tyd.
Dzis mam kryzys miednicowy. Rano wyczułam, że rozeszło mi się spojenie łonowe. Boli, kłuje, piecze, nie mogę chodzić. Uczucie jakby ktoś mi wiertarką tam wiertło wkręcał. 😰. W poniedziałek mam wizytę u swojej gin to może się tym zainteresuje chociaż wątpię. Ostatnie wizyty to są jakoś na odczepkę po łebkach, nie reaguje na moje uwagi co do wymienianych objawów i bolączek.


Która z Was jest tez bliżej terminu? 

Aniołek 22.06.2020-11 tyd.  😞

Syn ❤️  24.07.2021 ❤️

 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
Godzinę temu, Blancheee napisał:

Tak wynik 230 wiec nie jest jakoś super dużo.... 😞 także na razie się nie nastawiam, nie cieszę, wizytę mam dopiero 15 czerwca 😕 a poza tym u mnie tez co jakiś czas plamienia, dzisiaj się uspokoiło. Zobaczymy. 

To może początek trzymam kciuki!! 

Odnośnik do komentarza
Gość Cudak88

Prawie 5 rano, a ja od dwóch godzin męczę się z bólem okresowym. Nie mogę spać. Na wizycie u położnej okazało się, że mam 1.5 cm rozwarcie! Mały już ustawiony w kanale rodnym, czuła jego główkę. Myślałam, że się rozpłaczę jak na pierwszych wizytach u gin, kiedy za każdym razem się tak bałam. Szyjka bardzo skrócona, być może to już w tym tygodniu. Kolejna osoba zwiastuje mi szybki poród, więc mam nadzieję, że tak będzie. Termin wstępny 31 maj - 6 czerwca, ale chyba jednak szybciej... Teraz Monia_frania rodzi, a my z Niecierpliwą ost. Okres miałyśmy pod koniec sierpnia, więc obie jesteśmy w blokach startowych. 😊 jeśli chodzi o ból krocza to niekoniecznie może to być spojenie łonowe, ja też miałam te bóle, dokładnie takie jak Ty, na początku były bardzo mocne, potem było raz lepiej, raz gorzej. Już nie zniknęły. Uroki 3 trymestru. Może synek też coraz niżej jest główką w dole i zaczyna naciskać. ❤️ Jusia, zobaczysz, że lada chwila będziesz w bezpiecznym terminie do porodu!!! 🥰

Blancheee - który to dzień/tydzień ciąży? 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny proszę Was o radę.

Teoretycznie wypadaja mi dni płodne, ale nie są one takie jak poprzednio,  śluzu jest mniej, i bardziej w głębi pochwy niż na zewnątrz,  choć na papierze widzę.  Wczoraj poniesieni chwila z mężem poszliśmy na całość. Po stosunku zauważyłam śluz podbarwiony krwią,  dziś w środku jest jeszcze lekko czerwono. Nie kochalismy się bez gumki od prawie roku-nie wiem czy to ma znaczenie. Ginekolog od 16dc zalecił duphaston. I teraz doradzcie-Mam go brać czy to sensu nie ma ? 

Odnośnik do komentarza

Cudak88 ❤️ ja dzisiaj w nocy bóle okresowe od 4 do 7-8 ale takie stałe. Zauważyłam że codziennie budzę się wlasnie w okolicy 4 bo czuję że coś się dzieje 🙂 Wizytę mam jutro zobaczymy czy będzie większe rozwarcie 😁 ja narazie nie przyspieszam akcji, narazie nie pije naparu z malin, nie skacze na piłce (codziennie na niej ćwiczę- kołysze biodra, robię kółeczka, rozluźniam kręgosłup). Ja Małą dalej czuje wysoko 🙂 stwierdzilam że jak się samo nie zacznie do 01.06 czyli terminu z usg to zaczynam pić napar, skakać i mocno sprzątać 😂 ale dalej czuje że urodzę po terminie 😄

Jusia- może warto skonsultować się z fizjo uroginekologicznym? Po co się męczyć! Działaj!:)

Ja na szczęście nie mam żadnych takich dolegliwości ale na bank odwiedzę fizjo uro żeby sprawdzić czy nad czymś muszę mocniej popracować, Kobiety musimy dbać o siebie! Jak słyszałam od kumpeli że jeszcze nie była na przeglądzie podwozia u gin po drugim porodzie (Dzidzi ma rok!) To mi oczy wyszły! I jeszcze mówi że mega ja ciągnie blizna po drugim CC 😳 kurde covid covidem ale musimy pamiętać o Naszym zdrowiu bo zdrowa i szczęśliwa mama to też szczęśliwe Dziecko! 

Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze starania i bety 🤞 

Odnośnik do komentarza
Gość mako_mako
Godzinę temu, Gość Eve napisał:

Dziewczyny proszę Was o radę.

Teoretycznie wypadaja mi dni płodne, ale nie są one takie jak poprzednio,  śluzu jest mniej, i bardziej w głębi pochwy niż na zewnątrz,  choć na papierze widzę.  Wczoraj poniesieni chwila z mężem poszliśmy na całość. Po stosunku zauważyłam śluz podbarwiony krwią,  dziś w środku jest jeszcze lekko czerwono. Nie kochalismy się bez gumki od prawie roku-nie wiem czy to ma znaczenie. Ginekolog od 16dc zalecił duphaston. I teraz doradzcie-Mam go brać czy to sensu nie ma ? 

Może plamienie okołoowulacyjne? A może masz nadżerkę?

 

Ginekolodzy przypisują Dupahston w ciemno nie wiedząc kiedy kobieta ma owulację... Powinno zaczać się go brać okolo dwa dni po owulacji, więc czy to na pewno będzie 16 dzień zależy od Twojego cyklu.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość mako_mako napisał:

Może plamienie okołoowulacyjne? A może masz nadżerkę?

 

Ginekolodzy przypisują Dupahston w ciemno nie wiedząc kiedy kobieta ma owulację... Powinno zaczać się go brać okolo dwa dni po owulacji, więc czy to na pewno będzie 16 dzień zależy od Twojego cyklu.

Plamien okoloowolacyjnych w sumie nigdy u siebie nie zauważyłam. A nadzerka miałam kiedyś bardzo dawno temu, A kochalismy się też we wtorek z gumka i nic takiego nie miałam A gdyby coś było to pewnie niezaleznie czy zabezpiecznieni by coś się działo. 

Cykle mam ogólem regularne (28-9) i ta owulacja zawsze w sumie była w granicach 14 dnia cyklu i dlatego kazał mi brać od 16. 

Odnośnik do komentarza
Gość monia_franiu

Cudak88 ja nadal w domu, także nie zdziwię się jak o Ty i Niecierpliwa na spokojnie urodzicie sobie przede mną 😉 nastawienie może i mam pozytywne, ale zdarzają mi się napady płaczu, że ja chce już i teraz. Od środy od wypicia tego koktajlu mam jakieś tam mniejsze i większe skurcze, w piątek popoludniu napięcia już były takie, że blizna po cc zaczynała szczypać i już już byłam "jedna noga za drzwiami" A że dzieci szybko zasnęły, to napadlam na swojego A. Zaliczylismy jeszcze całkiem dobry seks, jak na moja ograniczoną mobilność ;P, żeby jeszcze wspomóc to co się działo i dupa... Wszystko się wyciszylo po tym. 

Ananasa też już jadłam... Ale doczytalam, że trzeba zjeść jakieś 7kg żeby wywołał skurcze, a ja zmieściłam tylko kilka kawałków... 

Jakąkolwiek metodę na wywołanie porodu mi dacie, obalę ją 😜

Seks, spacer, shopping, schody, sprzątanie czyli cały zestaw na S - obalony

Koktajl poloznej z olejem rycynowym, herbatka z werbeny (takie samo działanie jak liście malin) - obalone

Masaż sutkow, przystawienie dziecka do piersi i pobudzenie laktacji (Maja pomagała) - obalone

A z wcześniejszych porodów to i jestem w stanie obalić dzialanie dwóch dni po 8 godzin podawania oksytocyny... 

Prosiłam nawet swoją położna o masaż szyjki czy jakiekolwiek inne tortury, ale się nie zgodziła, w tym tygodniu już by go zrobiła, ale już i tak sensu nie ma... 

Odnośnik do komentarza

Aga,gratulacje 😍To się najadłam strachu z córeczką😞napewno jutro was wypiszą do domku.Okropny ból tez miałam plamienia przed okresem z 2 dni przed zawsze chciałam to sprawdzić ale juz nie zdążyłam bo zaszłam z Brunem.Nie smuć się kochana następnym razem może się uda ,jak tam Maksio rośnie ?Pikey ,Sandawilla,Soniamalutka ,Fiolka co u was.U nas Ok wszystko Bruno rośnie i broi,jesteśmy w nim zakochani po uszy❤️ma całą głowę w lokach 😂teraz w czerwcu będzie 2 lata jak robiłam test i wyszły 2 kreski,ale to zleciało .Dziewczyny na końcówce trzymam bardzo kciuki i czekam na wiadomości o maluszkach ❤️

http://fajnamama.pl/suwaczki/ohom1se.png

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Monia_franiu musisz jeszcze chwilę wytrzymać 🙂 yrztmam kciuki za każde szczęśliwe rozwiązania!!

Aga398 biedna tyle stresu..... Mam nadzieję ze juz w domku I że wszystko w porządku 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość mako_mako
8 godzin temu, Gość Eve napisał:

Plamien okoloowolacyjnych w sumie nigdy u siebie nie zauważyłam. A nadzerka miałam kiedyś bardzo dawno temu, A kochalismy się też we wtorek z gumka i nic takiego nie miałam A gdyby coś było to pewnie niezaleznie czy zabezpiecznieni by coś się działo. 

Cykle mam ogólem regularne (28-9) i ta owulacja zawsze w sumie była w granicach 14 dnia cyklu i dlatego kazał mi brać od 16. 

Super, że nie w ciemno!

Ja cykl przed zajściem w ciążę zaczęłam plamić wlansie w okolicy owulacji, plamilam 10 dni, pozniej miałam 2 dni przerwy i okres 😕 zdarzały mi się plamienia po zabiegu ale tamten cykl to instna masakra... Wtedy brałam 10 dni duphaston.

W udanym cyklu miałam niteczkę krwi chyba dzień po owulacji, a poniżej czysto. Nie brałam duohastonu, bo sie naczytałam że po pierwsze jeśli ma się udać to uda się bez niego, a poza tym niektórzy ginekolodzy uważają, że ten konkretny progesteron może powodować wady serca. Był to akurat dla nas trudny czas, bo tata miał covid po raz drugi, stresu dużo, a stres obniża progesteron więc z braku laku brałam go z 2 dni do wizyty. Później poprosiłam i luteinę.

Także Eve chyba pozostaje Ci tylko obserwacja siebie. Myślę że to nie było spowodowane stosunkiem bez prezerwatywy, dawaj znać jak sytuacja!

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Dziewczyny a tak sobie myślę może jak takie plamienia, brudzenia itp mam dlatego że zaszłam w ciąże zaraz po poronieniu. Nie do czekałam się tego pierwszego okresu po a wiadomo ze często jeszcze przy pierwszym właśnie okresie po poronieniu macica się oczyszcza, często skrzepy jeszcze wychodzą.... A tu ciąża.... Hmmm 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
1 godzinę temu, Gość Aga398 napisał:

Nadzieja no niestety nadal w szpitalu..  bylo znacznie powazniej niz mowili na poczatku😭 tyle stresu co ja mialam przez ten tydzien, brzuch mnie boli dzisiaj, kłuje mnie😔

Trzymam kciuki za wizyte

O matko..... I co lekarze mówią? Biedna malutka.... I Ty w tym wszystkim 😞 Kochana ściskam i trzymam kciuki za szybki powrót do domu 🙂

Odnośnik do komentarza

Niecierpliwa91 nie wiem czy będziesz rodzic naturalnie. Ale na wypadek cc weź Sobie z domu swój octanisept. Nie wiem czy dobrze doczytałam ale będziesz rodzic na Szopena a tam dbanie o ranę daje dużo do zyczenia a lepiej mieć niż nie mieć. Trzymam za Was bardzo kciuki dziewczyny na końcówce. 

Aga398 biedna tyle stresu szybkiego powrotu do zdrowia dla Malutkiej 

Odnośnik do komentarza

Nadzieja -bylas dzisiaj na wizycie?

Aga- dużo sił 💪 

Beza- też jesteś z Rzeszowa? Nastawiam się na sn ale jak to będzie tego nie wie nikt 🤷Dzięki za radę, mam akurat końcówkę to spakuje sobie bo już kupiłam nowe opakowanie bo używam codziennie do zastrzyków.

My po wizycie, nic od środy się nie zmieniło, rozwarcie takie samo (1.5cm), Młoda się tak ułożyła że nie dała się zmierzyć 😕 ale przepływy okej, wody okej, łożysko jeszcze daje radę. Gin przepowiedziała mi że widzimy się na przełomie tego i kolejnego tyg w szpitalu:) ja dzisiaj mało spałam bo miałam dość silny ból jak na okres, czuje się jakby mnie ktoś do pralki wrzucił i wywirowal 😕 trochę się wygrzalysmy na słoneczku, trochę polezalysmy:) Czekamy na rozwój sytuacji, jutro umowie się na ktg na koniec tygodnia 🙂

Cudak88 jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Niecierpliwa91 Super  że wszystko dobrze ja mam do Rzeszowa 40km. Prawie 2 lata temu rodziłam na Szopena i z tego co mi mówiła znajoma bo tez tam rodziła ostatnio a miala cc to nic się nie zmieniło a ona akurat sobie zapomniała wziąść i jej dowozili. Dlatego wolę cie uprzedzic

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Dziewczyny jestem po wizycie. Wszystko w porządku. Serduszko bije prawidłowo. Juz 2 cm ma 🙂 8 tydzień i 4 dzień. Dalej mam brac duphaston i dostałam skierowanie na badania prenatalna na nfz...

Okropny bol czy Ty masz nr komórki do Chechlińskiego? 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
13 minut temu, Gość monia_franiu napisał:

Dziewczyny, Augustek od ok. 17 jest już z nami. Napisze więcej jak wrócą siły! 

Super gratulacje!! Czekam na więcej informacji 🙂 zdrówka dla Was!! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...