Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, aktualnie mam okres. Planujemy zacząć starania, bo zielone światło mamy już od kwietnia. Czy wy też tak się balyscie?  Jestem bardziej przygotowana na ciążę niż w zeszłym roku, bo zrobiłam duzo badań, biorę więcej leków, od pozytywnego testu mam mieć clexane. Tarczyce też mam lepszą niż w poprzednio.  A strach jest ogromny i wiem  że będzie że mną cały czas. Nie chce się nastawić pozytywnie bo boje się znow rozczarowania,  ale wierzę i modlę się o cud. 

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, aktualnie mam okres. Planujemy zacząć starania, bo zielone światło mamy już od kwietnia. Czy wy też tak się balyscie?  Jestem bardziej przygotowana na ciążę niż w zeszłym roku, bo zrobiłam duzo badań, biorę więcej leków, od pozytywnego testu mam mieć clexane. Tarczyce też mam lepszą niż w poprzednio.  A strach jest ogromny i wiem  że będzie że mną cały czas. Nie chce się nastawić pozytywnie bo boje się znow rozczarowania,  ale wierzę i modlę się o cud. 

Odnośnik do komentarza

Nadzieja, ja prenatalne i polowkowe(prywatnie) robiłam u dr Góry jak przyjmował w Medyku. Niestety już nie przyjmuje 😞 3 trymestru robiłam u dr Cebulaka w Profamilii (też prywatnie)- bardzo sympatyczny lekarz. Myślałam że będę rodzic w profamilii dlatego też poszłam do niego ale jednak zdecydowałam się ostatecznie na szopena. moja kumpela robiła u niego wszystkie trzy USG w luxmedie z pakietu z pracy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11/5/2021 o 9:03 AM, Gość Nadzieja666 napisał:

MatkaPatka jak 

dzisiaj beta wzrosla o 100 procent 😉 lekarz zobaczyl pecherzyk ciazowy ale jeszczs za wczesnie na zarodek i serduszko . 26 mam juz umowiona wizyte na prowadzenie ciazy pkua usg ciazy   do tego czasu mam zrobic badania z krwi itp . Najgorsze ze w styczniu to wszystko robilam . Badania wazne nie zmuene a trzeba jeszcze raz . 

Odnośnik do komentarza
Gość Okropny bol

Gora jest bardzo dobrym lekarzem, tez pracuje na rycerskiej jak chechlinski. Z tego co slyszalam, Szopena nie ma najlepszej opinii... wiem ze z jasionki kieruje do galenu na prenatalne, a ze swilczy kierował wlasnie do profamilii. Musialabys zapytac, chyba zalezy z kim maja umowe

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666
1 godzinę temu, Gość Okropny bol napisał:

Gora jest bardzo dobrym lekarzem, tez pracuje na rycerskiej jak chechlinski. Z tego co slyszalam, Szopena nie ma najlepszej opinii... wiem ze z jasionki kieruje do galenu na prenatalne, a ze swilczy kierował wlasnie do profamilii. Musialabys zapytac, chyba zalezy z kim maja umowe

Rozumiem muszę podpytac na najblizszej wizycie. Jak nie będzie mi ktoś pasował to trudno zrobię prywatnie. Najważniejsza żeby było dobrze zrobione..

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

W Łodzi przyjmuje dr Lech Dudarewicz, specjalizuje się w USG prenatalnych. W poprzedniej ciąży byłam u niego i byłam mega zadowolona. Ma super opinie i według mnie to naprawdę dobry specjalista. 

Pamiętam że na wizytę prywatną czekałam 4 tygodnie, ale warto było. 

 

EVE, ja też się bałam zajść w ciążę po poronieniu, ale z drugiej strony zależało mi na drugim dziecku więc, strach poszedł na bok. 7 miesięcy nam zeszło zanim się udało i teraz jestem 8+3 i wiem że będzie dobrze, nie ma innego wyjścia 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna J

Jeśli pytanie o wizyty jestem do mniej to chodzę do swojej gin co trzy tygodnie tak dla świętego spokoju. 

Na prenatalne długo czekałam i wyrobiłam się w ostatniej chwili pamiętam to jak dziś 13+2, a dzwoniłam w 8+4, takie były wtedy kolejki do dr Dudarewicza

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Okropny bol napisał:

Gora jest bardzo dobrym lekarzem, tez pracuje na rycerskiej jak chechlinski. Z tego co slyszalam, Szopena nie ma najlepszej opinii... wiem ze z jasionki kieruje do galenu na prenatalne, a ze swilczy kierował wlasnie do profamilii. Musialabys zapytac, chyba zalezy z kim maja umowe

Ja leżałam na szopena po poronieniu (na ginekologii), szału nie ma jeżeli chodzi o warunki. Zdecydowałam się tam rodzic ze względu na fakt że przyjmuje tam moja prowadząca, znam inną doktorke oraz dwie położne. Właśnie bardziej że względu na personel. Warunki są jakie sa- w tym roku planują mega remont więc może w przyszłości będzie lepiej 🙂 ostatnio dochodzą do mnie opinie że w profamilii zaczyna się źle dziać, że jest bardzo duży odsetek cesarek... I i tak nie ma co liczyć na znieczulenie bo brakuje anestezjologów. Albo odsyłają rodzące na lwowską tłumacząc się brakiem miejsc (przykład znajomej sprzed 3 tyg- pierwsza ciąża 8cm,.akcja w pełni i kazali WŁASNYM autem jechać na lwowską :/). Ja biłam się z myślami przez ostatnie miesiące ale ostatecznie wybrałam szopena. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Ja rodziłam w profce i ogólnie byłam zadowolona w miarę. Narazie się nie zastanawiam gdzie będę rodzic narazie oby przetrwać 1 trymestr.... Bo oczywiście osttanio miałam obajawy a dzisiaj cisza.... Ajjj zwariowac można 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena

Czesc dziewczyny  Prosze o Rade stracilam 3 ciaze dopiero nowy doktor kazal zrobic badania na mutacje wyszlo mi MTHFR  homozygotyczny.  PAI 1  heterozygotyczny.  Bylam dzis na wizycie a on zalecil tylko Acard 75 .  I witaminy metylofoliany.  Nic o heparynie nie wspomniał.  Co wy o tym myslicie ? Szukac innego doktora co włączy  heparyne czy zostac przy tym doktorze. 

Chce zeby przy kolejnej ciazy wszystko bylo wporzadku 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Gość Marzena napisał:

Czesc dziewczyny  Prosze o Rade stracilam 3 ciaze dopiero nowy doktor kazal zrobic badania na mutacje wyszlo mi MTHFR  homozygotyczny.  PAI 1  heterozygotyczny.  Bylam dzis na wizycie a on zalecil tylko Acard 75 .  I witaminy metylofoliany.  Nic o heparynie nie wspomniał.  Co wy o tym myslicie ? Szukac innego doktora co włączy  heparyne czy zostac przy tym doktorze. 

Chce zeby przy kolejnej ciazy wszystko bylo wporzadku 

Marzena- też mam mthfr 1298 homo, pai hetero i v r2 hetero. 1 poronienie, 1 biochemiczna. Wcześniej nie mogłam zajść w ciążę. Obecnie 36 TC i od starań jestem na acardzie150 (już odstawiony) i w 7tc po usłyszeniu serducha, po długiej rozmowie doktorka zdecydowała o włączeniu heparyny (dawka 0,4). Dziewczyny przy pai miały wcześniej heparynę bo przy pai możesz mieć problem z implementacją zarodka. Wydaje mi się że nawet ze względu na sam wywiad powinnaś dostać heparynę i dążyłabym do tego na Twoim miejscu za wszelką cenę. 

Odnośnik do komentarza

Marzena ja mam oba warianty MTHFR oraz PAI-1 (wszystko w heterozygocie). Heparynę brałam od owulacji, wcześniej jedna straciłam jedną ciążę bez leków a drugą z lekami od pozytywnego testu. Przy trzeciej ciąży poza tym, że leki były wdrożone wcześniej to jeszcze w wyższych dawkach niż przy tej drugiej straconej. Mam dzięki temu synka ❤️ wejdź sobie na grupę MTHFR na Facebooku - tam są polecani lekarze w każdym województwie (przynajmniej nie będziesz musiała szukać na ślepo). 

Aniołek 09.01.2019 12 tydz.
Aniołek 24.07.2019 8 tydz. 

mhsvi09kn09woi4m.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...