Skocz do zawartości
Forum

Ciąża zaraz po poronieniu 2


Gość Eve

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6/5/2021 o 10:23 AM, Gość smutek86 napisał:

Jak wykryli tą arytmię Michaś był jeszcze w brzuszku, potem osłuchowo wychodziły zaburzenia co jakiś czas, dlatego skierowali nas do szpitala dziecięcego na holter... zanim tam trafiliśmy minęły dwa tygodnie od urodzenia, Michaś dostawał antybiotyk, bo wyszła u Niego infekcja... w szpitalu dziecięcym mieliśmy robiony 2xHolter, który już nie wykazał tych zaburzeń... kontrola za rok u kardiologa... echo i ekg też wyszło prawidłowo 🥰

Smutek cieszę się że badania wyszły ok. Ale miałaś nerwów i stresu po urodzeniu, współczuje. 

 U nas karmienia co 3 h mniej więcej, ale trwają min godzinę. W nocy 2h się "bawimy". Młoda będzie refluksowa, jak jej starszy brat,  zachowuje się identycznie jak pierworodny, w pionie ok a tylko położę i zaczyna się kręcenie, mlaskanie, ulewanie. Takim sposobem w nocy spie i nasłuchuje, każdy dźwięk mnie budzi i brak dźwięków też. Smoczka Anastazja nie toleruje, próbowałam już 3 różnych. Trochę ja dokarmiam bo w domu za dużo spadła na wadze, ale już wychodzimy na prostą.

Ostatnio jeździłyśmy pobierać krew na bilirubinę i morfologie, koszmar jakiś 😕 z paluszka 2 probówki pielęgniarka pobrała ale kosztowało nas to 10 min wrzasku i nerwów.

O laktacyje wciąż walczę, a ona potrzebuje coraz wiecej a ja czuję czasami że opadam z sił. 

No i ten nieszczęsny pepek, jakoś taki gruby mamy i jeszcze ostatnio przy przemywaniu się machnęła i zaczął podkrwawiac 😕 niemoge się doczekać aż odpadnie. 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Odnośnik do komentarza

Smutek a masz aspirator do odkurzacza? Katarek chyba się nazywa. Ja nie próbowałem u noworodka ale znajomi od noworodka stosowali i chwalili. U mojego starszaka (ale miał ok 2 lat jak się do tego przekonałam) faktycznie lepiej się sprawdził taki niż ten zwykły, podstawowy. 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Odnośnik do komentarza
Gość smutek86

Mama85 śliczności te Wasze skarby 🥰

Mąż zajął się oczyszczaniem noska i idzie mu to lepiej niż mi, ja bałam się, że za mocno i coś mu zrobię, a tu tatuś daje radę A Mały lepiej oddycha...

Mario1 co do rany po CC... mi też się szwy rozeszły w trzech miejscach i początkowo mówili, że będą ponownie szyć, jednak, jak zrobił się krwiak to odpuscili, z jednej strony opuchnięte bardzo, czerwone i bolesne, po dwóch antybiotykach jestem, tylko przemywanie szarym mydłem i octaniseptem, nic więcej nie można zrobić, no oprócz czasu.. niby mam skłonności do sepsy i stąd się nie chce goić, taka wersja jest lekarza...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Beza33

Smutek86 w aptece są specjalne plasterki takie jakby szwy może spróbowałabyś sobie je przykleić i ta rana by się szybciej skleiła. 

Gratuluję dla Wszystkich Mamusiek które w ostatnim czasie urodziły. Cudne macie Dzieciaczki. 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Mój lekarz powiedział że jak była to brązowa krew i mam dalej obakwy ciążowe to mam brać tak jak biorę 2x1 duphaston i luteinę na noc. Jakby się pojawiła czerwona krew mam dzwonić i on mnie przyjmie. Narazie nie powinno sie nic dziać złego. Mogła to być pozostałość po okresie... 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Gość Nadzieja666 napisał:

Dzwoniłam do tego drugiego lekarza co mam wizytę w poniedziałek... Mam dzwonić dzisiaj po 17 zapytać czy mnie przyjmie 

Mam nadzieję że Cię przyjmie i wszystko będzie ok. 3mam kciuki i czekam na dobre wieści później. 

Synek 07.2015 

*Aniołek 02.2020 (12tydz)*

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, ojej sporo czasu minelo od mojego ostatniego posta... I do tego wątek nam zginął...

Na początek gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom i zaciążonym też, szczególnie tym które zawsze mnie wspierały i razem chodziliśmy z brzuszkami aga398 i nadzieja ❤️ gratuluję wam z całego ❤️ i życzę szczęśliwego rozwiazania bo z pewnością Dominika i Zuzia bardzo będą kochały swoje rodzeństwo. Nadzieja przykro mi że kolejny raz przechodziłas przez to co nas tu łączy, jesteś dzielną mamą. Nadzieja Aga398 napiszcie słów kilka jak tam dziewczynki się mają 

Aga88 napisz słów kilka jak tam Dominik się miewa

Mario ależ Bruno wyrósł, śliczny jak zawsze kawaler, napatrzec się nie można❤️ 

Okropny ból życzę powodzenia w staraniach

Pikey stała forumowiczko jak tam Krysia? No ma widoku na rodzeństwo ale niej? 

Bożka zaglądasz tu czasem?

Czy ktoś może mi napisać czy nurkowanie się odzywała? Mario czy ty może wiesz co tam u niej? A może ktoś ma wieści od jaja? 

U nas do tej pory wszytsko było dobrze, pisze do tej pory bo obecnie jesteśmy w szpitalu. Wojtuś załapał salmonellę. Zaczęło się od biegunki, żadnych innych objawów, jedna pediatra powiedziała nam że może trwać do kilku dni i żeby podawać tylko elektrolity, ale po tyg dostał gorączki, pojechaliśmy jeszcze do innego pediatry zbadac.bo nasza nie odbierała, myśleliśmy że kupy i gorączka na zęby bo akurat szły mu 3 dwójki, dostał nifuroksazyd i Ibum forte przez 3 dni ale gorączka nadal nie mijała, jak na złość był weekend majowy, zadzwoniłam i pediatra kazał jechać na izbę bo trzeba porobić wyniki, pobrali wszytsko możliwe i posiewy i we krwi wyhodowali salmonellę... Mam podejrzenie ze to moja wina, codziennie jem jajka bo jestem na diecie keto a czytam że głównie na skorupkach występuje pewnie rąk nie umyłam a karmiłam go o gotowe... Dziś już 8 dzień, leczenie potrwać ma 14 bo antybiotyk w kroplówce, poprawa była od razu nie już gorączek ani nic, jest radosny bawi się. Trzeba tu przetrwać. 

Do tej pory nie był chory na nic, nawet katarku nie miał. 3 tyg temu skończył roczek. Mamy 7 zębów, nie chce jeszcze się puścić sam, chodzi przy meblach ale i tak jest super bo wcześniak z 33 tyg więc daję mu na wszystko czas. Za to mogę się pochwalić że pięknieje je. Blw wyszło nam na dobre. Dosłownie wszystko co się mu da to je. Wyrywa mi z ręki surowe warzywa paprykę i ogórki, pomidory też ulubione. Tu w szpitalu siłą rzeczy posiłki inaczej smakują niż w domu ale on rąbie zupę i drugie danie, na deser całe jabłko na kolację po 3 kromki chleba. W międzyczasie flaszka wskakuje kilka razy dziennie, bo cycuśiem skończyliśmy na roczek z uwagi na fakt iż musiałam wrócić do metforminy na moja IO. Co do rodzeństwa dla niego to hm nie mam póki co parcia, potrzebuję czasu ale nie mówię nie. Dla nowych tu dziewczyn chciałam dać nadzieję, mój Wojtuś jest z piątej ciąży a ma tylko siostrę już 15-latkę. Nie  poddawajcie się, trzeba szukać przyczyny odpowiednio się przygotować, suplementacja, leki, dobry gin i rozmowa z tym na górze i jest nasz cud...

 

 

 

Screenshot_20210510-153319.jpg

Screenshot_20210510-153504.jpg

Screenshot_20210510-153548.jpg

  • Lubię to 1

http://fajnamama.pl/suwaczki/gcgj5h9.png
2006 - córcia
11.2017 6tc (*) 06.2018 22tc (*) 11.2018 6tc (*)

Odnośnik do komentarza

MamaJulianka - jak fajnie ze nas znalazlas, watek zamkneli ale dziewczyny zorganizowaly ze jest nowy- stary 😁

 

Ale Wojtus rosnie, przykro ze ta salmonella ale dzielny jest chlopak i ma dzielna mame to niebawem bedzie juz calkiem na prostej 😎

 

Nie slyszalam od Nurkowanie, tez myslalam zeby do niej napisac bo mam jej maila.

 

Fiolka tez sie nie odzywa od znikniecia watku- moze ktoras ma z nia kontakt?

 

Na razie rodzenstwa chyba nie, ja bym chciala ale przez te cala syt sie boje.

Lekarka mi powiedzala ze mam jeszcze ze 3 lata....podobno 🙄😂

 

Krysia tez blw chociaz czasem ma lenia i sama nie chce tylko zeby ja karmic 😘

Wcina i ostre i wszystko co jej podam, wiec fajnie, nie dajemy na razie cukru, tylko naturalny, zobaczymy ile sie tak da na slodzonych daktylami na przyklad 😁

 

Nadzieja- trzymam kciuki, daj znac co z tymi plamieniami?

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja666

Przyjął mnie ten lekarz nowy powiem Wam ze bardzo wyrozumiały. Widział ja sie stresuje bardzo próbował rozładować atmosferę...ogólnie to zastanawiamy się czy nie prowadzić u niego ciąży..... 6 tydzień serduszko bije 128 sprawdził ale nie włączał. Plamienie być może dlatego ze jeszcze się nie przykleiło ciałko żółte (chyba dobrze zrozumiałam) ale  nie musi wcale widać ze tworzy się łożysko. Mam przyjść za 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...