Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość Joanna
34 minuty temu, Gość Ewi napisał:

Dziękuję już lepiej, to na szczęście nie była rwa kulszowa obstawiam, że maluszek mi przywalił z piętki w mięsień albo nerw 😁 bo dziś już prawie nie boli.

Super. Bardzo się cieszę, że to tylko to, a nie rwą.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Brałyście może lactulosum? Zadzwoniłam do lekarza, bo niestety przez te żelazo zaparcia mnie wykończą.  Nawet kapusta kiszona popita woda nie pomaga. Nabiał zwykły tez nie. Jestem uczulona na laktozy. Kurcze a spodziewam się, że w poniedziałek dołoży mi żelaza.  

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość Gość Joanna napisał:

Brałyście może lactulosum? Zadzwoniłam do lekarza, bo niestety przez te żelazo zaparcia mnie wykończą.  Nawet kapusta kiszona popita woda nie pomaga. Nabiał zwykły tez nie. Jestem uczulona na laktozy. Kurcze a spodziewam się, że w poniedziałek dołoży mi żelaza.  

Ja nie ale zawsze robikam 2-3 dni przerwy od zelaza bo ono uzupelnia sie bardzo dlugo wiec te dni nie zrobią  roznicy a Ty odetchniesz... kokezanki brały czopki i były zadowolone z efektu.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Ewi napisał:

Dziękuję już lepiej, to na szczęście nie była rwa kulszowa obstawiam, że maluszek mi przywalił z piętki w mięsień albo nerw 😁 bo dziś już prawie nie boli.

No to fantastyczna wiadomosc!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
54 minuty temu, Gość Ania napisał:

Ja nie ale zawsze robikam 2-3 dni przerwy od zelaza bo ono uzupelnia sie bardzo dlugo wiec te dni nie zrobią  roznicy a Ty odetchniesz... kokezanki brały czopki i były zadowolone z efektu.

Dzisiaj pierwszy raz wzielam syrop i polecam. Nic nie boli. Wkoncu normalnie do toalety poszłam po 5 miesiącach.  Zelazo od początku biorę w witaminach a teraz miałam dodatkowo wypisany. Nie mówię,  że będę piła go codziennie,  ale już w takich stanach jak teraz miałam to napewno.  

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jeśli chodzi o połówkowe to zawsze je robię. Nawet wole jak inny lekarz spojrzy na dziecko😊 bo czasem zobaczy coś czego inna osoba robiącą kontrolne usg mogłaby nie wychwycić albo zobaczyć to później bo ma gorszy sprzęt. Zresztą u mojego męża w rodzinę była taki przypadek że dziewczyna poszła na usg w ramach akcji dla Mam w centrum handlowym i lekarz wyłapał nie zasklepione mięśnie przepony przez to przesunięte organy. Dziewczynka musiała urodzić się przez cc w specjalistycznym szpitalu i w 1 dobie życia przeszła operacje ratującą - dzięki temu żyje. Nie pisze tego żeby kogoś straszyć bo u nas wszystko dobrze się skończyło.

 

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Joanna 

Czytałam o tym syropie na innym forum i dziewczyny polecają. 

U mnie też anemia i biorę tardeferon na razie bez większych zaparć ale ja o 22 najczęściej na kolekcja jem truskawki z lodami bo inaczej nie zasnę 🙈

My zrobiliśmy szybki wypad do rodzinki na wieś 😁 chłopaki zadowolone bo widziały krowę, świnie, króliczki i mase innych zwierząt z bliska mogły podotykac i karmić 😊

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
13 minut temu, marta_joanna napisał:

Joanna 

Czytałam o tym syropie na innym forum i dziewczyny polecają. 

U mnie też anemia i biorę tardeferon na razie bez większych zaparć ale ja o 22 najczęściej na kolekcja jem truskawki z lodami bo inaczej nie zasnę 🙈

My zrobiliśmy szybki wypad do rodzinki na wieś 😁 chłopaki zadowolone bo widziały krowę, świnie, króliczki i mase innych zwierząt z bliska mogły podotykac i karmić 😊

Bierzemy to samo żelazo.  Super wyprawa dla dzieci😀 nie dałabym radę jeść o tej godzinie. Jadam z przewagi 2 posiłki dziennie.  Rzadko kiedy pozwalam sobie na coś więcej i to wieczorem, bo potem leży mi na żołądku w nocy.

Natalia żadnego ucisku nie mam. Jedynie wzdyma mnie po każdym posiłku. 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Gość Gość Joanna napisał:

Bierzemy to samo żelazo.  Super wyprawa dla dzieci😀 nie dałabym radę jeść o tej godzinie. Jadam z przewagi 2 posiłki dziennie.  Rzadko kiedy pozwalam sobie na coś więcej i to wieczorem, bo potem leży mi na żołądku w nocy.

Natalia żadnego ucisku nie mam. Jedynie wzdyma mnie po każdym posiłku. 

To espumisan w kulkach, bez problemu mozna w ciazy. A mega pomaga😊😊😊

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
12 godzin temu, Gość Ania napisał:

To espumisan w kulkach, bez problemu mozna w ciazy. A mega pomaga😊😊😊

Dziekuje. Pewnie masz rację, tylko ile tych tabletek. To akurat przetrwam, mój brzuch będzie wydawał się większy. Zresztą widzę,że laktoza też na mnie w chwili obecnej nie działa,  ale to pewnie zasługa żelaza.  Byle do jutrzejszych wizyt. Jutro będziemy się chwalić naszymi maleństwami 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Gość Joanna napisał:

Dziekuje. Pewnie masz rację, tylko ile tych tabletek. To akurat przetrwam, mój brzuch będzie wydawał się większy. Zresztą widzę,że laktoza też na mnie w chwili obecnej nie działa,  ale to pewnie zasługa żelaza.  Byle do jutrzejszych wizyt. Jutro będziemy się chwalić naszymi maleństwami 🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Ja sie bardzo boje jutra😕😕😕 oby wszystko bylo dobrze 🙄🙄🙄

Odnośnik do komentarza

Ania ja też się boję jutra czy wszystko z maluszkiem dobrze i już wiem że tej nocy nie będę umiała spać. Ale dziś równo połowa ciąży za mną, właśnie mówiłam do męża że jak wszystko pójdzie tak jak trzeba to jeszcze 4 miesiące z haczykiem zostały

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

A ja się śmieje, że co mój probuje dotknąć żeby poczuć, bo niektóre juz czuć przez brzuch, to moja ma foch. Tatuś zapomnij jeszcze 😅😅😅 zresztą jak ja kładę rękę to często też robi się cisza.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
17 minut temu, Gość Ewi napisał:

Joanna a w jakiej pozycji czujesz ruchy?

Najczęściej na pół leżąco,  rzadziej na leżąco a najmniej jak stoję.  Jeżeli chodzi o jedzenie i picie to po kawie wtedy jest ruch, po czekoladzie ale ciemnej. I po słodkim twarożku.  Wtedy najczęściej czuję. Teraz się bardziej  zmieniły od ok tygodnia na pulsowanie. Czasem brzuch juz sie podnosi i czasami jak ja słucham to potrafi w tym miejscu kopnąć i czuć to jak pulsowanie.  Jednak ruchy nie są jeszcze regularne. Czasami są dni jak już uda mi się być w ruchu, że rzadziej ja czuję 

 

Odnośnik do komentarza
Gość marta_joanna

Moja kopie jak szalona jak mam za bardzo dopasowane ubranie np. ostatnio miałam rajstopy i było jej chyba nie wygodnie więc wierciła się dopóki ich nie ściągłam😉  a tak to po truskawakach z lodami i do pracy też nie lubi chodzić bo wtedy kopie jak za długo siedzę 🤣🤣🤣 ale zostało nam ostatnie 3 tygodnie i biorę urlop i L4😁.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
13 godzin temu, Gość marta_joanna napisał:

Moja kopie jak szalona jak mam za bardzo dopasowane ubranie np. ostatnio miałam rajstopy i było jej chyba nie wygodnie więc wierciła się dopóki ich nie ściągłam😉  a tak to po truskawakach z lodami i do pracy też nie lubi chodzić bo wtedy kopie jak za długo siedzę 🤣🤣🤣 ale zostało nam ostatnie 3 tygodnie i biorę urlop i L4😁.

Ja mam urlop jeszcze z zeszłego roku do odebrania. Przed strata miałam plamienia więc już bylam na l4. Jak wróciłam w tym roku do pracy, bo nie mogłam się podnieść to po tygodniu dowiedziałam się, że jestem w ciąży.  Wiec nie zdążyłam go wybrać. Więc po skończonym urlopie macierzyńskim w sumie będę miała do odebrania ponad 70 dni urlopu 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

My juz po badaniach i zakupach.  Hanka 502 gramy. Mega ruchliwa, tacie twarzy nie chciała pokazac, tylko bokiem. Wszystkie pomiary prawidłowe. Również sprawdzany pomiar przepływu pępowiny oczywiście nadal większa o półtora tygodnia. 🥰🥰🥰🥰

Odnośnik do komentarza

No to dziewczyny gratuluję 🙂 przydają się takie pozytywne wpisy ❤️

Ja też po wizycie. Nadal jest dziewczynka xd 343g, 20t2d, także na ruchy mam jeszcze cierpliwie czekać. Wszystkie pomiary idealnie w normie, szyjka trzyma, także nie ma powodów ani do obiad, ani do dodatkowych badań. 

Urosło mi trochę TSH to dostałam już zapobiegawczo tabletki. 

Pytałam o wizytę z mężem to usłyszałam że niby jeszcze sanepid zabrania i daje kary. Także ja nie wiem jak to jest. Zresztą najbardziej na takiej wizycie zależy chyba mi, bo małżonek ostatnio stwierdził że jemu zdjęcie wystarczy. Ja nie wiem kiedy on wykrzesie z siebie więcej emocji 🤣

Termin mam +- na 23.10

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
6 minut temu, Gość Natalia napisał:

No to dziewczyny gratuluję 🙂 przydają się takie pozytywne wpisy ❤️

Ja też po wizycie. Nadal jest dziewczynka xd 343g, 20t2d, także na ruchy mam jeszcze cierpliwie czekać. Wszystkie pomiary idealnie w normie, szyjka trzyma, także nie ma powodów ani do obiad, ani do dodatkowych badań. 

Urosło mi trochę TSH to dostałam już zapobiegawczo tabletki. 

Pytałam o wizytę z mężem to usłyszałam że niby jeszcze sanepid zabrania i daje kary. Także ja nie wiem jak to jest. Zresztą najbardziej na takiej wizycie zależy chyba mi, bo małżonek ostatnio stwierdził że jemu zdjęcie wystarczy. Ja nie wiem kiedy on wykrzesie z siebie więcej emocji 🤣

Termin mam +- na 23.10

Superancko.  Ojjj to moja na razie najcięższa jest. Dzisiaj odkryłam,że uwielbia czereśnie.  Uderza równo. A dzisiaj 21+1. Mój za to zaczyna wszystko negować, a po co Ci przewijak,  a po co Ci łóżeczko turystyczne  itp. No jak taki nie powiem co.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...