Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Gość Gość Joanna napisał:

Do tego te wzdęcia po zjedzeniu czegokolwiek.  Ale czytałam, że niektóre tak mają.  

Niestety ja tak mam, jak coś zjem to wyglądam jak w 8 m-cu. Dlatego jeansy lub legginsy z panelem super sprawa

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia
16 godzin temu, Gość Ewi napisał:

Niestety ja tak mam, jak coś zjem to wyglądam jak w 8 m-cu. Dlatego jeansy lub legginsy z panelem super sprawa

U mnie ogólnie skłonność do wzdęć to moje drugie imię xd i nie będąc jeszcze w ciąży niejednokrotnie po jedzeniu miałam brzuch jak w 5 miesiącu. Teraz w sumie mam mniejszy 🤔 

Ostatnio zjadłam trochę rosołu i tak mnie wywaliło, że masakra. Ale spodnie jakoś się jeszcze trzymają pod brzuchem 🙂

ja też nie mam jakoś super apetytu, więc może to od tego. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

U mnie cały czas idzie z nadprogramowych kilogramów.  Co do apetytu to jest dzień gdzie zjem 2 posiłki i owoc, a jest dzień, gdzie mam problem to zjeść.  Chociaż ostatnio i słodkie mi smakowało.  

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny😉 cieszę się z dobrych wieści po badaniach. 

U mnie nadal słodycze to zło czyli jak zjem to mi jest mega niedobrze więc wolę nie jeść. A tak bardzo je lubiłam przed ciąża. Zresztą słabo mam z jedzeniem przeważnie jem bo musze bo po każdym posiłku mi nie dobrze.  

Jeśli chodzi o ubrania to jeszcze chodzę w normalnych ale już coraz ciężej się zmieścić na brzuchu😁😁😁. Zresztą ja do pracy to w sukienkach śmigam cały czas bo mi wygodniej. A w domu w leginsach.

Zastanawiam się czy do sypialni nie kupić kołyski albo takiego małego łóżeczko🤔 bo wiem że nie bedzie chciało mi się w nocy biegać do pokoju maleństwa a normalne łóżeczko będzie tam stało. I zaczynam szukać fotelika samochodowego w kolorze czerwonym bo będzie miało funkcje wstążeczki na uroki 😉😁

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Wczoraj z sąsiadka rozmawiałam. Część rzeczy mi odda po kosztach po swoim młodym.  Więc mniejsze wydatki będą. Też mi poradziła odnośnie kosza na kupki. Nie spodziewałam się.  Ale to będą pierdułki. Zaś te konkretne to będę kupować nowe. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam sobie wstępną listę potrzebnych rzeczy dla maluszka i dla mnie, sporo tego i niedługo trzeba będzie zacząć kupować bo to nie mały wydatek. Dziewczyny mające już dzieciaczki podpowiadajcie co Wam się przydało a co okazało się zbędne 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
13 minut temu, Gość Ewi napisał:

Dzis przyszła do mnie poducha ciążowa w kształcie "U". Nie żałuję, mega wygodna mam nadzieję że od dziś będę już spać jak dawniej. 

Poducha jest mega wygodna.  Czy u Was też tak leje, bo nawet nie ma możliwości wyjścia z domu teraz

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

U mnie pogoda codziennie pokazuje deszcz, ale jakoś zawsze omija moją mieścinę. Chociaż pogoda średnio zachęcająca.

Ja jeszcze nic nie czuję, czytałam, że to kwestia bardzo indywidualna i niektóre panie czują dopiero ok 25tc. W sumie mi się chyba nie spieszy,bo jak na ostatnim USG zobaczyłam jak mały człowiek się wygina, to pierwsza moja myśl była taka, że jak to dziecko urośnie to mnie rozwali od środka 😄

Takie poduchy mają jeszcze jakieś zastosowanie oprócz wygodnego snu? 

Odnośnik do komentarza

Ja ta Ania wczesniejsza. Bo widzę ze pisze nowa. Mieliśmy komunię w domu wiec przygotowan byko bardzo duzo. Sprzatanie,  jedzenie, ciasta.vale juz po, wszystko sie udalo. Ja ginek za 2 tyg, polowkowe za 3. Ale juz czuje sie ciężko 😂😂😂😂 a to 18+2. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
4 godziny temu, Gość Ania napisał:

Ja ta Ania wczesniejsza. Bo widzę ze pisze nowa. Mieliśmy komunię w domu wiec przygotowan byko bardzo duzo. Sprzatanie,  jedzenie, ciasta.vale juz po, wszystko sie udalo. Ja ginek za 2 tyg, polowkowe za 3. Ale juz czuje sie ciężko 😂😂😂😂 a to 18+2. 

U mnie brzuch znowu się powiększył.  I to z dnia na dzień.  Też czasami czuję się ciężko.  Ale to jak jestem zmęczona.  U mnie ginekolog 7 czerwca dopiero.  Jestem ciekawa ile kluska będzie ważyła po miesiącu. 

Odnośnik do komentarza

Joanna też mam widzenie (na lepszym sprzęcie) 7.06, a później u mojego doktorka 17.06. Brzuszek też już mam widoczny i ukryć się nie da. Niech się już ciepło zrobi bo kurtki powoli nie dopinam, nie tylko brzuszek ale i w biuście

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia
45 minut temu, Gość Gość Joanna napisał:

U mnie brzuch znowu się powiększył.  I to z dnia na dzień.  Też czasami czuję się ciężko.  Ale to jak jestem zmęczona.  U mnie ginekolog 7 czerwca dopiero.  Jestem ciekawa ile kluska będzie ważyła po miesiącu. 

A ja dzisiaj wróciłam do pracy (nauczyciel 🤗🤭) i zastanawiałam się czy ktoś coś zauważy, bo wiedza w sumie tylko dwie zaufane osoby i same nic nie powiedzą, ale akurat dzisiaj miałam jakiś taki mały brzuch. W ogóle nic nie było widać 🤷

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
10 godzin temu, Gość Ewi napisał:

Joanna też mam widzenie (na lepszym sprzęcie) 7.06, a później u mojego doktorka 17.06. Brzuszek też już mam widoczny i ukryć się nie da. Niech się już ciepło zrobi bo kurtki powoli nie dopinam, nie tylko brzuszek ale i w biuście

Jeszcze dopinam się w wiosennej kurtce, ale już niedługo.  Rośnie jsk na drożdżach.  

Odnośnik do komentarza

Hej, 

Ja dziś już do pracy musiałam założyć ciążowe spodnie bo w normalnych mi było nie wygodnie🙈 normalnie się zapiełam ale mnie zaczęły gnieść i uwierać.

U mnie wizyta zaplanowana na wtorek a 11 czerwca połówkowe. 

Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka to ja kupuje body i spodenki/półspioch oraz pajacyki w tym będzie dziecku najwygodniej na początku. Z rozmiarów to biorę tylko kilka ubranek w 56 a resztę w 62 bo moje dzieci rodzą się duże(3600g i 3800g) teraz obstawimy 4kg😁. Z jeden albo dwa dresy, grubszy pajacyk lub kombinezon na wyjście. Czapeczki, skapretki i niedrapki( dzieci mają długie paznokcie po porodzie i drapią się po buźce). Kocyk albo cienki rożek do szpitala.Kilka pieluszek tetrowych, flanelowych lub bambusowych kto co woli😉 najlepiej podotykać.  Oczywiście jakieś ekstra ciuszki wyjściowe też fajnie mieć ale nie przesadzałabym z tym niemowalowi ma być wygodnie 😊. Nie radze robić zapasów pieluszek jednorazowych bo może się okazać że z danej firmy maluchowi nie odpowiadają i wtedy jest problem. U nas młodszego syna uczulała Dada🤷‍♀️. A poztym ręcznik do kąpieli wanienka, wkładki do wanienki nie używaliśmy. Przewijak, łóżeczko, fotelik i wózek. Laktator mi się aż raz przydał przy 1 dziecku więc ja nie kupuje. Ale dobrze jest sobie wybrać i wrazie czego maz/partner kupi😉.

Kosmetyki dla dziecka stosuje z Rossmann z hippa. Żel do kąpieli. Chyba tyle 🙃

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
2 godziny temu, marta_joanna napisał:

Hej, 

Ja dziś już do pracy musiałam założyć ciążowe spodnie bo w normalnych mi było nie wygodnie🙈 normalnie się zapiełam ale mnie zaczęły gnieść i uwierać.

U mnie wizyta zaplanowana na wtorek a 11 czerwca połówkowe. 

Jeśli chodzi o rzeczy dla dziecka to ja kupuje body i spodenki/półspioch oraz pajacyki w tym będzie dziecku najwygodniej na początku. Z rozmiarów to biorę tylko kilka ubranek w 56 a resztę w 62 bo moje dzieci rodzą się duże(3600g i 3800g) teraz obstawimy 4kg😁. Z jeden albo dwa dresy, grubszy pajacyk lub kombinezon na wyjście. Czapeczki, skapretki i niedrapki( dzieci mają długie paznokcie po porodzie i drapią się po buźce). Kocyk albo cienki rożek do szpitala.Kilka pieluszek tetrowych, flanelowych lub bambusowych kto co woli😉 najlepiej podotykać.  Oczywiście jakieś ekstra ciuszki wyjściowe też fajnie mieć ale nie przesadzałabym z tym niemowalowi ma być wygodnie 😊. Nie radze robić zapasów pieluszek jednorazowych bo może się okazać że z danej firmy maluchowi nie odpowiadają i wtedy jest problem. U nas młodszego syna uczulała Dada🤷‍♀️. A poztym ręcznik do kąpieli wanienka, wkładki do wanienki nie używaliśmy. Przewijak, łóżeczko, fotelik i wózek. Laktator mi się aż raz przydał przy 1 dziecku więc ja nie kupuje. Ale dobrze jest sobie wybrać i wrazie czego maz/partner kupi😉.

Kosmetyki dla dziecka stosuje z Rossmann z hippa. Żel do kąpieli. Chyba tyle 🙃

Dzięki.  Jak Ci się coś jeszcze przypomni to pisz.  W tym tygodniu jak mu wyrzuciło brzuch, wstałam szybko i mnie zaklulo. Od tego momentu czuję ból podbrzusza.  Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia
Godzinę temu, Gość Gość Joanna napisał:

Dzięki.  Jak Ci się coś jeszcze przypomni to pisz.  W tym tygodniu jak mu wyrzuciło brzuch, wstałam szybko i mnie zaklulo. Od tego momentu czuję ból podbrzusza.  Też tak macie?

Ja też czasem coś czuję. W ogóle zaczynam teraz wpadać w jakaś głupia schize, bo wczoraj i dzisiaj w ogóle nie było widać, że jestem w ciąży. Wcześniej lekko brzuszek był widoczny, teraz nic. Już zaczynam kombinować czy może powinnam więcej jeść, nawet jak nie mam ochoty. Jakieś czarne myśli mnie nachodzą. A wizyta dopiero ostatniego maja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...