Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamy 2021


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Już się jakoś pozbierałam. A jeśli chodzi o moją tarczycę to mam skierowanie na biopsje bo mam 3 guzki, aTG i aTPO podwyższone ale tsh i ft4 póki co w normie, kontroluję co miesiąc i na razie bez leków, biorę tylko wit D3 i selen

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
35 minut temu, Gość Ewi napisał:

Już się jakoś pozbierałam. A jeśli chodzi o moją tarczycę to mam skierowanie na biopsje bo mam 3 guzki, aTG i aTPO podwyższone ale tsh i ft4 póki co w normie, kontroluję co miesiąc i na razie bez leków, biorę tylko wit D3 i selen

To niespotykane,że bez leków przy podwyższonym aTPO.  Też mam guzki ale na szczęście malutkie. Więc tylko obserwacja. Jedak z tarczyca męczę się sporo i co wzrost tsh, to moja waga do góry. Jak spadek to waga spada. A przy tym prawie cały czas leżeniu ciężko utrzymać wagę.  Tym bardziej, że juz 7 kilo nadrogramowych było po stymulacji i poprzedniej ciąży. Na razie jestem na 0, ale tsh poszło do góry.  Więc z pół miesiąca i powinnam znowu zjechać z 3 kilo w dół.  

Odnośnik do komentarza

Lekarz mi tłumaczył (byłam u 6ciu) że przeciwciał się nie leczy, one po prostu są. Tsh przed ciążą 1,2 więc idealne a na początku ciąży spadało do 0,4 a teraz już idzie do góry ale cały czas w normie

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
38 minut temu, Gość Ewi napisał:

Lekarz mi tłumaczył (byłam u 6ciu) że przeciwciał się nie leczy, one po prostu są. Tsh przed ciążą 1,2 więc idealne a na początku ciąży spadało do 0,4 a teraz już idzie do góry ale cały czas w normie

Super jak nie musiałaś do tej pory brać leków.  Przed ciąża zawsze mam mniej niż 1 wtedy się najlepiej czuję. Początek ciąży  tsh 4. Teraz mam 2,5 więc trzeba trochę zmiejszyc aby nie rosło za szybko i za szybko nie przybierać na wadze.

Odnośnik do komentarza

Ja mam spodnie jeansowe z Lidla i zakładam na poobiedni spacer z psami bo w normalne po jedzeniu się nie wbijam ( brzuch jak w 8 m-cu) . Mam nadzieję że już będzie ciepło i nie trzeba będzie chodzić w kurtce bo też się już ledwo dopinam w biuście

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, marta_joanna napisał:

Jutro w Lidlu body i jakieś ciążowe ciuszki. Szkoda że jeszcze niewiem czy chłopak czy dziewczynka bo coś bym kupiła pewnie 😊

To jutro atak na lidl🙈🙈🙈

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
37 minut temu, marta_joanna napisał:

Joanna 

Ostatnio wyczytałam że w 16 tygodniu brzuch zaczyna twardniec i to jest ponoc normalne na tym etapie ciąży. Daj znać po wizycie co Ci lekarz powie 😉 Mam przeczucie ze dołoży Ci magnez tak jak ja mam. 

Zobaczymy. Już nie mogę się doczekać poniedziałkowej wizyty. Chociaż mój to tak za lekami nie jest.  Witaminy najlepiej naturalne. 😀😀😀 A Ty luteinę bierzesz przy tym twardnienie macicy? . 

 

32 minuty temu, Gość Ewi napisał:

Ja mam spodnie jeansowe z Lidla i zakładam na poobiedni spacer z psami bo w normalne po jedzeniu się nie wbijam ( brzuch jak w 8 m-cu) . Mam nadzieję że już będzie ciepło i nie trzeba będzie chodzić w kurtce bo też się już ledwo dopinam w biuście

Ewi ja biegam w leginsach juz bo brzuch spory. Jeszcze w kurtkę się dopinam po jedzeniu,  ale za długo to już nie potrwa.  Też muszę wybrać się któregoś dnia po tego typu jeansy.  Cycków u mnie nadal brak. Praktycznie nic mi nie urosly. 🤣🤣🤣🤣 jak małe były tak zostaną.

 

19 minut temu, Gość Ania napisał:

Mi w ciazy wlosy super sie trzymsja, normalnie mylam codziennie a teraz co 2 i przestały wypadac.  Pogoda slaba, znow pada. Staram sie spac ma lewym boku a budze sie na plecach.

Zazdroszczę, że nie wypadają Ci.  Też na plecach się budzę i to często.  

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Wczoraj po pracy zapowiedziałam mojemu w niedzielę 10 cm ścinasz. Bo mysi ogonek się na końcu zrobił.  A do fryzjera mega kolejki. Jak tam Wasze brzuszki? Pięknie rosną? Bo mój tak. Jestem ciekawa ile w ciągu tygodnia młoda przybrała i ile znowu pokaże, że jest starsza niż jest.😀😀😀

Odnośnik do komentarza

Mój brzuszek jest duży jak się najem a tak to nieznacznie urósł. Ja dowiem się w czwartek ile niunio urósł i ile waży, ostatnio był 4 dni starszy no i ciekawe czy potwierdzi się że to chłopczyk ale czuję że tak.

Jak tam zakupy w Lidlu, była już któraś? Ja chcę jechać po południu bo mam kawałek drogi, na razie przeglądnęłam gazetkę na necie

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna

Myślę, że moze w przyszłym tygodniu uda mi się podjechać do H&m. W Lidlu fajne rzeczy tylko problem.z przymierzeniem. Potem jeżdżenie i oddawania. Na razie to nie dla mnie. Chyba, że Mojego wyślę.  Jak ja się najem to jest 2 razy większy. Ale u mnie juz widać.  Ostatnio tak czytałam na 2 forum i kobiety piszą, że ich maluchy w 20 tygodniu ważą 126 g. A u mnie 16 tydzień i w niedzielę ważyła 152 g. W poniedziałek 17+1 . Jak ja się cieszę.  

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia

Na ig dorwałam intro że w esklepie w Lidlu w zakładce wyprzedaże są koszulki i staniki do karmienia za 10zl. Wieść oczywiście tak szybko się rozeszla że wszystko wykupili, ale może jeszcze będą xd czytając tyle pochlebnych opinii o hm wybrałam się tam, ale ceny mnie lekko przeraziły i zrezygnowałam xd spodnie to kupie chyba dla siebie używane. I tak będę je nosić pewnie max 3-4 miesiące, więc szkoda mi kasy.

Tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawia mnie jedno. Podanie wagi dziecka to taka normalna procedura? Albo można podać wagę dopiero od konkretnego tygodnia? Bo mi lekarz nie podał takiej informacji i nic nie wiem 🤷

W poniedziałek ruszam z 17 tygodniem. Po pierwszym posiłku brzucha już się nie da ukryć. Ale teraz przynajmniej nie muszę go wciągać, bo często miałam taki brzuch przez wzdęcia 🤦😅 także jak wrócę za tydzień do pracy to raczej ciężko będzie ukryć brzuszek xd 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Joanna
10 godzin temu, Gość Natalia napisał:

Na ig dorwałam intro że w esklepie w Lidlu w zakładce wyprzedaże są koszulki i staniki do karmienia za 10zl. Wieść oczywiście tak szybko się rozeszla że wszystko wykupili, ale może jeszcze będą xd czytając tyle pochlebnych opinii o hm wybrałam się tam, ale ceny mnie lekko przeraziły i zrezygnowałam xd spodnie to kupie chyba dla siebie używane. I tak będę je nosić pewnie max 3-4 miesiące, więc szkoda mi kasy.

Tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawia mnie jedno. Podanie wagi dziecka to taka normalna procedura? Albo można podać wagę dopiero od konkretnego tygodnia? Bo mi lekarz nie podał takiej informacji i nic nie wiem 🤷

W poniedziałek ruszam z 17 tygodniem. Po pierwszym posiłku brzucha już się nie da ukryć. Ale teraz przynajmniej nie muszę go wciągać, bo często miałam taki brzuch przez wzdęcia 🤦😅 także jak wrócę za tydzień do pracy to raczej ciężko będzie ukryć brzuszek xd 

 

 

Co do wagi mój ginekolog mówił, że od 19 tygodnia,  że wtedy też inaczej mierzy się dziecko. Znowu na sorze podała mi wagę dziecka a nie długość i tam lekarka twierdziła,że się dziecka nie mierzy juz. Dzisiaj mam swojego lekarza więc Zobaczymy Ci będzie. U mnie dzisiaj 17+1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...