Skocz do zawartości
Forum

Grudzień 2021


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daga2122

Hej. Ja 7 tydz. Na 15.12 termin powiedzmy. Mam nadzieję ze teraz bedzie dobrze. To moja 3 ciaza. Mam 35.lat. Syna 8 lat. 2 ciąża poronienie w 6 tyg rok temu. Bierzecie jakies leki w ciazy? Mialam problem z zajsciem. 1 opakowanie dufastonu pomoglo😊teraz z racji poronienia i przebytego covida(w tym samym czasie dowiedzialam sie i ciazy) biore luteine i clexane. Na szczescie covida przeszlam lagodnie. Trzeba byc dobrej mysli. 

Odnośnik do komentarza
Gość Daga2122
W dniu 1/5/2021 o 12:27 PM, AnkaSkakanka60 napisał:

Cześć dziewczyny. W skrócie opowiem moją histerię. 8 lat starań, mnóstwo wizyt u ginekologa, 6 inseminacji i 4 próba in vitro. Jestem w 8tc. Wielki strach żeby tym razem się udało, bo poprzednia ciąża z in vitro skończyła się w 7tc. Pojechaliśmy na zwykłą wizytę i okazało się że serduszko nie bije. Zalamka totalna. Teraz biorę zastrzyki, żel dopochowy i garść tabletek, w sumie chyba ponad 16 dziennie. Wszystko po to żeby utrzymać ciążę. Dodatkowo jestem pod opieką immunologa bo okazało się że mój organizm odrzuca zarodek. 6 maja mam już pierwsza wizytę u lekarza prowadzącego ciążę. Bardzo sie boję że znowu w któryś dzień nie usłyszę serduszka. Wszystkim wam serdecznie gratuluję. 

Rowniez 3mam kciuki. Tym razem musi sie udac

Odnośnik do komentarza

Ja od 2 tyg codziennie mdłości i brak sił. Meczy mnie wstanie i wzięcie prysznica. Zapachy mnie wykańczają, mam wrażenie ze wszędzie jest brudno i ze potrzebuje czystości choć jest czysto 😞 oszaleć można 😞 i niestety mam ochotę tylko na śmieciowe jedzenie...Przed zajściem w ciąże odżywiałam się zdrowo, bez glutenu cukru i nabiału. Teraz jem gluten, ziemniaki, mało warzyw 😞. Mam smaki na polskie typowe jedzenie , potem mi się przejada i nie mogę patrzeć na to . To 8 tydzień leci 🙂 kiedy się to skonczy?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Ja odkąd zaszłam w ciążę to schudłam 3kg. Mam słabe samopoczucie, codziennie nudności czasami wymioty. Chodziłam na crossfit ale musiałam zawiesić abonament bo jestem mega słaba. Lekarka dała mi leki na te nudności, ale teraz jak coś więcej zaczęłam jeść to też miałam silne bóle żołądka. Nie jem źle, jem też niedobrze. Mam nadzieję że niedługo to minie. W dodatku moja mała córka 16 miesięczna źle śpi i często się budzę w nocy więc jest dość intensywnie. Na szczęście jutro i w czwartek idzie do żłobka to troszkę odpocznę. 

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Bubi ja mam identycznie!! Przed zajściem w ciążę bardzo dbałam o to co wkładam do talerza. Jestem wegetarianką od 5 lat a w weekend zjadłam big maca 😞 też tak miałam w pierwszej ciąży. Nie znoszę przebywać w kuchni zapach z lodówki mnie przytłacza w ogóle to ciężko cokolwiek mi zrobić do jedzenia więc często zamawiam na wynos bo wszystko mi śmierdzi. Teraz mogłabym jeść tylko chleb z serem ziemniaki ... Warzyw też jem mega mało ostatnio... Tragedia. Ale nic nie zrobimy, przecież się nie zmusimy, jakbym się zmusiła to bym się zrzygała 😄

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza
Gość Romika 88
3 godziny temu, Agulllaaa napisał:

Ja mam córeczkę Agathe 16 miesięcy 🙂 urodziła się 30.12.2019

Super! 🙂 prezent Noworoczny 😊 jak wszystko dobrze pójdzie to my akurat przed świętami 😉 

Odnośnik do komentarza

To moja pierwsza ciąża 🙂. W Macu nie jadłam ze 2 lata i bum tez musiałam zjeść big maca, bo na wszystko inne mnie zbierało na 🤮. I tez zjem coś więcej to ból żołądka . Wczoraj zjadłam jajecznicę na maśle, sushi (duuzo), skyr, precelki i pomarańcze. Nie mieszkam w Polsce wiec precelkow tez nigdy nie jadam a i sushi oczywiście nie surowe. W 11 tygodniu idę na usg I trym. i wracam do Polski. 🙂

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Romika88 napisał:

Witajcie🙂 my też na grudzień a dokładnie na 3.12. Jutro akurat mam wizytę- mam nadzieję że wszystko będzie dobrze 👍to  będzie Wasze pierwsze dzieciątko? 🤗

Ja mam córeczkę Agathe 16 miesięcy 🙂 urodziła się 30.12.2019

 

11 godzin temu, Gość Romika 88 napisał:

Super! 🙂 prezent Noworoczny 😊 jak wszystko dobrze pójdzie to my akurat przed świętami 😉 

Ja właśnie miałam termin na 22 grudnia ale się zasiedziała... 😄 liczyłam że będzie przed świętami a tu sylwestra spędziliśmy na porodówce. Mam nadzieję że ten bejbik urodzi się na początku grudnia bo my pod koniec listopada mamy urodziny mojego męża w grudniu święta nasza rocznica związku, rocznica ślubu i urodziny córki więc się dość drogo robi hehe

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Gość Bubi napisał:

To moja pierwsza ciąża 🙂. W Macu nie jadłam ze 2 lata i bum tez musiałam zjeść big maca, bo na wszystko inne mnie zbierało na 🤮. I tez zjem coś więcej to ból żołądka . Wczoraj zjadłam jajecznicę na maśle, sushi (duuzo), skyr, precelki i pomarańcze. Nie mieszkam w Polsce wiec precelkow tez nigdy nie jadam a i sushi oczywiście nie surowe. W 11 tygodniu idę na usg I trym. i wracam do Polski. 🙂

A gdzie teraz mieszkasz? Ja też nie mieszkam w Polsce, jestem w Australii, mam nadzieję że jak tylko się skończy ta pandemia to wróćmy do Europy, planujemy w połowie przyszłego roku.

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki,

Nie wiem z jakiego powodu ale grupa mam grudniowych 2021 przestała istnieć, więc zakładam nową. W którym tygodniu jesteście ? Jak się czujecie? Skąd pochodzicie? 

Ja mam termin z om na 15 grudnia a z USG na 18 grudnia. Zastanawiam się nad cesarskim cięciem z powodu ostatniego porodu dość dramatycznego, więc wtedy myślę że urodziłabym wcześniej.

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem mama 16 miesiecznej coreczki, nazywa sie Agathe. Bylam tu na forum dwa lata temu w Grudniowkach 2019 🙂 Ta ciaza jest podobna do poprzedniej, tyle ze w tej nudnosci i wymioty zaczely sie szybciej, i nie przypominam sobie abym w poprzedniej schudla, w tej schudlam 3kg ale teraz na szczescie wychodze chyba na prosta i zaczynam jesc. Mialam dlugi epizod nie jedzenia a potem gdy cos malego jadlam to przerazliwie bolal mnie zoladek. Czulam tez duze oslabienie... Ze snem u mnie tez nie najlepiej no ale juz przywyklam po tylu miesiacach. Nie moge zagladac do lodowki zapachy bardzo mi przeszkadzaja... Nie moge doczekac sie USG z 12tc. Jak to wyglada u Was?

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Witaj! Kojarzę Cię z poprzedniej grupy. Też się zastanawiam, dlaczego przestała istnieć. Ja jestem w 9tc. Czuję się już nieco lepiej, mdłości, senność i osłabienie w dużej miedze odpuściły. Różnie bywa u mnie z apetytem.

Termin mam wg OM na 10 grudnia, wg USG na 20 grudnia. Poprzedni mój poród odbył się przez cc, ponieważ córce na rutynowym ktg spadało tętno. Najprawdopodobniej z powodu mojej anemii ciążowej. Urodziła się na szczęście zdrowa, 10/10 pkt i obecnie ma 6 lat. Bardzo wyczekuje pojawienia się rodzeństwa. 🙂

Kolejną wizytę u ginekologa mam 21 maja i nie mogę się doczekać, ponieważ na poprzedniej 23 kwietnia okazało się, że mam krwiaka na macicy. Przyjmuję 2x dziennie luteinę. Mam nadzieję na następnej wizycie usłyszeć, że krwiak się wchłonął.

Odnośnik do komentarza
Gość Pati 2

Cześć .jestem tu pierwszy raz. Termin mam na 6-8grudnia i jestem pełna obaw .

Dziś odebrałam wyniki krwii i moczu,i lekarz zlecił mi od razu posiew moczu w sanepidzie.mam źle wyniki,białko w moczu,bakterie i leukocyty ponad 500;( i boję się strasznie...

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Scarlettelife napisał:

Witaj! Kojarzę Cię z poprzedniej grupy. Też się zastanawiam, dlaczego przestała istnieć. Ja jestem w 9tc. Czuję się już nieco lepiej, mdłości, senność i osłabienie w dużej miedze odpuściły. Różnie bywa u mnie z apetytem.

Termin mam wg OM na 10 grudnia, wg USG na 20 grudnia. Poprzedni mój poród odbył się przez cc, ponieważ córce na rutynowym ktg spadało tętno. Najprawdopodobniej z powodu mojej anemii ciążowej. Urodziła się na szczęście zdrowa, 10/10 pkt i obecnie ma 6 lat. Bardzo wyczekuje pojawienia się rodzeństwa. 🙂

Kolejną wizytę u ginekologa mam 21 maja i nie mogę się doczekać, ponieważ na poprzedniej 23 kwietnia okazało się, że mam krwiaka na macicy. Przyjmuję 2x dziennie luteinę. Mam nadzieję na następnej wizycie usłyszeć, że krwiak się wchłonął.

Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze

 Ostatnio właśnie słyszałam o krwiakach w ciąży, nawet nie wiedziałam że to może się pojawić. Jeszcze dwa tygodnie i wszystko się wyjaśni. To ta wizyta gdy też sprawdzają choroby genetyczne? Ja się nie mogę jej doczekać ale nie mam jeszcze daty...

Jak się twoja córka nazywa? Jak chcesz to napisz jak ją poinformowaliście o ciąży? To musi być takie ekscytujące. Moja córka niczego jeszcze nie rozumie. W dodatku odkąd zaszłam w ciążę mam wrażenie że częściej chce abym ją karmiła i czuję że powoli nie ogarniam tego wszystkiego.

11 godzin temu, Gość Pati 2 napisał:

Cześć .jestem tu pierwszy raz. Termin mam na 6-8grudnia i jestem pełna obaw .

Dziś odebrałam wyniki krwii i moczu,i lekarz zlecił mi od razu posiew moczu w sanepidzie.mam źle wyniki,białko w moczu,bakterie i leukocyty ponad 500;( i boję się strasznie...

Trzymam kciuki aby było dobrze. Daj znać jak wyszedł posiew... 

https://www.suwaczek.pl/cache/6781bf581c.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim 🙂 mam 35 lat po 4 latach staranyw końcu się odblokowałam i udało się ... Termin mam na 4 grudnia. Tak bardzo pragnęłam być mamą że teraz kiedy jestem w ciąży nie czuje tego , martwi mnie to okropnie . Mam same negatywne myśli. Chcę bardzo to dziecko ale boję się że nie dam rady, że urodzi się chore, że nie będę go wystarczająco kochać . Czy wy też miałyście takie zwątpienie w to że może być super ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...