Skocz do zawartości
Forum

Problem ze spaniem 16 mc dziewczynki


Gość ZmęczonyTata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZmęczonyTata
Dzień dobry drogie Mamy,

W akcie desperacji przychodzę do Was z paroma pytaniami odnośnie naszej 16-miesięcznej córeczki. Od dłuższego czasu mamy problem z jej spaniem przez co cierpi cała nasza rodzina. Odkąd skończyła jakies 3 miesiące stwierdziliśmy, że zamiast wstawać do jej łóżeczka wygodniej jest spać z nią w jednym łóżku i w momencie gdy wstaje nie musieć się rozbudzać tylko nakarmić ją i spać dalej ( piersią).
Rzeczywiście takie rozwiązanie było calkiem sensowne, jednakże obróciło to się przeciwko nam. W tym momencie żeby zasypiać za każdym razem potrzebuje piersi. Budzi się w nocy nawet 10 -15 razy pokrzykując i jedyne co ma na nią kojący wpływ to pierś. W ciągu dnia często jest tak, że nawet jak ma drzemkę to i tak potrzebuje pierś aby się nie wybudzać.
Moja żona już jest tym przemęczona a ja już odchodzę od zmysłów szukając jakiegoś rozwiązania sensownego. Dodam, że troszkę ząbkuje i często w ciągu dnia nie bardzo ma ochotę na jedzenie czego innego jak mleka mamy..
Czy któraś z Was przechodziła tutaj przez podobny okres i jeśli tak to jakie metody pomogły?

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc,

Serdecznie pozdrawiamy
 
Odnośnik do komentarza

Jeśli córeczka ząbkuje i ją to boli, to warto posmarować dziasęłka specjalnym żelem na ząbkowanie i podać syrop p/bólowy i zobaczyć czy będzie lepiej spać.
Takiej ilości pobudek współczuję, bo mogę sobie wyobrazić zmęczenie żony. Pytanie takie - czy żona chce już zrezygnować z karmienia piersią? Jeśli tak, to jednym ze sposobów, o których mamy piszą jest obwiązanie piersi bandażem i tłumaczenie dziecku (na jego poziomie wiekowym), że piersi mają ziaziu i nie ma mleczka.
Innym sposobem jest przemęczenie kilku nocek i zrobienie "separacji" mamy od dziecka, czyli mama śpi w innym pokoju niż dziecko. Jak mała będzie się budzić, to tatuś musi podać picie lub inny uspakajacz. Ponoć po kilku nocach dziecko wie, że piersi nie ma i nie ma się po co budzić w nocy.
Jeszcze tak pomyślałam, że jak córeczka budzi się tyle razy w nocy, to może powodem jest po prostu głód? Czy zjada syte kolacje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...