Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja cery tłustej


Gość Tamire

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21/5/2021 o 10:00 AM, Gość Kania napisał:

Podstawa to dobry tonik, ale i kosmetyki które oczyszczają i przywracają odpowiednie ph skóry twarzy. U mnie sprawdził się Solverx i od jakiegoś czasu go stosuje. 

Masz ten solverx sensitive czy do skóry atopowej? 

Odnośnik do komentarza

Do cery tłustej trzeba dobrać odpowiedni krem, który pomoże w regulacji pracy gruczołów łojowych – żeby to nieszczęsne sebum nie wydzielało się jak szalone, a buzia się nie błyszczała. Ja taki krem znalazłam, stosuję AVA Laboratorium z zieloną herbatą. Bardzo fajnie się wchłania i redukuje to okropne świecenie i błyszczenie się twarzy.

Odnośnik do komentarza

Jestem posiadaczką takiej cery i dla mnie największym problemem było błyszczenie się skóry. Przez nadprodukcję sebum miałam też spore problemy z wypryskami. Własnie dlatego postanowiłam działać. Bardzo fajnie z moimi problemami poradził sobie krem matujący od Eveline. Polecam <3

IMG-20220202-182552.jpg

Odnośnik do komentarza

Też z tym walczę, i co prawda nie na 100% ale udało mi się ograniczyć to. Przede wszystkim nawilżanie lekkimi nie zapychajacymi porów kremami, nie mycie twarzy plynami z SLS bo strasznie wysusza i efekt jest odwrotny. Polecam makijaż mineralny gdyż większość podkładów zawiera silikony które utrudniają oddychanie skóry, no i składniki zmniejszające wydzielanie sebum, kwasy, głównie salicylowy i glukonolakton, olejek z drzewa herbacianego, aloes, cynk itp również doustnie warto zainteresować się ziolami jak pokrzywa, i suplementami z cynkiem, Wit c

Regularnie w gabinecie nawilżam skórę za pomocą kwasu hialuronowego

https://slowage.pl/oferta/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy

Odnośnik do komentarza

Ja nieśmiało od siebie dodam, że jeśli używać peelingu to tylko enzymatyczny/kwasowy. Broń borze i lesie mechaniczny! 1-2 w tygodniu na wieczór. Ja co prawda mam cerę mieszaną, ale moje czoło lubi się tłuścić. Moim skromnym zdaniem, patrząc po sobie oczywiście, to doradziłabym Ci postawienie na nawilżenie skóry, unikanie kremów bogatych w oleje oraz unikanie w pielęgnacji produktów wysuszających i matujących. Do zmycia spf oczywiście olejek/masełko a potem coś delikatniejszego do 2 etapu mycia, i nawilżanie skóry, jak wyżej w komentarzach. Zazwyczaj skóra broni się przed wysuszeniem silniejszą produkcją sebum, co tylko zwiększa problemy z tłustą skórą. Co do kremów: po sobie widzę, że moja skóra lepiej reaguje gdy w składzie jest max. 1 olej a kremy z mixem olejów tylko powodują problemy, zapychanie i tłuszczenie. Może poszukaj kremów o bardziej żelowej konsystencji? Ava ma takie delikatne kosmetyki https://www.cocolita.pl/ava

Osobiście uwielbiam ich delikatny krem z kwasem hialuronowym:

af94c88d2488b6f0eb7f5a5117af68d03a7272af

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że trzeba nawilżać, to że cera jest tłusta nie znaczy, że jest odpowiednio nawilżona. Jeśli szukasz kosmetyków wysokiej jakości do pielęgnacji twarzy to na pewno znajdziesz coś dla siebie w sklepie https://onlyprof.pl/3-pielegnacja-twarz. Są tam dostępne kosmetyki z  linii Bielenda Professional, do każdego rodzaju skóry. Kupisz tam kremy na dzień, na noc, kremy z filtrami UV, przeciwzmarszczkowe, różnego typu sera, maski.

 

Odnośnik do komentarza

Ja do swoich "rytuałów pielęgnacyjnych" wprowadzilam mycie olejem i tonik (bo wcześniej mylam buzię tylko żelem na bazie wody) i moja twarz z tłustej zmieniła nie w skrajenie słucha (bo nie używałam krem) ale poszłam po rozum do głowy i zaczęłam używać a skóra mi podziękowała i jest nawilżena, również bardzo lubię dodawać olejku do kremu,ale robię to tylko wieczorem. Peeling i maseczke robie 2 razy w tygodniu i mi odpowiada. I tak wyglada moja pielęgnacja która duzo czerpie z koreańskiej i mi odpowiada.

Na zmarszczki polecam zdecydowanie botoks:
https://instytut.bielenda.pl/blog/botox/

Podaje się go w niewielkiej dawce, tak więc nie ma sie co bac - jest to zabieg zupełnie bezpieczny. Na zabieg chodzę regularnie do instytutu Bielendy. Ważne aby był wykonywany przez lekarza. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...