Skocz do zawartości
Forum

Sprzedaż mieszkania samodzielnie


Rekomendowane odpowiedzi

Dasz rade sama. Ja kupowałam sama bez żadnych biur. Oni mieli zaświadczenie z UM, że nikt nie jest zameldowany i ze spółdzielni ze nie ma zadluzenia. Szybko łatwo sprawnie. We wtorek oglądałam mieszkanie w niedziele umowa przedwstępna z zadatkiem - co było dla mnie ważne bo ja byłam pewna na 100 % ze kupuje i w czwartek notariusz.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja sprzedawałam mieszkanie sama, bez biura, bez niczyjej pomocy i dałam radę :). To nie jest takie trudne, zrobiłam zdjęcia i wystawiałam ogłoszenie. Przychodzili różni ludzie je oglądać i spośród nich wybrałam najbardziej odpowiednią osobę. Może to źle zabrzmi, ale sprawdzałam kupujących na mediach społecznościach i w rejestrze dłużników, ale to tak bardziej zabezpieczająco, żeby na pewno nie dać się oszukać. Dodatkowo skorzystałam z usług dobrego notariusza [reklama usunięta]. Ona pomogła mi przygotować umowy, a później tam tez przepisywaliśmy nieruchomość. Wszystkie dokumenty i formalności załatwiła i przygotowała sama, nie kosztowało to jakiejś wielkiej kwoty, pani notariusz spisała się doskonale i serdecznie ją polecam. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

można sprzedać samemu, rzeczoznawca nieruchomości  [reklama usunięta] wyceni twoje mieszkanie, żebyś wiedział ile możesz na nim zyskać, możesz też zatrudnić profesjonalnego fotografa by zrobił ładne zdjęcia ofertowe, czy też postawić na modny home staging by podnieść wartość lokalu

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Samem to dużo czasu schodzi i nerwów. Do nas dzwonili, pisali, zadawali w kółko te same pytania co odpowiedzi był w ogłoszeniu, gdyby tylko zechcieli dobrze się z nim zapoznać... Poza tym ludzie się umawiali, nie przychodzili. naprawdę dużo czasu i energii. A i tak ostatecznie zgłosiliśmy się do Biura Nieruchomości [reklama usunięta], a oni sprzedali szybciutko, nie to co my... 🙂 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja sprzedałam mieszkanie po rodzicach bez pomocy agencji reklamowych. Sama wystawiłam ogłoszenie i oprowadzałam potencjalnych kupców. Mieszkanie było remontowane wiele lat temu, ale udało mi się je sprzedać w ciągu kilku tygodni w przystępnej cenie. Umowę sprzedaży nieruchomości podpisaliśmy w kancelarii notarialnej [reklama usunięta], a za zaoszczędzone pieniądze wybrałam się na wakacje ;).

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Nie zdecydowałabym się na samodzielną sprzedaż mieszkania. To jednak za duże ryzyko, bo w grę wchodzą konkretne pieniądze. Nam pomogła agencja nieruchomości [reklama usunięta], której jesteśmy bardzo wdzięczni. Prowadzili procedurę od A do Z. My właściwie nie musieliśmy się niczym przejmować.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ogólnie biur nieruchomości jest na pęczki, więc jeśli nie odpowiadają mi warunki w jednym biurze, to idę do drugiego, trzeciego, czy czwartego; poza tym nie każdy zna się na nieruchomościach i nie każdy ma tyle odwagi, żeby negocjować itp; właśnie dla takich ludzi są biura nieruchomości.

Przed sprzedażą warto jest przy tym samodzielnie wyliczyć sobie wartość nieruchomości:

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Z doświadczenia całkowicie odradzam samodzielną sprzedaż mieszkania. Dokładnie przez dwa miesiące próbowałam sprzedać mieszkanie, które dostałam w spadku i znalazłam przez ten czas kilku klientów, którzy nie byli w ogóle zainteresowani. Decyzję by wynająć biuro nieruchomości  [reklama usunięta]  podjęłam pod wpływem zmarnowanego czasu i było warto. Na pierwszej rozmowie oznajmiłam ile chcę dostać za mieszkanie, oni przedstawili mi swoje warunki i zgodziłam się na współpracę. W przypadku sprzedaży mieszkań pośrednik nieruchomości jest niezbędny chociażby ze względu na oszczędność czasu. Jak chcesz sprzedać mieszkanie, to zgłoś się do nich - mają oddziały w większych miastach.

Edytowane przez Dziubala
[reklama usunięta]
Odnośnik do komentarza

Odradzam sprzedaż mieszkania na własną rękę chyba, że się na tym znasz. Według mnie biuro nieruchomości  [reklama usunięta] jest najlepszą opcją. Pomogą ci znaleźć kupca i załatwić formalności. Wbrew pozorom jest tego całkiem sporo i można się pogubić.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach nie sprzedałabym mieszkanie bez zaufanego pośrednika. Moja siostra tak próbowała i dobrze, że jednak przemyślała to rozwiązanie. Polecono jej biuro Evertis. Siostra weszła z nimi we współpracę, bo proces sprzedaży jest nadzorowany przez rzeczoznawcę majątkowego. Współpraca przebiegła bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszystko zgodnie z umową i zdecydowanie lepiej niż siostra oczekiwała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...