Skocz do zawartości
Forum

kaszel u 3-letniego dziecka


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Dziecko 3 lata ma od 2 miesięcy wiecznie mokry kaszel, któremu nie daje rady żaden wykrztuśny lek. Początkowo dziecko miało katar, gorączkę i suchy kaszel. Kiedy po kilku dniach kaszel stał się mokry i gorączka nie ustępowała więc poszłam z dzieckiem do pediatry. Lekarz zalecił syrop i przepisał leki na zbijanie gorączki. Byłam na kontroli i lekarz kazał odstawić syrop choć dziecko nadal miało mokry kaszel. Katar przeszedł, gardło zdrowe, gorączki nie ma, a mokry kaszel został i nie daje się wyleczyć. Osłuchowo jest czysto, oskrzela i płuca czyste. Został tylko ten męczący kaszel. Słychać, że zalega mu sporo flegmy, której nie może się pozbyć. Najgorzej jak rano dziecko budzi się zaflegmione i paskudnie kaszle. Podczas ataku kaszlu odrywa się wydzielina. W dzień często kaszle. Jakoś nie bardzo wierzę, że tak samo to przejdzie. Boję się, że dostanie zapalenia oskrzeli lub płuc. Jak zwalczyć mokry kaszel u dziecka?

Odnośnik do komentarza

Kaszel 2 miesiące i lekarz nie zmienił leków? To chyba jest coś nie tak. Ogólnie dziwi mnie też, ze nie zlecił np. robienia inhalacji. Może czas zmienić pediatrę? jeżeli szukasz dobrego specjalisty, to od siebie polecam pediatrę dr Artura Lutego ze Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej https://www.pediatralublin.com.pl/oferta w Lublinie. Moje dzieci go uwielbiają, ogólnie ma fajne podejdźcie do maluchów, ale jest też kompetentny. Synek miał problem z kaszlem, ale po lekach, które mu zlecił ta dolegliwość zniknęła dość szybko i nie powraca :). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...