Skocz do zawartości
Forum

Ciąża a praca...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny, 
Mam poważny problem... Jestem w ciąży, to już mój 17tc... Wszystko jest dobrze z maleństwem, ale jest pewien problem w pracy... Nie powiedziałam pracodawcy o mojej ciąży, bo boję się, że nie przedłuży ze mną umowy. Aktualnie jestem na umowie na czas określony, ale od kwietnia mam przejść na czas nieokreślony, ale jest problem, bo jestem w ciąży. Boję się, że jak się dowie o tym to nie dostanę umowy, a w dzisiejszych czasach i aktualnej sytuacji z COVID będzie trudno na cokolwiek, a bardzo mi na tym zależy. Aktualnie chodzę trochę do pracy, trochę pracuje zdalnie, ale w piątek mam bardzo ważne spotkanie w pracy na którym muszę być osobiście, ale widać już mój brzuszek...
Wcześniej nie było nic widać, pod koniec 16tc zaczęłam zauważać, że rośnie mi brzuszek, bardzo cieszę się z tego bo razem z partnerem jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, ale boję się, że jak zauważą w pracy to będzie mój koniec...
Dziewczyny poradźcie co powinnam zrobić w tej sytuacji? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji albo wie jak się maskować z ciążowym brzuszkiem żeby nie było aż tak bardzo widać? Zależy mi żeby wytrzymać jeszcze jakoś miesiąc w pracy i przedłużyć umowę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Asia za odpowiedź.

Tylko nie wiem czy jednak bardziej korzystne dla mnie nie byłoby to żebym dostała umowę na czas nieokreślony, do porodu rozumiem że musiałaby ale jednak chyba lepiej być w takiej sytuacji z umową na czas nieokreślony... 
Nie wiem już sama co o tym myśleć... Niby wszystko jest dobrze, ale boję się że jeśli pracodawca dowie się wcześniej że jestem w ciąży to będzie po mnie... Wcześniej mieliśmy podobną sytuację w pracy i szef przedłużył umowę do porodu tylko

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze żebym przetrwała to spotkanie w piątek, a potem mogę sobie pracować dalej zdalnie z domu, a potem jeszcze miesiąc i będzie wielka chwila prawdy. Strój na piątek już mam, bo udało mi się znaleźć taką workowatą sukienkę i dopiero jak przyłożę rękę to widać coś

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...