Skocz do zawartości
Forum

Przeciwwskazania dla maści CBD


Shineyu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Czy ktoś kojarzy, w jakich okolicznościach NIE należy stosować kremów z olejkami konopnymi? Pytam o ich zastosowanie w przypadku stanów zapalnych - ostatnio puchną mi nogi przy dłuższych spacerach, co jest wysoce dyskomfortowe. I szukając odpowiedniego remedium udało się trafić na wzmianki o leczniczych właściwościach CBD. Ale o przeciwwskazaniach już nic nie było - a wolę to sprawdzić, zanim coś takiego kupię.

Ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

PS

To może jak podam skład, będzie łatwiej o wskazanie czynników w których ich stosowanie byłoby mocno niewskazane? Interesujący mnie produkt ze sklepu https://konopnezrodlozdrowia.pl/sklep/kosmetyki-z-konopi/masci-i-kremy/ bazuje na olejkach z konopi, lawendy, mięty pieprzowej, olejkach cytrusowych oraz oliwie z oliwek.

I teraz w jakich sytuacjach powyższa kombinacja mogłaby jakoś zaszkodzić?

Odnośnik do komentarza
W dniu 11/2/2021 o 8:15 AM, Shineyu napisał:

Dzień dobry!

Czy ktoś kojarzy, w jakich okolicznościach NIE należy stosować kremów z olejkami konopnymi? Pytam o ich zastosowanie w przypadku stanów zapalnych - ostatnio puchną mi nogi przy dłuższych spacerach, co jest wysoce dyskomfortowe. I szukając odpowiedniego remedium udało się trafić na wzmianki o leczniczych właściwościach CBD. Ale o przeciwwskazaniach już nic nie było - a wolę to sprawdzić, zanim coś takiego kupię.

Ktoś może mi pomóc?

Czy chcesz jakiś krem do twarzy czy ogólnie do ciała? Poczytaj sobie, tutaj masz dość obszerny artykuł na temat cbd i tam znajdziesz kto może używać a kto nie  https://ecoandwell.pl/onlybio-poznaj-sile-olejku-konopnego-cbd-prebiotykow/ i u kogo się najlepiej sprawdzi taki produkt zawierajacy cbd. Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałam Twoje watpliwości. 

Odnośnik do komentarza

jedynie uczulenie na składnik preparatu może być przeciwwskazaniem (same konopie nie uczulają, ale np. olejki eteryczne mogą niekorzystnie oddziaływać na skórę), generalnie po to jest taka maść żeby zlikwidować stan zapalne (łuszczyca, trądzik, AZS i inne) 😉 jeśli nie chcesz maści to możesz wziąć np. susz cbd czy delikatny olejek o niskim stężeniu by zadziałać od środka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...