Skocz do zawartości
Forum

Przeprowadzka w 8 miesiącu ciąży


Gość dominikawielguss@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominikawielguss@gmail.com

Witam, obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży, termin mam na 8 lipca, zaś w czerwcu Chcemy się przeprowadzić do rodzinnego miasta, jest to 1500 km.. Dziewczyny czy któraś z was też miała taką sytuację, jakie formalności trzeba załatwić, pomocy 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość dominikawielguss@gmail.com napisał:

Witam, obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży, termin mam na 8 lipca, zaś w czerwcu Chcemy się przeprowadzić do rodzinnego miasta, jest to 1500 km.. Dziewczyny czy któraś z was też miała taką sytuację, jakie formalności trzeba załatwić, pomocy 

Ale jakie formalności masz na myśli? Jeśli chodzi o ciążę to musisz tylko znaleźć lekarza, który poprowadzi Ci dalej ciążę i dobrze by było mieć w razie czego kopię całej dokumentacji medycznej od poprzedniego lekarza. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gość dominikawielguss@gmail.com napisał:

Chodzi mi np o ZUS, pracodawce, o l4 czy moja pani ginekolog będzie mogła wystawić mi l4 na miesiąc na adres innego meldunku 

L4 wystawia się na miejsce, w którym aktualnie przebywasz, meldunek nie ma znaczenia. Możesz wyjechać na czas ciąży np. do babci na wieś i nikomu nic do tego. Ważne aby na zwolnieniu było Twoje aktualne miejsce pobytu w razie kontroli z ZUSu. 

Odnośnik do komentarza

Lekarzowi, który wystawia L4 musisz podać adres, pod którym będziesz przebywać podczas trwania zwolnienia. Zmianę meldunku generalnie powinnaś zgłosić wszędzie - pracodawcy, a on do ZUS, poza tym w urzędzie skarbowym, w bankach. Powinnaś też zmienić lekarza POZ - tego nie musisz, ale chyba nie będziesz jeździć 1500 przy grypie itp. 

Odnośnik do komentarza

A propos przeprowadzki. Myśle, że jest też jeszcze jedna bardzo wazna rzecz a mianowicie dotycząca bardziej kwestii technicznych. A mianowicie powinnaś się pozbyc rzeczy, które sa Ci nie potrzebne.  Jak się przygotowac ogólnie do przeprowadzki poczytać warto artykuł jak poniżej https://www.miastokobiet.pl/przygotowanie-do-przeprowadzki-co-warto-wiedziec/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...