Skocz do zawartości
Forum

Czy są szanse?


Gość dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominika

Witam, w grudniu 2018 i październiku 2019 przechodziłam ciąże pozamaciczna. 16 września 2020 miałam hsg. Wynik oba jajowody drozne. Zaczęliśmy starania. teraz 31 stycznia dostałam normalna miesiączkę. Dodam że z niecierpliwości zrobiłam 28 stycznia test i wyszedł negatywny. Dzisiaj intuicja kazała mi wykonać test ponownie i.... Wyszły dwie kreski. Czy ktoś z Was spotkał się z ciąża pozamaciczna przy drożnych jajowodach? Dodam że kilka razy od czasu zakończenia miesiączki dostrzegłam mikroskopijne plamienia, podobne do tych które miałam w poprzednich ciążach, jednak naprawde minimalne.

 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze gdzie się zagnieździł zarodek przy tych dwóch ciążach pozamacicznych? To super,że jajowody całe ale to trochę dziwne... ponadto nie rozumiem pytania o ciążę pozamaciczna przy drożnych jajowodach,czy chodzi o to dlaczego jajowody drożne po hsg skoro były ciąże pozamaciczne? Jeśli test jest pozytywny to zrób badanie z krwi i skonsultuj się z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Przeszłam ciążę pozamaciczną. Ginekolog tłumaczył mi, że gdyby jajowody nie były drożne to nie zaszłabym w nią. Z jakiegoś powodu nie zadziałały jajowody (nie przepchnęły jajeczka). 

Najlepiej zrób beta hcg i powtarzaj co 48 godz i skontaktuj się od razu z ginekologiem. Ginekolog podejmie decyzję, czy należy sprawdzać bete, czy będzie już mógł coś zobaczyć na usg. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...