Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aleksandra

I trymestr ciąży wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Cześć ;) 8 stycznia dowiedziałam się że jestem w ciąży mimo niezbyt dobrego zdrowia, pęcherzyk ciążowy mierzył 1,61 cm a zarodek miał 3 mm, lekarka stwierdziła że to 5-6 tydzień, po 12 dniach poszłam ponownie na usg żeby sprawdzić czy widać serduszko, pęcherzyk ciążowy mierzył 3,37 cm a zarodek mierzył 5 mm i serduszka nie było widać, mam wątpliwości czy ciąża rozwija się prawidłowo? Czy zarodek nie jest za mały na tak duży pęcherzyk i czy serce zacznie jeszcze bić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda

Czy sprzęt był dobry? Ja wczoraj wieczorem byłam na wizycie, gdzie lekarz miał słaby aparat i wymierzył zarodek na 6mm i ledwo udało mu się wykryć tętno. Dzisiaj byłam na USG w gabinecie typowo specjalizującym się w USG i zarodek według pomiarów ma 9mm i gołym okiem widać było bijące serduszko. 

Specjalistą nie jestem, ale wydaje mi się, że po 12 dniach powinno już było się serduszko pojawić. Z drugiej strony czytałam na mama ginekolog, że bicie serca powinno pojawić się najpóźniej w momencie gdy zarodek ma 6mm.

Może sprawdź betę 2 razy w odstępach 2-3 dniowych, żeby sprawdzić czy rośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...