Skocz do zawartości
Forum

Leki podczas kolejnej ciąży po poronieniu


Gość Inka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie u lekarza, potwierdził ciążę 6tc, serduszko bije. Natomiast zapisał mi leki : Acard i Luteinę czy w kolejnej ciąży po poronieniu lekarz zapisał Wam leki tego typu na początku ciąży? Poronienie było w październiku 2020 nie wiadomo z jakiej przyczyny. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie poroniłam nigdy. W pierwszej ciąży dawno temu miałam zespół HELLP - coś w rodzaju stanu przedrzucawkowego i z tego powodu też biorę Acard, żeby uniknąć powtórki. Luteiny nie biorę, ale bardzo wiele ciężarnych bierze ją profilaktycznie. 

Odnośnik do komentarza

 jestem po 2 poronieniach, maj 2020 w 7 tc i sierpień 2020 w 11 tc. W drugiej ciąży dostałam progesteron na podtrzymanie ale nic to nie pomogło. Teraz jestem w następnej ciąży i od samego początku dostałam leki na podtrzymanie, Acard, heparyna w zastrzykach, progesteron dopochwowo , Encorton, który już odrzuciłam. Nie znam przyczyny pierwszej straty, w drugiej był to problem genetyczny. Nie wiem czy na tych lekach uda mi się donosić ciążę, jestem dopiero w 7 tygodniu. Bierzmy te leki i liczmy, że będzie dobrze 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...