Skocz do zawartości
Forum

MLEKO MODYFIKOWANE A 3-TYGODNIOWY NOWORODEK


Gość MamaAmelkiZosi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaAmelkiZosi

Cześć mamusie. Mam problem. Ja mam 3 tygodniową niunie w domku i nie moglam karmic piersią odrazu w szpitalu było mleko modyfikowane nikt nie robił problemów 😊 po przyjsciu do domu zaczęliśmy podawac bebilon 1. Mała ma kolki i zaparcia niestety. Wczoraj byliśmy u lekarza pediatry i dostala nowe mleko bebilon ha plus bio gaje i debridat. Bo tez cale nie chciala spać pić wody a do tego te kolki i jej krzyk płakałam razem z nią. Może któraś z mam cos mi podpowie odnosnie karmienia mm? Jak wy karmicie takie maluszki? Bo ja dostałam od lekarza opierdol ze mała tyle je bo 100 ml mleka to na luzie.  Czasem więcej i co 3 godziny nawet w nocy bo tak płakała.

 
  •  
  •  
Odnośnik do komentarza

Zobacz na opakowaniu jakie są zalecenia dotyczące karmienia tym mm, które masz w domu.
3-tygodniowe niemowlę spokojnie może jeść 100ml co 3h. Każde dziecko jest inne, więc nie należy restrykcyjnie trzymać się wytycznych, ale mieć je jako punkt odniesienia.
Czy lekarz ważył córkę? Bardzo ważne też jest ile dziecko przywiera na wadze. To dobry punkt odniesienia, żeby zobaczyć czy dziecko w ten sposób karmione przybiera prawidłowo.
Powodzenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość MamaAmelkiZosi
4 minuty temu, Dziubala napisał:

Zobacz na opakowaniu jakie są zalecenia dotyczące karmienia tym mm, które masz w domu.
3-tygodniowe niemowlę spokojnie może jeść 100ml co 3h. Każde dziecko jest inne, więc nie należy restrykcyjnie trzymać się wytycznych, ale mieć je jako punkt odniesienia.
Czy lekarz ważył córkę? Bardzo ważne też jest ile dziecko przywiera na wadze. To dobry punkt odniesienia, żeby zobaczyć czy dziecko w ten sposób karmione przybiera prawidłowo.
Powodzenia 🙂

Dziękuję kochana. Za odzew. Tak ważyła pani pediatra powiedziała ze jest dobrze. Tylko ma mniej jeść. ☹️ Do tego mamy kolki stracznie upierdliwe. Noszenie od 17 do 20 non stop. Może masz jakieś rady co do tego bo juz nie wiem jak sobie z tym radzić? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli mała zjada całą butlę 100ml, to teraz nie możesz jej zmniejszyć ilości, bo to będzie za mała porcja. Zobacz na opakowaniu jakie ilości i jak często mm powinno zjadać dziecko w tym wieku. Będziesz miała punkt odniesienia.
Co do kolek, to nie pomogę, bo moje dzieci jej nie miały. Poczytaj wątki dot. kolek i zobacz jak inne mamy sobie z nią radziły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli o kolki chodzi, to termoforek i masuj delikatnie otwartą dłonią, masz butelki antykolkowe? I faktycznie, może warto skonsultować z pediatrą zmianę mleka, ja też sobie chwalę Hipp bio Combiotik, chociaż moja ma pół roku i do niedawna jeszcze była tylko na piersi. 

Odnośnik do komentarza
Gość Nadzieja
W dniu 4/7/2021 o 10:03 PM, Kibic napisał:

U nas także był Hipp - jak dla mnie najlepsze mleko. Chyba robi się naprawdę coraz bardziej popularnym mlekiem - pobija inne składem - połaczeniem preabiotyku i probiotyku i składem najbliższym mleku mamy

No właśnie moja położna poleciła mi po KP mleko Hipp bio Combiotik używając tego argumentu, że jest najbliższe składowo mleku matki. Powiem Wam, że coś musi w tym być, bo córka zaakceptowała mleko naprawdę szybko i bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza

Hipp Combiotic 3 to pierwszy produkt jaki podałam synkowi oprócz kp. Jest wspaniałym źródłem witaminy D i wzmacnia kości i pierwsze ząbki mojego roczniaka. Bardzo mu zasmakowało. Doskonale uzupełnia nasze codzienne posiłki, możemy je dodać do kaszki, owsianki czy mafin z warzywami. Naturalne kultury bakterii dbają o trawienie malucha. Hipp Combiotic 3 to nie tylko witamina D ale także inne składniki mineralne i witaminy tak ważne w rozwoju dziecka. Jest wzorowane na mleku mamy. To doskonały sposób na utrzymanie zdrowiej diety u dziecka! Polecamy serdecznie J

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...